امروز و ساعت دقیقه می باشد.

محمدعلی نجفی شهردار تهران شد

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

محمدعلی نجفی شهردار تهران شد

محمد علی نجفی با کسب اکثریت آرای اعضای منتخب شورای پنجم، شهردار تهران شد

پس از ارائه برنامه توسط نامزدهای شهرداری تهران، منتخبان شورای پنجم، محمدعلی نجفی را به عنوان شهردار آینده پایتخت انتخاب کردند.

پس از آغاز به کار رسمی شورای پنجم که گفته می شود ۴ شهریور ماه است و انتخاب هیات رییسه رسمی شورا، رای گیری رسمی برای انتخاب شهردار پایتخت  انجام می شود.

محمدعلی نجفی با اکثریت آرا، پس از تشکیل شورای شهر در اول شهریور و پس از سوگند اعضای شورای شهر، انتخاب رییس و هیات رییسه شورا و رای گیری رسمی در صحن علنی شورای شهر به عنوان شهردار به وزارت کشور معرفی می‌شود.

انصراف دقیقه ۹۰ کولایی از کاندیداتوری شهرداری تهران.

مشخص شد که علاوه بر کولایی، محسن مهرعلیزاده نیز پیش از رای گیری انصراف خود را اعلام کرده و به نفع نجفی از میان گزینه ها کناره گیری کرده است.

به این ترتیب محمدعلی نجفی بدون رقیب و با حداکثر آرا به عنوان شهردار تهران انتخاب شد.

نجفی پس از تشکیل شورای شهر در ۱شهریور و پس از سوگند اعضای شورای شهر، انتخاب رییس و هیات رییسه شورا و رای‌گیری رسمی در صحن علنی شورای شهر به عنوان شهردار به وزارت کشور معرفی می‌شود.

محمد علی نجفی متولد ۱۳۳۰ و ۶۶ ساله است، او در کارنامه خود ریاست بر وزارتخانه آموزش و پرورش را دارد و حتی از سوی کابینه دولت روحانی به عنوان وزیر آموزش وپرورش به مجلس معرفی شد اما نتوانست نظر نیمی از اعضای مجلس را به خود جلب کند و مدتی نیز سرپرستی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را برعهده داشت.

نجفی همچنین عضو شورای شهر سوم نیز بود و در سال ۱۳۹۲ به دنبال انتصابش به عنوان معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی از این سمت استعفاء داد. در کارنامه مدیریت وی همچنین رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر فرهنگ و آموزش عالی و..به چشم می‌خورد.

تاریخ: ۱۳۹۶/۰۵/۱۹ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "محمدعلی نجفی شهردار تهران شد"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.