امروز و ساعت دقیقه می باشد.

پیام تحریک آمیز مسعود بارزانی علیه بغداد

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

پیام تحریک آمیز مسعود بارزانی علیه بغداد

مسعود بارزانی از اقدامات دولت مرکزی در واکنش به همه‌پرسی جدایی در این اقلیم انتقاد کرده و از کردهای سراسر جهان خواسته است برای اعلام حمایت از مردم این اقلیم، تظاهرات برگزار کنند.

رئیس اقلیم کردستان عراق، عصر دیروز در پیامی به «کردهای کردستان عراق، کردهای سراسر جهان و افکار عمومی جهان»، آنها را به برگزاری تظاهرات در حمایت از این اقلیم دعوت کرد.

بارزانی در این پیام، دولت عراق را به تهدید و محاصره شهروندان کُرد اقلیم متهم کرده و مدعی شده است که بعد از برگزاری همه‌پرسی استقلال در اقلیم کردستان عراق، شهروندان این اقلیم با تهدید، محاصره و مجازات دسته‌جمعی از سوی دولت مرکزی مواجه شده‌اند.

بارزانی تدابیر تنبیهی دولت عراق علیه اقلیم کردستان در پی برگزاری همه‌پرسی جدایی را «مجازات و عبور از قانون اساسی» ادعا کرده و گفته است که بغداد می‌خواهد نظر و اراده خود را بر ملت ما برای توطئه‌چینی و جلب نیروهای مخالف تحمیل کند.

مسعود بارزانی با تکرار اتهام‌ها علیه بغداد، گفت که سیاست‌های تنبیهی دولت عراق بر اقتصاد این منطقه تاثیر منفی گذاشته و بیش از ۱۵۰ هزار نفر، مجبور به ترک محل زندگی خود شده‌اند.

رئیس اقلیم کردستان عراق به مشارکت نیروهای پیشمرگه در نبرد با داعش اشاره کرد و اظهار داشت که بسیاری از کشورهای جهان این موضوع را به دلیل منافع خودشان فراموش کرده‌اند.

بارزانی در ادامه این اتهام‌های بی‌اساس و تحریک‌کننده علیه دولت مرکزی عراق، طرف‌ها و نیروهای خارجی را به مشارکت در درگیری‌های شمال عراق متهم کرد.

مسعود بارزانی در ادامه این پیام تحریک‌آمیز، «از تمامی کردهای مقیم اروپا و آمریکا خواست دست به تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز و فعالیت‌های مدنی در حمایت از مردم کردستان عراق بزنند».

تاریخ: ۱۳۹۶/۰۷/۲۹ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "پیام تحریک آمیز مسعود بارزانی علیه بغداد"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.