امروز و ساعت دقیقه می باشد.

دو انفجار حادثه ساز در انبار مهمات بیدگنه ملارد

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

دو انفجار حادثه ساز در انبار مهمات بیدگنه ملارد

شهری – منشا دو انفجار از قول نماینده شهریار و شهر قدس، انفجار زاغه مهمات ملارد بوده، ولی اخباری درباره انفجار در پمپ گازهای جنوب غرب تهران نیز شنیده و سپس تکذیب شد

حوالی ساعت یک بعدازظهر امروز، ساکنان اکثر مناطق تهران، با شنیدن صدای انفجار، از جا پریدند، هر چند هیچ توضیح موثقی در باره این انفجار شنیده نشد و مرکز ژئوفیزیک دانشگاه تهران نیز درباره لرزه ها، مسکوت ماند، ولی حسین گروسی، نماینده شهریار و شهر قدس به خبرگزاری خانه ملت گفت این دو انفجار مربوط به زاغه مهمات پادگان بیدگنه در حوالی ملارد شهریار بوده است.
این در حالی است که ساکنان شرق و شمال شرق تهران نیز این انفجارها را حس کرده بودند. شدت انفجار به حدی بود که به گفته شاهدان عینی در غرب تهران، دزدگیر خودروهای پارک شده در خیابان، به صدا درآمد و بخشی از مردم، سراسیمه به خیابانها ریختند.
یکی از ساکنان غرب تهران درباره این انفجارها به خبرآنلاین گفت: “دو انفجار شدید به فاصله نیم دقیقه، زمین را لرزاند و درها را به هم کوبید.”
این در حالی است که عباس جوهری فرماندار شهریار درباره این انفجار به مهر گفت: “در حوزه این شهرستان هیچ انفجاری نداشته ایم، ولی موضوع در حال بررسی است.”
ولی نماینده شهریار و شهر قدس درباره این انفجارها توضیح داد: “انفجار امروز در پادگان نظامی در روستای «بیدگنه» از توابع شهرستان ملارد در استان البرز بوده است. هنوز برآورد دقیقی از تلفات جانی و خسارت‌های مالی این حادثه در دسترس نیست؛ کمیته بحران برای رسیدگی به علت‌های این حادثه تشکیل شده است.”
این نماینده، وقوع دو انفجار پی در پی را در حوالی شهر قدس از توابع شهریار تایید کرد و گفت: “شدت دو انفجار به حدی بود که صدای مهیب و لرزش آن شیشه برخی ساختمان‌های در نزدیکی محل حادثه را شکسته و مردم را شهریار و شهر قدس را وحشت‌زده کرده است.”
گفته شده است بخش اعظم زاغه مهمات پادگان نظامی روستای بیدگنه، در انفجار از بین رفته است.
شاهدان عینی به خبرآنلاین گفتند شدت انفجار به حدی بود که شیشه‌های ساختمان دانشگاه شهر قدس فرو ریخته و دود غلیظ و سفیدی آسمان را فرا گرفته است. همچنین به گفته این شاهدان، دود برخاسته به آسمان از دو محل دور از هم مشاهده می‌شود و صدای دو انفجار با فاصله کمتر از یک دقیقه شنیده شده است.
پیش از این مطرح شده بود که انفجار یک پمپ گاز در قلعه حسن خان، واقع در جنوب غرب تهران، باعث این لرزه ها شده بود، ولی مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: “بر اساس اطلاعاتی که تا کنون به ما رسیده است، انفجار کرج مربوط به کارخانه‌ای در صفادشت کرج بوده و ارتباطی با تاسیسات صنعت نفت ندارد.”
کلهر به فارس، گفت: “من در حال حاضر به دلیل بازدید در کرج حضور دارم و بر اساس اطلاعات و ارتباطات ما با آتش‌نشانی منطقه کرج انفجار مربوط به یک کارخانه در صفادشت کرج بوده است و به جایگاه‌های CNG یا دیگر تجهیزات صنعت نفت ارتباطی نداشته است.”

هنوز نیروهای مسلح درباره این انفجارها، اطلاع رسانی نکرده اند. اخبار تکمیلی منتشر خواهد شد./

خبر انلاین

 

باز نشرجامع ترین پورتال ایرانیان berooztarinha.com

logo berooztarinha small الیزابتا کانالیز  تز جورج کلونی جدا شد !

تاریخ: ۱۳۹۰/۰۸/۲۱ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "دو انفجار حادثه ساز در انبار مهمات بیدگنه ملارد"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.