امروز و ساعت دقیقه می باشد.

احتمال لغو اعزام حجاج ایرانی به عربستان

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

احتمال لغو اعزام حجاج ایرانی به عربستان

اعزام حجاج درصورت عدم صدور ویزای تیم دیپلماتیک ایران به عربستان منتفی می شود.عربستان هنوز به هیات ۱۰ نفره دیپلماتیک ایران ویزا نداده است
محمدابراهیم رضایی،عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به دغدغه جدیدی که در اعزام حجاج به عربستان ایجاد شده است، اظهار کرد: در جریان مذاکره با عربستان مقرر شده بود تیمی ۱۰نفره از وزارت خارجه اوایل شوال به این کشور اعزام شوند تا امور کارگزاری را انجام دهند.

رضایی تصریح کرد: لازم است پیش از حضور حجاج ایرانی در عربستان تیمی از وزارت خارجه برای رسیدگی به امور حجاج از قبل در عربستان مستقر شده باشد اما هنوز این کشور اقدام به صدور ویزا برای آنها نکرده است.

محمدابراهیم رضایی به خانه ملت گفت: اگر سعودیها اجازه حضور این افراد در عربستان را ندهند، کارشکنی کرده و اجازه اعزام حجاج نیز داده نمی‌شود و با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه وزارت امور خارجه پیگیر این موضوع است، خاطرنشان کرد: اگر این مشکل برطرف نشود باید در اعزام حجاج بازنگری شود چرا که فرصتی برای استقرار تیم ۱۰نفره در عربستان نمانده ضمن اینکه کمیسیون امنیت ملی نیز علی‌رغم تعطیلی مجلس این موضوع مهم را مورد پیگیری قرار می‌دهد.

تاریخ: ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "احتمال لغو اعزام حجاج ایرانی به عربستان"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.