امروز و ساعت دقیقه می باشد.

اثرات پرتقال در زيبايي

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

اثرات پرتقال در زيبايي

خانم ها هميشه اين عقده را دارند كه شب ها هنگام پاك كردن آرايش صورت خود چون بايد صورت را با آب و صابون بشويند ، پوست آن ها خراب خواهد شد . اين خانم ها براي پاك كردن آرايش خود بعد از هر چه كه استفاده مي كنند ، بايد گوشت ميوه هايي چون : هلو ، توت فرنگي ، خربزه و پرتقال را در كف دست گذاشته و به صورت بمالند تا شستشوي صورت خود را كامل سازند . به خصوص هنگام زمستان كه ميوه هاي ديگر ناياب است و پرتقال به حد وفور وجود دارد ، خانم ها مي توانند براي لطافت و زيبايي پوست گردن و شانه هاي خود از اين نوع داروي زيبايي استفاده كنند .

 

خواص پرتقال

پرتقال ، سرشار از ويتامين هاي (ب و ث) و داراي آهن ، كلسيم ، فسفر ، منيزيم ، سديم و مس مي باشد . پرتقال ويتامين (آ) مي سازد و به خون مي فرستد . اگر پرتقال را بعد از غذا به عنوان دسر بخوريد ، دهان را پاك و ضد عفوني مي كند . ترشحات معده و روده ها را زياد مي كند و عمل هضم را آسان مي كند و اشتها را نيز افزايش مي دهد . به همين دليل است كه مصرف پرتقال بعد از غذا را به اشخاصي كه سوء هاضمه دارند و يا مبتلا به يبوست هاي مزمن و سختي شده اند ، توصيه مي كنند غليظ شدن خون سبب جوش صورت وپوست ، اگزما و امراض جلدي ديگري مي شود كه گاهي براي مدت طولاني ، شخص مبتلا به آن را به زحمت و عذاب مي اندازد . پرتقال خون را رقيق مي كند از اين رو ، مي توان براي درمان بيماري هاي فوق آن را مصرف نمود .

يك پرتقال را پوست بكنيد ، هسته و پوست هاي نازك پره هاي آن را جدا كنيد ، صورت خود را با آب سرد بشوييد و مواد حاضر را به شكل ماست بر روي صورت قرار دهيد . پس از 20 دقيقه ، به وسيله شستشوي كامل با آب ، صورت را پاك كنيد . اين ماسك  براي درمان جوش هاي غرور (آكنه) مؤثر است ، ولي كساني كه پوست خشك دارند نبايد از آن استفاده كنند .

تهیه و ترجمه : گروه سلامت بروزترین ها

اختصاصی بروزترین ها: جامع ترین پورتال ایرانیان berooztarinha.com

logo berooztarinha small عکس های مگان فاکس

تاریخ: ۱۳۹۰/۱۲/۲۰ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "اثرات پرتقال در زيبايي"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.