امروز و ساعت دقیقه می باشد.

خرافات عجیب در دیگر کشورها

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

خرافات عجیب در دیگر کشورها

خرافات عجیب در دیگر کشورها

خرافات عجیب در دیگر کشورها

شاید خرافه شامل ترین و عام ترین ذهنیت باطل و غیر واقعی ای است كه در میان همه ملل، و در زمینه های مختلف وجود دارد. هر فرهنگی برای آن، واژه ای، اصطلاحی را بیان كرده است. واژه «خرافه» در میان اقوام سامی و ایرانی و سوپراستیشن (Superstition) در میان لاتین زبان ها، گویای آن مفهوم است. در هر حال، هر نوع اندیشه باطل و خلاف واقعی (Non Real) را خرافه  می گویند كه هیچ ارتباطی میان اشیا قائل نباشد و سنخیت و تناسب را در رابطه دو چیز با همدیگر، منكر شود.

در غرب نیز مردم بسیاری زيادی به خرافات معتقدند و بر سر همین خرافات و آئین هایی که برای آن انجام می دهند حتی ممکن است جانشان را از دست بدهند.

در کشور اسپانیا فستيوال پرش از سر کودکان، برگزار می شود.

این یک داستان فکاهی نیست، مراسم فستیوال پرش از کودکان یک مراسم آئینی است که از سال 1620 ، سالیانه در سراسر اسپانیا برگزار می شود.

مراسم به این گونه است که مردان بالغ که با پوشیدن، لباس هایی که نماد شیطان است از سر کودکان بيچاره می جهند.

آنها به عنوان نمادی از پلیدی ها از بالای سر کودکان می پرند و با این کار به زعم خودشان بدی ها، بیماری ها و…. را از سر کودکان دور می کنند. گرچه این بیشتر به یک کابوس شبیه است این مرسم مذهبی بخشی از یک فستیوال ویژه مذهب کاتولیک است که هر ساله در سراسر اسپانیا برگزار می شود.

این آئین بین مردم اسپانیا به “ال کولاچو” معروف است و نماد پرش شیطان از سر کودکان و بردن پلیدی ها به همراه خود، به جهنم است. در ضمن افرادی که نماد شیطان هستند، در طول این فستیوال در یک حرکت نمادین، در زمان های مشخصی مردم را با شلاق میزنند.

نمونه های زیادی از خرافات در دیگر کشورهای اروپایی نیز موجود است که از جمله آن می توان به انگلیس اشاره کرد که به عنوان یکی از خرافاتی ترین کشورهای اروپا معروف است. صدها سال است كه در انگلستان مراسمی بر پا می شود كه مردان با سياه كردن چهره هايشان و برپايی جشنی  همگانی  ورود  بهار  را  خوشامد  می گويند.

در اين مراسم كه قدمت آن به سال 1448 باز مي گردد مردان شركت كننده چهره هايشان را سياه می كنند تا از شر ارواح خبيث در امان بمانند.

در ایتالیا نیز مردم زیادی به خرافات معتقدند، در گذشته چنانچه در موقعیتی کسی با یک گربه روبرو می شد نشان از بدبختی، مشاجره و بد شدن آب و هوا می داد .در قرون وسطی گربه ها را حیوانات جادو زده می انگاشتند که باید آنها را برای بیرون کردن شیطان و دور نگه داشتن بدبختی به قتل رساند و آنها را از برج به زیر انداخت و يا سوزاند و به آتش انداخت و برخی اوقات آنها را زنده به گور کرد و یا در میان دیوارها قرار داد تا از صدمات احتمالی جلوگیری نمود.

منبع : فردا نیوز

تاریخ: ۱۳۹۲/۰۳/۱۸ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
فاطمه می گوید: (۱۳۹۲/۰۳/۱۸)

به نظره من اینا خرافات نیست و یسری اعتقاداته و باید بهش احترام گذاش این خیلی خوبه که بچه ها رو از پلیدی ها دور میکنند.و یسری مراسمه جالبه برای دوری از پلیدی های شیطان ،در کل جالبه

ارسال نظر در "خرافات عجیب در دیگر کشورها"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.