امروز و ساعت دقیقه می باشد.

عدم تمدید قرارداد رنو جهت تولید تندر ۹۰ در ایران

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

عدم تمدید قرارداد رنو جهت تولید تندر ۹۰ در ایران

شرکت رنو با وجود گذشت ۲ سال از تحریم های بین المللی علیه ایران از تمدید قرارداد تولید تندر ۹۰ در ایران خودداری کرده است.

اواسط سال ۱۳۹۳ بود که یک منبع آگاه بیان کرد اعتبار قرارداد تولید تندر ۹۰ در ایران به اتمام رسیده است.

در همان موقع نیز یک مقام مسوول در صنعت خودرو خبر داد: ” متاسفانه رنو به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده که می‌تواند از آن سوی دنیا تولید تندر ۹۰ در ایران را متوقف کند. در این شرایط رنو قرارداد تولید تندر ۹۰ در ایران را که مدت زمان اعتبار آن نیز به پایان رسیده، تمدید نکرده است”.

اگرچه در آن زمان شنیده می‌شد رنو منتظر مشخص شدن نتیجه مذاکرات بین‌المللی برای رفع تحریم‌ها است تا نسبت به تمدید قرارداد تولید تندر ۹۰ اقدام کند، اما هم‌اکنون با وجود گذشت حدود دو سال از لغو رسمی تحریم‌ها،شرکت رنو این قرارداد را تمدید نکرده است.

ناصر آقامحمدی – مدیرعامل پارس خودرو نیز از عدم تمدید این قرارداد خبر داد و گفت: “در این زمینه در حال مذاکره با رنو هستیم”.

در این شرایط مشخص نیست که چرا رنو با وجود گذشت حدود دو سال از لغو رسمی تحریمها و موج بازگشت خودروسازان خارجی به ایران از جمله پژو و هیوندای، چرا تاکنون از تمدید قرارداد تولید تندر ۹۰ در ایران خودداری کرده است.

این وضعیت در حالی است که اگرچه قرار بود قرارداد همکاری این شرکت فرانسوی و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) برای آغاز تولید مشترک خودرو در ایران تا پایان سال گذشته به امضا برسد اما این قرارداد هنوز منعقد نشده و شنیده می‌شود که دلیل طولانی شدن مذاکرات، برخی خواسته‌های رنو بوده که از سوی طرف ایرانی مورد پذیرش قرار نگرفته است.

تاریخ: ۱۳۹۶/۰۵/۰۷ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "عدم تمدید قرارداد رنو جهت تولید تندر ۹۰ در ایران"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.