امروز و ساعت دقیقه می باشد.

مرگ ۴ زائر ایرانی حج تمتع

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

مرگ ۴ زائر ایرانی حج تمتع

زائران ایرانی در مناسک حج شرایط خوبی دارند و خدمات پزشکی و درمانی نیز هم در مدینه و هم در مکه به خوبی ارلئه میشود.

سیدعلی مرعشی، رییس حج و زیارت مرکز پزشکی هلال احمر گفت: در مکه مکرمه تقریبا ۷۰ مطب و درمانگاه برای خدمات رسانی در هتل های محل استقرار زائران فعال است و در مدینه منوره نیز درمانگاه ها و بیمارستان هلال احمر فعال و در حال ارائه خدمت به زائران است.

مرعشی ادامه داد: آمار مراجعات زائران به مطب ها و درمانگاه های بسیار کم است.

علی مرعشی به تعداد زائران بستری در بیمارستان سعودی در مدینه منوره اشاره کرد و گفت: ۴ زائر در حال حاضر به دلیل لخته شدن خون، پیچ خوردگی روده، کمبود پلاکت و مشکل گوارشی در این بیمارستان بستری هستند.

رییس حج و زیارت مرکز پزشکی هلال احمر افزود:‌ وضعیت سه نفر از این بیماران مساعد است و تنها زائری که بر اثر پیچ خوردگی روده مورد عمل جراحی قرار گرفته، حال مساعدی ندارد.

مرعشی گفت: در مکه مکرمه هم ۵ زائر ایرانی در بیمارستان سعودی بستری هستند و هشت نفر دیگر هم در بیمارستان هلال احمر بستری هستند.

علی مرعشی به آمار زائران فوت شده ایرانی در مناسک حج امسال اشاره کرد و گفت: علاوه بر زائری که هفته گذشته در مکه مکرمه فوت شد(علی ناز سالار پور از هرمزگان)، سه زائر دیگر نیز تاکنون بر اثر ایست قلبی جان باخته اند.

وی افزود: زهرا توکلی ۵۶ساله از کاروان ۳۲۰۱۶ هرمزگان و محمد قیاسی ۶۱ ساله از کاروان ۱۹۴۴۸ مشهد هر دو بر اثر ایست قلبی جان باختند و روز گذشته(پنج شنبه) نیز رستم علی چراغ پور ۷۲ ساله از کاروان ۴۱۰۱۰ استان البرز در بیمارستان النور مکه مکرمه بر اثر ایست قلبی جان باخت.

 

تاریخ: ۱۳۹۶/۰۵/۲۷ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "مرگ ۴ زائر ایرانی حج تمتع"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.