امروز و ساعت دقیقه می باشد.

بروزترین ها | درخواست نخریدن آجیل : خواهش میکنیم نخرید!

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

درخواست نخریدن آجیل : خواهش میکنیم نخرید!

درخواست نخریدن آجیل : خواهش میکنیم نخرید!

سلام هموطن
مطالعه این متن، وقت زیادی از شما نمی گیرد. لطفا تا انتها بخوانید:
همه ماها خوب میدونیم که اصلاً اوضاع خوبی توی کشور جریان نداره . قصد نداریم کسی رو متهم کنم. قصد شعار دادن نداریم. مشکل از این حرفا رد شده. این نوشته نه سیاسیه و نه قصد تحلیل اوضاع داره و نه دنبال متهم میگرده. این نوشته عین یه درده که این روزا داره یواش یواش عین خوره همه چیزو میخوره و جلو میره.
متاسفانه یک مشت دلال مثل زالو و کفتار به جون مردم افتادن و هر روز یک چیزی بهونه میکنن تا خون بیشتری از بدن بی رمق مردم بکشن . از ارز و طلا و ماشین و مسکن گرفته تا ارزاق عمومی و … حالا چشممون به جمال آجیل هم روشن شد!!! من واقعاً نمیفهمم چه اتفاقی افتاده که آجیل توی یک هفته باید 2-3 برابر بشه!!! اگه تولید کننده سودی میبرد آدم برای خودش توجیه میکرد که لااقل آدمای زحمت کش سود بردند ولی متاسفانه زالوها و کفتارها به صف شدن تا شیره جون کشاورزو با مزه خون مردم یکجا بالا بکشن.
الان خیلی از هم وطنامون حتی دیگه توان سیر کردن شکم خودشون و خانواده شونو ندارن. توان خرید یه دست لباس رو ندارن. توان تامین هزینه تحصیل بچه اشونو ندارن …

حالا چرا بحث آجیلو وسط کشیدم، شاید هنوز برای خیلی از ماها 300-400 تومن هزینه آجیل عید اونقدر نباشه که توان مالیمونو تحت فشار بزاره اما این پول میتونه شب عید یه خانواده رو برقرار کنه. میتونه هزینه خوراک 1 ماه یک خانواده رو تامین کنه. قصدم این نیست که بگم بیاییم پول آجیلو به اونایی که نیازمندن و آبرودار کمک کنیم. قصدم اینه که بگم بیاییم” با هم و برای هم بودنو” تمرین کنیم. نخریدن و نخوردن آجیل کسی رو نمیکشه . اما خریدنش یک مشت مفت خور دلالو ( صنف و بازار به دل نگیرن منظورم دلالهاست ) خرکیف میکنه و صد البته جری تر که دفعه بعد یک چیز دیگه و یک شکل دیگه براشون عامل مکیدن خون مردم بشه. قصدم اینه که بیاییم به جای شعار دادن و عمل نکردن ، اینبار بدون شعار عمل کنیم. بیاییم پوزه دلال جماعتو بمالیم زمین تا حواسش جمع بشه که نه بابا، دیگه از اون خبرا نیست.
اگر 15 میلیون خانواده بطور متوسط 100 هزار تومن توی جیب دلالای آجیل بکنن، همین یک قلم میشه 1500 میلیارد تومن!!! پولی که بلافاصله میره توی یک مسیر دیگه و هر بار فربه تر و فربه تر میشه و دمار مردمو درمیاره .

