امروز و ساعت دقیقه می باشد.

سال ۹۱ واردات مرغ ممنوع است

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

سال ۹۱ واردات مرغ ممنوع است

مدیر عامل اتحادیه مرغداران سراسر كشور گفت: تولید مازاد مرغ از چالش های صنعت مرغداری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهندس مقدم نیا در همایش بررسی چالش ها و فرصت های صنعت طیور گیلان كه در رشت برگزار شد با بیان این مطلب كه مرغدارن سهم مهمی در امنیت غذایی مردم دارند، گفت: این صنعت همواره با فراز و نشیب های زیادی از جمله نرسیدن نهاده ها و افزایش قیمت مواد اولیه مورد نیاز مواجه است به همین منظور مذاكراتی با وزارت جهاد كشاورزی داشتیم تا كمك شود اتحادیه های مرغداران مستقیما وارد بازار نهاده شوند و راسا اقدام به واردات نهاده داشته باشند.

وی افزود: با اجرای این مهم فرصت سوءاستفاده از واسطه ها گرفته می شود و فاصله ها نیز كم می شود كه با حمایت دولت و دادن این اختیار به اتحادیه ها نتایج خوبی نصیب مرغداران خواهد شد.

مقدم نیا با اشاره به اینكه در حال حاضر در گیلان مرغ مازاد بر مصرف تولید می شود، ادامه داد: بر طبق نظام صحیح مدیریت تولید، تولیدكننده باید منطبق بر نیاز متقاضی تولید داشته باشد و برای چنین تولیدی كه منتظر مشتری بماند باید قانون عرضه و تقاضای منظمی را تشكیل داد.

وی خاطرنشان كرد: فعلا دولت در نظر گرفته است تا برای یارانه صادراتی رقمی سالیانه برای مرغداران در ردیف بودجه اعتباری ۹۱ اختصاص یابد تا با اجرای آن مشكل صادرات مرغ را حل كنیم.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران سراسر كشور در خصوص برقراری خط تولید مرغداری كه از تنوع زیادی برخوردار است، خاطرنشان كرد: واگذاری جوجه ریزی و سوخت مرغدارن به اتحادیه ها راه نهایی را طی می كند و باید به گونه ای عمل شود كه تشكل ها مسوو لیت داشته باشند تا مشكلات یكی پس از دیگری حل شود.

وی از قطع واردات مرغ در سال آینده خبر داد و اذعان كرد: مرغدارن نیز باید با بهینه سازی مصرف سوخت و دیگر اقدامات برای كاهش هزینه های تولید مرغ اقدام كنند تا ضمن كاهش ضایعات مرغ، شاهد منطقی بودن قیمت مرغ برای اقشار متوسط جامعه باشیم.

وی تصریح كرد: طرح بهینه سازی مصرف سوخت در مرغداری ها هزینه ها را تا ۴۰ درصد كاهش می دهد و باید مرغداران حداكثر همكاری را برای ارتقاء این صنعت داشته باشند تا با قدرت برای تصمیم گیری های تولید مرغ در كشور وارد شویم.

ایسنا

 

باز نشرجامع ترین پورتال ایرانیان berooztarinha.com

logo berooztarinha small عکس های جدید کتی هولمز به همراه دخترش سوری در کالیفرنیا

تاریخ: ۱۳۹۰/۱۲/۰۲ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "سال ۹۱ واردات مرغ ممنوع است"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.