امروز و ساعت دقیقه می باشد.

چند نکته برای مقابله با تهدیدات اینترنتی

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

چند نکته برای مقابله با تهدیدات اینترنتی

به گزارش برنا، هر روزه در سراسر جهان تعداد کاربران اینترنتی بیشتر شده و به همان نسبت نیز خطرهای امنیتی و جرایم سایبری نیز افزایش پیدا کرده اند.اوضاع امنیت در فضای سایبری روز به روز در حال بدتر شدن است و اگر زمانی هکرها برای شهرت به سراغ سایت های مشهور می رفتند، هدف هکرهای امروزی را می‌توان در یک چیز خلاصه کرد، پول؛ مجرمان هم رایانه‌ای راه‌های جدیدی را برای فریب دادن ما پیدا می‌کنند تا ویروس‌ها، نرم افزارهای ثبت کننده ضربات صفحه کلید، تبلیغ افزارها، نرم‌افزارهای دیگری که برای سرقت اطلاعات شخصی، جاسوسی با آزردن ما در نظر گرفته شده‌اند، دانلود کنیم اما پیشگیری از دانلود بد افزار نباید چندان پیچیده باشد. چند توصیه پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا (فتا) برای مقابله با تهدیدات اینترنتی را اینجا بخوانید.

 

*یک ضد ویروس قوی که قابلیت به روز شدن را دارد بر روی سیستم خود نصب کنید، یک برنامه ضد هرزنامه نصب کنید، بر روی لینک‌ها و فایل‌های ضمیمه شده نامه‌های الکترونیکی کلیک نکنید، image previews در outlook را غیر فعال کنید و از سخت افزارهای دیوار آتش fire wall استفاده کنید.*رمز عبور، شناسه الکترونیکی شخصی شماست که باید محافظت شود، لذا از رمزهای عبوری استفاده کنید که حداقل 8 کاراکتر بوده و ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ، اعداد، کاراکترهای ویژه و سمبل باشند و نیز رمز عبور خود را به طور مرتب تغییر دهید.

*امنیت کامپیوتر با سیستم عامل شروع شده و پایان می‌یابد. اگر شما از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنید، آن را به ویندوز 7 ارتقاء دهید. قانون ارتقاء به آخرین نسخه برای نسخه‌های قدیمی تر سیستم عامل های mac os x لینوکس و اندروید سختگیری کمتری دارد، اما ویندوز xp و ویندوز ویستا باید ممنوع در نظر گرفته شود.

در مرحله بعد، اطمینان حاصل کنید که نرم افزارها به طور خود کار به روز رسانی می‌شوند در گذشته توصیه می‌شد که به روز رسانی ویندوز به طور خود کار دانلود شوند، اما بهتر است ابتدا بررسی گردد که خود این به روز رسانی‌ها باعث ایجاد مشکل نمی‌شود سپس به صورت دستی نصب گردند. شانس صدمه زدن به کامپیوتر شما توسط به روز رسانی ویندوز به مراتب کمتر از توانایی بالقوه یک آلودگی به دلیل عدم یک به روز رسانی امنیتی مهم است.

زمانی به روز رسانی های خود کار آزار دهنده است که پس از اعمال آن‌ها به راه اندازی مجدد نیاز باشد و در کار شما وقفه ایجاد کنند، اما این زمان های برنامه ریزی نشده قطعا هزینه کمتری نسبت به پرداخت هزینه برای بازاریابی ایمنی سیستم دارند. بررسی این موضوع که ویندوز و نرم افزارهای امنیتی به روز هستند یا خیر، بسیار راحت است.

کافی است نگاهی به نواحی اخطار بیاندازید و آیکون‌هایی را که تیک قرمز دارند و یک مشکل را نشان می‌دهند، مشاهده کنید برای بررسی تنظیمات امنیتی در ویندوز 7، بر روی آیکون پرچم در ناحیه اخطار کلیک کنید و گزینه open Action center را انتخاب نمایید. بر روی فلش مقابل security کلیک نمایید تا تنظیمات امنیتی را ببینید.

در ویندوز 7 گزینه Action center تنظیمات امنیتی جاری امنیتی، جاری سیستم شامل فایروال، به روز رسانی‌های ویندوز آنتی ویروس و حفاظت در برابر جاسوس افزار را نشان می دهد.

تاریخ: ۱۳۹۰/۰۸/۳۰ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "چند نکته برای مقابله با تهدیدات اینترنتی"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.