امروز و ساعت دقیقه می باشد.

بروزترین ها | آیا SPF برای محافظت از لب ها مهم است؟

تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

آیا SPF برای محافظت از لب ها مهم است؟

lab

آیا SPF برای محافظت از لب ها مهم است؟

به گزارش بروزترین ها حتی اگر شما هنگام رفتن به استخر بیش از اندازه ضد آفتاب روی بدن و صورت خود استفاده کنید قبل ازاینکه روزتون رو زیر آفتاب بگذرونید، به احتمال زیاد چیز مهمی رو فراموش خواهید کرد: لبهایتان . استفاده از ضد آفتاب روی  لب آن را به دور روش محافظت می کند. اول: پوست بدون سن آفتاب خوردگی( شامل لب) ،  ضدآفتاب احساس سلامت و پرجنب و جوشی را در لب های شما نگه می دارد.

دوم، محصولات محافظت لب ، لب های شما را در برابر آفتاب و خطر ابتلا سرطان پوست یا یکی از بیماری های پوستی  محافظت می کند. تخریب های نور خورشید منجر به از دست دادن  برخی از قابلیتهای  ارتجاعی پوست   می شود که لب بدون محافظ از این قاعده مستنثنی نیست. همچنین لبها به طور طبیعی دارای پوست نازک تری هستند و حتی  تخریب های نور خورشید باعث می شود که پوست نازکتر نیز به نظر برسد. اشعه ماوراء بنفش خورشید ممکن است در لب آسیب دیده موجب ایجاد بیماری ای به نام cheilitis   یا التهاب لب  شود.

این امر می تواند  باعث خشکی ، خشن شدن و افزایش ضایعات پوسته پوسته شدن از یک سرسوزن به یک چهارم یا بیشتر شود. تاثیر شیمیایی تکه های cheilitis می تواند طیف وسیعی از پوست  را به  رنگ قهوه ای مایل به قرمز، و یا گاهی اوقات نسبتا  سفید تغییر دهد. Cheilitis می تواند همچنین باعث پیشروی به سرطان پوست شود پس باید توسط متخصص پو ست تحت درمان قرار بگیرد.

اگر شما دوست دارید با برق لب لبهایتان را براق کنید، در نظر داشته باشید  که برخی از متخصصین پوست می گویند برق لب بدون spf  مثل یک ذره بین  برای اشعه های خورشید عمل می کند و می تواند  احتمال ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد. هیچ  کدام از محصولات  دارای  SPF نمی توانند  به طور کامل شما را  از اشعه های مخرب  محافظت کند. SPF 15 مانع 93 درصد از اشعه ماوراء بنفش (UVB) هستند. SPF بالاتر از 30 ، 97 درصد از اشعه  ماوراء بنفش را مسدود می کنند.

حتی در روزهای ابری هم از محصولات دارای SPF روی لبهای خود استفاده کنید. و اغلب آن را تجدید کنید.(هر دو ساعت یکبار) همچنین ، مطمئن شوید طیف گسترده ای محصولاتی که برای محافظت استفاده می کنید شما را در مقابل دو نوع سوختگی (UVB)  واشعه تاثیر گذار روی سن پوست ، محافظت می کنند. از آنجا که نورخوشید در طول زمان باعث تخریب می شود هرگز دیر نیست که  شیوه های خوب  را برای محافظت از لب هایتان در مقابل آفتاب شروع کنید.

تهیه و ترجمه : گروه سلامت بروزترین ها

بخش اختصاصی بروزترین ها

تاریخ: 2012/11/18 | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "آیا SPF برای محافظت از لب ها مهم است؟"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

تبلیغات متنی بروزترین ها

پیوندهای داغ


  •  

پیوندهای ویژه

  • دانلود آهنگ جدید
  • دانلود آهنگ شاد