حرف ساده است. بیاییم امسال آجیل نخریم و یک نوشته قشنگ روی سفره هفت سینمون، میزمون بزاریم که برای چی اینکارو کردیم. اگر کسی دوست داشت (دوست داشت بدون هیچ اجباری) میتونه معادلشو به افراد نیازمند اطرافش یا مثلاً به زلزله زده هایی که یک زمستون وحشتناکو گذروندن کمک کنه تا اونها هم یه کمی عید داشته باشن یه کمی مرهم آلامشون باشیم یه کمی “بگیم” هموطن ما کنارت هستیم. نه اینکه با یه نوشته توی فیس بوک … با گفتن 4 تا جمله توی جمع ابراز هم دردی بکنیم . میتونیم با پولش مواد خوراکی، لباس، یا هر چیز ضروری دیگه تهیه کنیم و ببریم دم خونه یه آدم زحمتکش که روزگار نامرد دستشو خالی کرده، زنگو بزنیم و بزاریم پشت در و بریم. اگر هم دوست نداشتیم پولشو بزاریم جیب خودمون. حداقل نزاشتیم یه مشت مفت خور بخورن و ببرن و به ریشمون بخندن.
بعضی ها فکر میکنن: مگه میشه! عیده! آبرومون…! … ما که فکر میکنم میشه و قشنگتر هم هست. آبروی آدم به اینه که انسان باشه. آبرویی که بند 4 تا تخمه و آجیل باشه همون بره بهتره.
ما (یه تعدادی از دوستان) تصمیم گرفتیم  كه نه خودمون آجیل میخریم و نه جایی میخوریم. هر جا هم که بریم برای دید و بازدید یه کارت به سینه‌مون میزنیم و روش مینویسیم چرا اینکارو کردیم. سر سفره هفت سینمون هم یک نوشته خواهیم گداشت و موقع پذیرایی مهمون روی میز میزاریم که هزینه آجیل امسالو به نیازمندان دادیم. تا این مسئله جا بیفته

توی این روزای بی کسی، یه کمی کس و کار هم دیگه باشیم. امیدوارم با انتشار این موضوع و عمل به اون
– نخریدن آجیل
– نخوردن آجیل
اگر دوست داشتید هزینه کردن پولش برای افراد نیازمند دور وبر خودتون هر کدوم سهم خودمونو ادا کنیم. از آجیل شروع کنیم، اگر خوب بود سراغ چیزای دیگه هم میریم

لطفا نگیم “مردم” وقتی می فهمن یه چیزی می خواد کمیاب بشه میرن بیشتر می خرن… ما خودمون “مردم” رو تشکیل می دیم. ما حاضر نیستیم خودمون سختی بکشیم چون فکر می کنیم بعضی ها می رن می خرن و می گیم چه فایده پس این ها بی نتیجست.. مشکل اینجاست که زمانی که وجدانمون بهمون می گه ما باید از یه جا شروع کنیم، با این تفکرات سر وجدانمونو کلاه می ذاریم.
پس همین مردم خود ما هستیم. از خودمون شروع کنیم. توی این جمعیت اگه خود ما ، کسایی که این متنو می خونن یه عدشونم این کارو انجام بدن دفه ی بعدی چند نفر دیگه باهامون هم راه می شن. اول هر کاری سخته اما زمانی که وحدت رو یاد بگیریم همه چیز درست می شه.
این چرخه معیوب رو خودمون درستش کنیم. این یک کار که ازمون بر میاد.

منبع : وبسایت تعامل

تاریخ: ۱۳۹۱/۱۱/۲۹ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
maryam می گوید: (۱۳۹۱/۱۱/۲۹)

سلام متنتون وایده جالبتون اگه عملی بشه خیلی خوبه والبته بااستنادبه حرف خودتون بایدبرای همه جابیفته و1جورایی فرهنگ سازی بشه.منم موافقم خیلی جالبه که توچنهفته تازه اونم قبل عید(گرونی بعدعیدکه…)قیمت اجناس چندبرابربشه مثلا1وسیله ضروری بهداشتی از5تومن بشه15تومن!!!متاسفانه ملت ماهماهنگی لازموندارن.اگه همه یاحداقل40%مردم طبق توصیه شماعمل کنیم خیلی به هدف نزدیک میشیم.واقعاآدم تاسف میخوره که بعضیاحتی نون شبشون روندارن بخداخودمن به شخصه افرادی رومیشناسم که حتی باوجودیکه مردخونه کارمنده اماباگرونی ومشکلات کارش به بیمارستان کشیده حالاخدابه داددل اون بیکاراو…برسه.ازصمیم قلبم میگم امیدوارم این شرایط زودعوض شه.گناه من جوون چیه که هنوزاول راهم اماحس میکنم به بنبست رسیدم…روزگاریست که شیطان فریادمیزند:آدم پیداکنید!سجده خواهم کرد.(قابل توجه همه اونایی که فقط فکرمنفعتشونن.همه یه روزی میریم وبایدبه اونیکه اون بالاست جواب پس بدیم)

