امروز و ساعت دقیقه می باشد.

آیا شما ضد لاغری هستید؟ (تست روانشناسی)

تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

آیا شما ضد لاغری هستید؟ (تست روانشناسی)

برای خیلی از مردم پایین آوردن وزن، آنقدر سخت است که انگار به آن ها گفته ای خودت را حسابی تنبیه کن! معمولا برای کم نشدن وزن جمله هایی مثل عادت های غذایی من بد است، طرز فکرم اشتباه است، من هر وقت عصبی می شوم بیشتر غذا می خورم و… را زیاد می شنویم. همه چیز مقصر است، به جز خود شخصی که اضافه وزن دارد! البته در مقابل این مقصرهای همیشگی، هستند کسانی که چاقی شان مربوط به مسائل پزشکی می شود؛ مسائلی مثل بیوشیمی و متابولیسم شخصی هر فردی می تواند باعث چاق شدن او شود؛ جالب است بدانید ۶۵ درصد افرادی که اضافه وزن دارند نسبت به روش های کاهش وزن علاقه ای نشان نمی دهند و حتی می شود گفت «ضد لاغری» هستند! اگر شما هم جزو همین دسته هستید، غصه نخورید چون درمان هایی هستند که می توانند مشکل تان را برطرف کنند.

● مشکل را شناسایی کنید

برای این که متوجه ضد لاغری بودن تان شوید لازم است تست زیر را انجام دهید. البته نتیجه ای که از سوالات زیر به دست می آید به اندازه آزمایش های پزشکی موثق نیست اما می توانید از این نتیجه به عنوان نخستین قدم برای شناسایی ضد لاغری بودن تان استفاده کنید.قبل از انجام تست به چند نکته توجه کنید:

اول از همه رودربایستی با خودتان را کنار بگذارید و جواب های واقعی را انتخاب کنید. اگر از جواب تان مطمئن نیستید گزینه ها را خالی بگذارید. اگر تعداد جواب های «بله» زیاد باشد به این معنی است که شما به دنبال بهانه هستید و هر جور شده می خواهید خودتان را ضد لاغری نشان بدهید! هیچ کدام از بهانه ها فایده ندارند؛ با خودتان صادق باشید.

۱: آیا با وجود رژیم غذایی مناسب و ورزش های منظم نمی توانید وزن کم کنید؟

بله خیر

۲: آیا تحت یکی از روش های درمانی زیر هستید؟

درمان جایگزینی هورمونی (اچ.آر.تی)، داروهای ضد افسردگی(به خصوص داروهایی تحت عنوان اس.اس.آر.ال)، داروهای دیابت، داروهای فشار خون، داروهای ضد صرع و استروئید.

بله خیر

۳: آیا اخیرا ۲ یا بیشتر از ۲ تا از علائم زیر را داشته اید؟ کم طاقتی نسبت به سرما یا تغییرات آب و هوایی، احساس خستگی و کوفتگی، یبوست، خشکی، زبری یا رنگ پریدگی پوست، احساس گرفتگی صدا یا گرفتگی سینه، سستی موها، تمرکز نداشتن و ضعیف شدن حافظه.

بله خیر

۴: دور کمرتان را اندازه بگیرید. برای این کار متر یا نوار اندازه گیری را حدود یک اینچ بالاتر از ناف تان قرار بدهید. اگر زن هستید: آیا اندازه به دست آمده بیشتر از ۳۵ اینچ است؟ و اگر مرد هستید: آیا این اندازه بیشتر از ۴۰ اینچ است؟

بله خیر

۵: آیا در آخرین چک آپی که توسط پزشک تان داشتید، باخبر شدید ۳ یا بیشتر از ۳ تا از علائم زیر را دارید: فشار خون بالا، تری گلیسیرید بالا( ۱۵۰ یا بالاتر از آن)، کلسترول اچ.دی.ال پایین (کمتر از ۵۰)، یا قند خون بالا.

بله خیر

۶: آیا اخیرا اطراف ران های تان چاق شده و چربی به وجود آمده؟

بله خیر

۷: این سوال را فقط خانم ها جواب بدهند: آیا اخیرا ۲ یا بیشتر از ۲ تا از علائم زیر را تجربه کرده اید؟ احساس آزردگی و درد در نوک سینه ها، تغییرات خلقی، تغییر در قاعدگی و خونریزی ناشی از آن، احساس خشکی در ناحیه تناسلی، گر گرفتگی و تعریق بیش از حد.

بله خیر

● چه نمره ای می گیرید؟

اگر به ۲ یا تعداد بیشتری از سوال ها جواب «بله» داده اید و جواب های تان هم صادقانه بوده اند یعنی شما ضد لاغری هستید البته فراموش نکنید تنها راهی که می توانید مطمئن شوید ضد لاغری هستید تست ها و ارزیابی های دقیق و کامل پزشکی است.

به پزشک تان بگویید به خصوص با این که رژیم دارید و ورزش می کنید به جای کم کردن وزن، مرتبا وزن تان اضافه می شود.

سعی کنید به پزشک تان اطلاعات دقیقی از وضعیت تان بدهید تا او هم بتواند درست راهنمایی تان کند.

● به پزشک تان چه بگویید؟

اگر پزشک تان آدم منظم و دقیقی باشد، زمان ارزیابی سلامت تان، چند سوال کلیدی می پرسد؛ یکی از این سوالات کلیدی درمورد داروهایی است که مصرف می کنید. بیشتر از ۱۰۰ دارو وجود دارد که افزایش وزن، جزو عوارض جانبی شان به حساب می آید؛ داروهایی از قبیل مواردی که در سوال ۲ مطرح شدند، می توانند جزو این دسته قرار بگیرند.

زمانی که به پزشک تان مراجعه می کنید فهرستی از داروهایی که طبق نسخه تجویز شده مصرف می کنید یا سایر داروهایی که سرخود می خورید به همراه داشته باشید. اگر مشکل از داروها نبود، ممکن است مشکل متابولیک یا هورمونی داشته باشید که با آزمایش مشخص می شود. در آخر، اگر مطمئن شدید ضد لاغری هستید، غصه نخورید! ضد لاغری بودن به این معنی نیست که دیگر کار از کار گذشته بلکه به معنی این است که وقت تغییر روش هایی رسیده که تاکنون از آن ها استفاده می کردید. وقتش است که در رژیم غذایی، سبک زندگی و نوع داروهایی که مصرف می کنید تغییرات لازم را ایجاد کنید تا مبادا سلامت و وزن تان از کنترل تان خارج شود. خیال تان راحت باشد اگر از داروهای درست استفاده بکنید خیلی زود از دست چربی های اضافه خلاص می شوید. معطل چه هستید؟ دست به کار شوید.

مجله سیب سبز

باز نشرجامع ترین پورتال ایرانیان berooztarinha.com

logo berooztarinha small عکس های زیباترین و جذابترین زن مانکن جهان در سال 2012

تاریخ: ۱۳۹۱/۰۱/۲۳ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "آیا شما ضد لاغری هستید؟ (تست روانشناسی)"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

تبلیغات متنی بروزترین ها

پیوندهای داغ


  •  

پیوندهای ویژه

  • دانلود آهنگ جدید
  • دانلود آهنگ شاد