امروز و ساعت دقیقه می باشد.

بانک کشاورزی پرداخت ۶۴ هزار وام ازدواج را آغاز کرد

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

بانک کشاورزی پرداخت ۶۴ هزار وام ازدواج را آغاز کرد

پرداخت تسهیلات ازدواج از امروز به مدت ۲ ماه در بیش از ۲ هزار شعبه این بانک در سراسر کشور آغاز شده است.

مدیر امور اعتبارات و بانکداری شرکتی بانک کشاورزی بیان کرد: در راستای رسالت اجتماعی بانک کشاورزی این تسهیلات در قالب طرح ضربتی وام قرض الحسنه ازدواج برابر دستور العمل بانک مرکزی پرداخت می شود.

‘فرهاد فنودی’ اظهارداشت: براساس مقررات بانک مرکزی در مرحله جدید طرح ضربتی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ۶۴ هزار فقره در مدت ۹ هفته در ماه های مرداد و شهریورماه امسال به متقاضیان ارایه می شود.
مدیر امور اعتبارات و بانکداری شرکتی بانک کشاورزی، تصریح کرد: براساس این دستورالعمل هر هفته هفت هزارو ۱۰۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت خواهد شد.
فرهاد فنودی شرایط دریافت وام را ابتدا ثبت نام مزدوجین در سامانه تسهیلات ازدواج بانک مرکزی اعلام کرد و گفت: در صورتی که متقاضیان بانک کشاورزی را انتخاب کرده باشند با مراجعه به شعب بانک کشاورزی در سراسر کشور و ارایه کامل مدارک و مستندات می توانند در مدت ۴۸ ساعت از این تسهیلات برخوردار شوند.
طبق اظهارات فتودی ،  مجموع مبلغ پرداختی برای زوجین ۲۰۰ میلیون ریال( ۲۰ میلیون تومان) درنظر گرفته شده است.
فنودی اضافه کرد: براساس مصوبه جدید زوجین برای دریافت این تسهیلات باید علاوه بر مستندات شناسنامه، کارت پایان خدمت، کارت ملی و یک ضامن مورد قبول به بانک معرفی کنند.

فرهاد فتودی کارمزد این تسهیلات را ۴ درصد عنوان کرد و گفت: بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه مطابق با دستور العمل بانک مرکزی ۶۰ ماه و به مدت پنج سال است.
مدیر امور اعتبارات و بانکداری شرکتی بانک کشاورزی اظهار داشت: بخشنامه ارایه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به دو هزار شعبه بانک کشاورزی ابلاغ شده است تا هرچه سریعتر نسبت به این مهم اقدام کنند.
وی ادامه داد: در صورتی که ثبت نام های جدیدی داشته باشیم در مهرماه نیز پرداخت این تسهیلات ادامه خواهد یافت.
به گفته وی، اولویت پرداخت تسهیلات ازدواج در طرح ضربتی به طور صرف براساس زمان ثبت نام است.
فنودی یادآور شد: در سال های گذشته نیز بانک کشاورزی طبق دستورالعمل های مختلف مبالغ مختلف تسهیلات پرداخت می کرد اما پرداخت سریع برای این تعداد از متقاضیان بی سابقه بوده است.
مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی از برنامه ضربتی این بانک برای تسریع در پرداخت وام ازدواج و کاهش صف متقاضیان این وام به کمتر از ۱۰۰ هزار نفر با همکاری ۱۱ بانک کشور خبر داد.
«سیدعلی اصغر میرمحمدصادقی»  در جمع خبرنگاران گفت: این طرح در دو ماه مرداد و شهریور امسال اجرایی می شود.
وی افزود: به طور میانگین ماهیانه بین ۷۰ تا ۱۰۰ هزار نفر در سامانه ازدواج ثبت نام می کنند و به طور متوسط هر ماه ۷۰ تا ۸۰ هزار فقره وام پرداخت می شود.
میرمحمدصادقی با اشاره به اینکه حدود ۵۰۰ هزار نفر در صف دریافت وام ازدواج هستند، گفت: برای رفع این مشکل طرحی با همکاری برخی بانک ها تهیه شد و از اول مرداد ماه امسال اجرا می شود و تا پایان شهریور ادامه دارد .
به گفته وی در این طرح بانک های ملی، ملت، صادرات، تجارت، ملت، کشاورزی، سپه، مسکن، توسعه تعاون، رفاه کارگران، قرض الحسنه مهر ایران و صندوق قرض الحسنه پارسیان همکاری دارند.

 

تاریخ: ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "بانک کشاورزی پرداخت ۶۴ هزار وام ازدواج را آغاز کرد"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.