فهیمه می گوید: (۱۳۹۱/۱۱/۲۹)

سلام.واقعا خوشحالم هنوز افرادی با این طرز فکر قشنگ کنار ما زندگی میکنن.منم ب خانواده این پیشنهادو دادم ولی ممنون ک این ایده رو پخش میکنید.خسته نباشید.

احمدایمانی می گوید: (۱۳۹۱/۱۱/۲۹)

باتشکرازمطلب بسیارزیباوبه موقع اینشااله که همه عمل کنند

امیر می گوید: (۱۳۹۱/۱۱/۲۹)

چی عجب یکی توی این مملکت پیدا شد که حرف حق بزنه و کسی جلوش سبز نشه و بگه حرف سیاسی ممنوع.
عزیز نویسنده با حرفت موافقم، اما هم نمیارم که بگی ما هر چی میگیم همه اما و اگر میارن، فقط از مردم شریف و عزیزمون خواهش میکنم که شما که سال 57 با هم متحد شدین و بقول خودتون دست حکومت ظلم رو از این مملکت جدا کردین، بخدا قسم خریدن این اجناس با قیمتهای گزاف واقعا ظلمه. ظلم که شاخ و دم نداره. حتما باید حکومت پهلوی باشه که بگین ظلم کردن؟ آیا حکومتهای به ظاهر مسلمان نموتونن ظلم کنن؟ همین دلال بازیها یه سرمنشع داره که قاعدتا سیاسیه.

mohade3 می گوید: (۱۳۹۱/۱۱/۲۹)

واقعا فک میکنید بشه؟پدر من اول درباره ی این گرونی پیش اومده ابراز ناراحتی میکنه ولی بعدش به خااااطر به اصــــــــطلاح ابروداری میره یه عالمه پول بابت این چیزا میده
ما خودمون هم باهم اتحاد نداریم و اسیر یه مشت افکار نادرستیم

متين می گوید: (۱۳۹۱/۱۱/۲۹)

مطلب خوبي هست ممنون

sajadjm2 می گوید: (۱۳۹۱/۱۱/۲۹)

حرفات خیلی خوب بود
ولی ب نظرتومیشه ک هوابزایم جولوی مهمون؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
.
.
..
.
.
.
.
واسه عیدبایدیه بنربزرگ وصل کرددم در و روش نوش

توجه توجه
مامسافرتیم درحالی که داری
فیلم میبینی.

افسون می گوید: (۱۳۹۱/۱۱/۲۹)

بسار عالی و ممنون از مطلبتون من حتما این کار و خواهم کرد باز هم سپاسگزارم.موفق و موید باشید

حمید می گوید: (۱۳۹۱/۱۱/۲۹)

باسلام
بااینکه خداراشکراز نظر مالی برای خرید آجیل مشکلی ندارم ولی بخاطراعلام تنفر از اینگونه سو استفاده ها امسال از خید آجیل خوداری می کتم

goole می گوید: (۱۳۹۱/۱۱/۲۹)

من که موافق این مسیلم امیدوارم تموم مردم وقتی چنین سوئ استفادههایی رومیبینن همکاری کنن تاکرم به اون اجیلاوبقیه چیزاشون بیفته بخدااگه مدتی خودمون همکاری کنیم اینجو سواستفادههاازاین موقعیتا درست میشه اینشالا به امیدهمکاری همه ملت ایران

