امروز و ساعت دقیقه می باشد.

قیمت نفت ایران به مرز ۱۲۵ دلار رسید

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

قیمت نفت ایران به مرز ۱۲۵ دلار رسید

همزمان با افزایش قیمت نفت خام صادراتی ایران به مرز ۱۲۵ دلار در بازارهای آسیایی، عنوان گرانقیمت ترین نفت خام سبک و سنگین در بازار آسیا و اروپا به نفت خام صادراتی ایران تعلق گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، با ادامه تلاش آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی نسبت به متقاعد کردن هند، چین و ترکیه برای کاهش واردات نفت خام از ایران، بهای نفت خام سبک و سنگین ایران در بازارهای آسیایی و اروپایی بیش از ۲ دلار افزایش یافته است.

آخرین گزارش رسمی امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران نشان می دهد قیمت نفت خام سبک ایران در دوم مارس سالجاری میلادی، به بیش از ۱۲۴ دلار و ۳۵ سنت در بازارهای آسیایی معامله شده است که نسبت به روز پایانی فوریه حدود ۲ دلار گران تر شده است.

همچنین نفت خام سبک ایران برای عرضه در بازارهای شمال غرب اروپا، حوزه مدیترانه و آفریقا به ترتیب به ۱۲۳ دلار و ۲۹ سنت، ۱۲۴ دلار و ۲۴ سنت و ۱۲۲ دلار و ۹۹ سنت به مشتریان خارجی تحویل داده شده است.

بر این اساس، قیمت نفت خام سبک ایران در هر یک از این سه بازار نسبت به معاملات روز ۳۰ فوریه سال ۲۰۱۲ میلادی با حدود ۱.۵ تا ۲ دلار افزایش همراه بوده است.

در همین حال، بهای نفت خام سنگین ایران هم در یک هفته گذشته با افزایش چند دلاری در بازارهای چهار گوشه جهان معامله شده است؛ به طوری که قیمت نفت خام سنگین ایران برای چندین بار در سال جاری میلادی از مرز ۱۲۲ دلار عبور کرده و با بهای ۱۲۲ دلار و ۸۳ سنت به مشتریان آسیایی فروخته شده است.

قیمت نفت خام سنگین ایران برای عرضه در بازارهای شمال غرب اروپا، حوزه مدیترانه و آفریقا به ترتیب به ۱۲۱ دلار و ۹۵ سنت، ۱۱۹ دلار و ۸۴ سنت و ۱۲۱ دلار و ۶۴ سنت معامله شده است.

از سوی دیگر پیش بینی می شود با توجه به انفجار در خط لوله انتقال نفت مشترک کانادا– آمریکا که منجر به توقف صدور روزانه ۳۱۸ هزار بشکه نفت کانادا به آمریکا شده است، بهای نفت تا چند روز آینده افزایش های جدیدی را تجربه کند.

 

باز نشرجامع ترین پورتال ایرانیان berooztarinha.com

logo berooztarinha small عکس های بچه های زیبا نیکول کیدمن و خانواده اش در هنگام ورود به لکس

تاریخ: ۱۳۹۰/۱۲/۱۵ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "قیمت نفت ایران به مرز ۱۲۵ دلار رسید"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.