امروز و ساعت دقیقه می باشد.

دهرم فارس ۴.۳ ریشتر لرزید / گسل مسبب زلزله امروز دورود

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

دهرم فارس ۴.۳ ریشتر لرزید / گسل مسبب زلزله امروز دورود

161777

دهرم فارس ۴.۳ ریشتر لرزید / گسل مسبب زلزله امروز دورود

موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد: این زلزله ساعت 07:21:02 صبح جمعه 6 اریبهشت 1392 در موقعیت و مرکز 28.49 شمالی و 52.31 شرقی و عمق 14 کیلومتری زمین رخ داد.
این زمین لرزه در فاصله‌ 2 کیلومتری دهرم فارس، 45 کیلومتری فراشبند فارس، 47 کیلومتری فیروز آباد فارس و 804 کیلومتری تهران به وقوع پیوسته است.
حسن فیاض پور، مدیر کل مدیریت بحران استان فارس به مهر گفت: بر اساس گزارشات رسیده زلزله مذکور هیچگونه خسارت جانی و مالی در برنداشته است.

گسل مسبب زلزله امروز دورود/ رخداد 2 زلزله تاریخی در این منطقه

معاون پژوهشی پژوهشگاه زلزله از رخداد زلزله در صبح امروز جمعه 6 اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: این زلزله به علت جنبانی گسل دورود رخ داده است.

دکتر مهدی زارع در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزئیات زلزله امروز دورود گفت: زلزله ای با بزرگای 4 صبح امروز جمعه 6 اردیبهشت ماه در 5 کیلومتری دورود رخ داده است.
معاون پژوهشی پژوهشگاه زلزله با اشاره به گسل مسبب این زلزله اظهار داشت: به احتمال زیاد این زلزله در اثر جنبانی گسل دورود رخ داده است.

وی با اشاره به سابقه زلزله های این منطقه خاطر نشان کرد: جنبش این گسل در ژانویه 1909 مصادف با دی ماه 1287 زلزله ای با بزرگای 7.7 ایجاد کرد که موجب زمین لرزه ای در سیلاخور شد. این زلزله موجب نابودی دشت سیلاخوراستان لرستان شد.

وی همچنین با اشاره به زلزله سال 85 اظهار داشت: در 31 مارس 2006 برابر 11 فروردین 85 زمین لرزه ای با بزرگای 6 در منطقه چالان چولان بروجرد رخ داد.

زارع با تاکید بر اینکه این زلزله در راستای گسل دورود بوده است، ادامه داد: زلزله سال 85 ، 65 کشته به همراه داشته است.

 

منبع : خبر آنلاین

تاریخ: ۱۳۹۲/۰۲/۰۶ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "دهرم فارس ۴.۳ ریشتر لرزید / گسل مسبب زلزله امروز دورود"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.