مهتاب می گوید: (۱۳۹۱/۱۱/۲۹)

آفرین به معرفتتون منم هستم

سعید می گوید: (۱۳۹۱/۱۱/۳۰)

بزن قدش که منو خانوادم هم همین کاررو میکنیم.
تا حالا کسی از بی اجیلی نمرده

SOLMAZ می گوید: (۱۳۹۱/۱۱/۳۰)

هستم
بالاخره یکی باید به این گرونی عکس العمل نشون بده

roz abi می گوید: (۱۳۹۱/۱۱/۳۰)

آفرین منم با نظرتون موافقم
پس دوستان آجیل ممنوع

بهار می گوید: (۱۳۹۱/۱۱/۳۰)

100% موافقم.

مرضيه قدمي می گوید: (۱۳۹۱/۱۱/۳۰)

فكرخيلي خوبيه منم همه سعيمو ميكنم كه باشماها متحد شم .به اميد موفقيت……………

معصومه آقایاری می گوید: (۱۳۹۱/۱۱/۳۰)

ایده ی بسیار خوبیه امیدوارم کسانی که وضع مالی خوبی دارن پیشقدم بشن تا افراد ندار هم راحت بتونن اینکار رو که از خداشونه انجام بدن والبته ای کاش مراجع تقلید هم این موضوع رو جدی مطرح کنن تا افراد بیشتری همراهی کنن .وهمچنین رسانه ها میتونن بسیار بسیار موثر باشن برای تشویق مردم در رابطه با نخریدن آجیل.

عباس توکلی می گوید: (۱۳۹۱/۱۲/۰۱)

از نقطه نطرات هم وطنان عزیزم سپاسگذارم
منهم با کشمش سبز کاشمر و نخود چی دو آتیشه به استقبال عید می روم

پیام می گوید: (۱۳۹۱/۱۲/۰۱)

سلام مریم خانم
مطلب شما مطالعه گردید
چقدر صادقانه و زیبا ابراز کردید!
سربلند زندگی کنید
و ایام جوانیتان به شادی

مجتبی می گوید: (۱۳۹۱/۱۲/۰۱)

چشم.انشا الله که کل ملت با هم یکرنگ بشن.

جلال خلیلی می گوید: (۱۳۹۱/۱۲/۰۳)

موافقم به شرطی که همه نخریم ـ نامرده هر کی بخره .

علی می گوید: (۱۳۹۱/۱۲/۰۳)

سلام به همگی ایده واقعا عالیه اگه میشد چابش کرد داد دست مردم یا داخل خونه ها بندازی که همه از این بیانیه مطلع بشن واقعا علی میشه
منم از این بیانیه حمایت میکنم

سعید می گوید: (۱۳۹۱/۱۲/۰۴)

سلام دوست عزیز ماهم موافقیم

اسحاق مردشتی می گوید: (۱۳۹۱/۱۲/۰۵)

نمود هر آنچه هستی باش
پاک و صادق
رفیق روز تنگ
و
ایام نا موافق…
اشکم و در آورد. من هم همین کار رو خواهم کرد.
در رگ های اینان خون ایرانی اگر جریان داشت بر هم نوع خود اینگونه روا نمی داشتند. از فرهنگ غنی ایرانی هیچ نشانی در کالبدشان نمی یابی.
اینان بی اصالت و بی ریشه اند.
و اینان چونان حشراتی فاسد اند که در تاریکی تکثیر می یابند.

shirin می گوید: (۱۳۹۱/۱۲/۰۸)

مرسی از متن زیباتون.با یاری هم پایان شب سیه سپید است.

rashida می گوید: (۱۳۹۱/۱۲/۰۸)

باش و با بودنت باعث بودن من باش.

ارسال نظر در "درخواست نخریدن آجیل : خواهش میکنیم نخرید!"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.