امروز و ساعت دقیقه می باشد.

ای میل دوباره قطع شد و كاسه صبر كاربران لبریز!

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

ای میل دوباره قطع شد و كاسه صبر كاربران لبریز!

قطعی دسترسی به سرویس های ای میل از سوی كاربران ایرانی طی ۱۰ روز اخیر به مرحله دوم وارد شده و همچنان كسانی كه باید دلایل این قطعی ها را ذكر كنند، سكوت اختیار كرده اند.

به گزارش خبرنگار فن آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، قطعی های مكرر سرویس دهنده های ای میل كه مدتی است به شكل روال درآمده و تقریبا كاربران دارند به تناوب آن عادت می كنند، به مرحله ای رسیده كه فعالیت كاربران اینترنت در داخل كشور، مخصوصا كاربرانی را كه بخش عظیمی از فعالیت هایشان توسط ای میل انجام می شود، مختل هر چند وقت یك بار مختل می كند.

حدود ۱۰ روز گذشته دسترسی به ای میل ها قطع شد و به مدت چند روز تداوم یافت؛ حال چند روزی بیش تر نمی گذرد كه مجددا و یك روز پس از راه اندازی فاز نخست شبكه علمی كشور، شاهد همان رویه و قطعی ای میل و جی میل هستیم.

این رویداد قطعی دوم كه دقیقا در شب گذشته همزمان با افتتاح فاز تهران شبكه علمی كشور اتفاق افتاد، این بحث را در بین محافل و فعالان مرتبط با ICT مطرح كرده كه شاید هدف بسترسازی و ترویج استفاده از ای میل داخلی كه در درگاه كشور قابل دسترسی است این وضعیت را برای كاربرانی كه تا حال حاضر از سرویس های مشهور ای میل هم چون جی میل و یاهو استفاده می كرده اند، به دنبال داشته است. البته ازسوی دیگر بارها در زمینه امن نبودن اطلاعات و حریم های شخصی در استفاده از سرویس دهندگان خارجی هم مطرح شده اما به هر دلیل كاربران ایرانی هنوز به استفاده نكردن از این خدمات سوق نیافته اند.

علاوه بر این مباحث، در زمینه بحث حقوق شهروندی نیز علی مطهری نماینده مردم تهران و عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی دو هفته پیش عنوان كرده بود كه باید دلیل قطع پست الكترونیك شهروندان ایرانی طی چند روز اخیر، از مسوولان وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات پیگیری شود كه آیا مشكلات فنی دلیل قطع ای میل هاست یا سرورهای كشورهای خدمات دهنده دچار قطعی شده اند.

پیگیری خبرنگار ایسنا از شركت ارتباطات زیرساخت كشور، شركت مخابرات ایران و سازمان فن آوری اطلاعات به این پاسخ انجامید كه این قطعی ها، به هیچ یك از این ارگان ها مربوط نمی شود تا همچنان معمای اختلالات اینترنت و قطعی های هر از چندگاهی ای میل ها در كشور نامشخص بماند.

ایسنا

 

باز نشرجامع ترین پورتال ایرانیان berooztarinha.com

logo berooztarinha small عکس های جدید کتی هولمز به همراه دخترش سوری در کالیفرنیا

تاریخ: ۱۳۹۰/۱۲/۰۲ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "ای میل دوباره قطع شد و كاسه صبر كاربران لبریز!"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.