امروز و ساعت دقیقه می باشد.

دانستنی هایی در مورد پوست

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

دانستنی هایی در مورد پوست

حفاظت از پوست :

پروتئين ها ، در واقع بلوك هايي هستند كه نقشي حياتي را در بدن بازي مي كنند . اين مواد حيات بخش ، اگر كامل باشند ، مي توانند سلول هاي تازه بسازند . پروتئين ، زماني كامل است كه تمام اسيد آمينه هاي اصلي را براي ساخت و توليد (پروتوپلاسم) جديد داشته باشند . به اين مواد ، بايد فهرست كامل املاح معدني را افزود . در اين فهرست ، آهن جاي ويژه اي دارد كه به خون انسان ، توانايي حمل بار سنگين ذخيره ي اكسيژن را مي دهد .

شك نيست كه سلول هاي پوست بدن ، به طور دائم به اكسيژن نياز دارند تا به اين طريق ، خون سرخ ، اكسيژنه شود و با گردش در تمام مويرگ هاي سطح پوست ، به آن شفافيت و درخشندگي بدهد .

اثر ويتامين ها بر پوست :

: ويتامين (آ) موجب مي شود كه پوستي نرم و صاف و شفاف داشته باشيد ، به طوري كه هيچگاه پوست بدن خشك و زبر نشود .

خانواده ي ويتامين (ب) نيز از مواد ضروري و مورد نياز هستند كه بايد غذاي مصرفي را كامل كنند . انواع ويتامين هاي (ب) مي توانند پوست را جوان نگه دارند ، آن را محكم كنند و از جمع شدن چربي زياد جلوگيري به عمل آورند . اين ويتامين ، همچنين از رنگ باز پوست حفاظت مي كند و هيچگاه اجازه نمي دهد كه روي پوست لكه هاي بد رنگ و ناخوشايند به وجود آيد .

و بالاخره ، ويتامين (ث) كه به پوست نرمي و لطافت مي بخشد و مانع زخم هاي عفوني

مي شود .

همان طور كه اشاره شد ، گروه ويتامين (ب) نقش مهمي در نگهداري و حفاظت از پوست جوان و سالم دارند . اصولا ويتامين (ب) مخصوص پوست بدن است . با اين همه ، اگر از پوست بدن ، حتي به نحوي صحيح و اصولي مراقبت شود ، از يك تهديد دائمي بر سطح داخلي سلول ها عذاب مي كشند و آن خشكي پوست است .

انواع پوست :

پوست خشك : اين نوع پوست زبر است و گاهي پوسته پوسته مي شود . اگر پوست شما خشك است ، بايد مراقب باشيد دچار چين و چروك زودرس نشويد . از مواد پاك كننده براي تميز كردن پوست استفاده كنيد ، ولي از صابون هاي معمولي كه پوست را خشك تر مي كنداستفاده نكنيد .

ماساژ سبب تحريك پوست مي شود و مفيد است ، اما اين كار را بايد با مقدار زيادي كرم مرطوب كننده يا روغن (مثل روغن بادام) انجام دهيد .

پوست چرب : اگر صبح كه از خواب برمي خيزيد پوست شما برق مي زند و با دست كشيدن به آن احساس چربي مي كنيد ، پوست چربي داريد . بر اين نوع پوست ديرتر چين و چروك مي افتد ، اما نگه داشتن آرايش بر روي آن مشكل است و پيش از آرايش ، بايد از لوسيون هاي مخصوص كه مقداري از چربي پوست را كاهش مي دهند ، استفاده كرد . براي تميز كردن اين نوع پوست آب و صابون مناسب است .

پوست مختلط :

اين نوع پوست به دو نوع مراقبت نياز دارد . بخش هاي خشك پوست را بايد با پاك كننده هاي ويژه پوست خشك ، تميز كنيد و هميشه چرب نگه داريد . قسمت هاي چرب پوست را كه شامل پيشاني و بيني و چانه است ، با آب و صابون بشوييد و از لوسيون ويژه پوست چرب به اين قسمت ها بزنيد تا جوش نزند و دردسر ايجاد نكند .

به گزارش بروزترین ها براي آرايش هم بايد كرم پودري انتخاب كنيد كه زياد خشك نباشد و در عين حال قسمت هاي چرب صورت را مات نشان دهد و برق نيا ندازد .

تهیه و ترجمه : گروه سلامت بروزترین ها

 

اختصاصی بروزترین ها: جامع ترین پورتال ایرانیان berooztarinha.com

logo berooztarinha small زمین خوردن لیدی گاگا (عکس)

تاریخ: ۱۳۹۰/۱۲/۲۲ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "دانستنی هایی در مورد پوست"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.