امروز و ساعت دقیقه می باشد.

انتقاد شدید لحن از سریال پایتخت در صحن علنی مجلس

انتقاد شدید لحن از سریال پایتخت در صحن علنی مجلس

160091

انتقاد شدید لحن از سریال پایتخت در صحن علنی مجلس

نماینده ساری در مجلس با انتقاد شدید از آنچه تمسخر گویش مازندرانی در سریال «پایتخت» می‌نامید،گفت: سریال‌هایی نظیر «پایتخت» به تفریح سبک رسانه ملی تبدیل شده است.

محمد دامادی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی دیروز خانه ملت در تذکری آئین‌نامه‌ای نسبت به پخش سریال «پایتخت» از رسانه ملی به شدت انتقاد کرد.

وی گفت: جامعه‌ای که تنها یک رسانه دارد آن هم رسانه ملی، در دو سال گذشته اتفاقاتی را تجربه کرده که به شدت تاسف و تاثربرانگیز بوده است.

دامادی ادامه داد: این اقدامات یعنی تمسخر لهجه مازندرانی‌ها در قالب برنامه‌ها و سریال‌هایی نظیر «پایتخت» به تفریح سبک رسانه ملی تبدیل شده است، آنهم در شرایطی که مازندران در این سال‌ها قربانی تصمیمات پایتخت نشینانی بوده که زمین‌شان را با ثروت آنچنانی غصب کرده‌اند و زحمات‌شان را به باد فنا داده‌اند، کسانی که باعث و بانی پایتخت‌اند، چه می‌دانند کار کردن در هوای شرجی و گرم مازندران آن هم در شالیزارها، چقدر طاقت‌فرساست. چون زیر کولرهایشان در ویلاهایشان نشسته‌اند و فیلمنامه تنظیم می‌کنند.

«دیروز آذربایجانی‌ها، امروز مازندرانی‌ها، فردا نوبت کدام قوم ایرانی است؟! یک روز برنج وارد کردند و یک روز زمین ما را در مازندران غصب کردند و ویلاسازی کردند، یک روز جنگل را نابود کردند و حالا هم رویه تمسخر پیش گرفته‌اند.»

نماینده مردم ساری در مجلس در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: کاری که این رسانه انجام داده است، علیرغم همه تذکرات، این کار را حتی استعمارگران اروپایی در کشورهای آفریقایی وقتی مشغول غارت آنها بودند، انجام ندادند؛ این همان گویشی است که مورد تمسخر قرار گرفته، همان گویش و آئینی است که اسطوره‌هایی همچون سیدمجتبی علمدار، بصیر و طوسی‌ها را پرورش داده است؛ و فراموش نشدگانی از جنس اسطوره‌ها و دلاورانی چون لشکر 25 کربلای مازندران را پرورش داده است که در ولایتمداری نمره یک آورده‌اند و حماسه خلق کرده‌اند.

دامادی در خاتمه گفت: به جای ساختن فیلمنامه‌های اینچنینی، از کارگران زحمت‌کش فولاد بگوییم که حقوق شب عید خود را دریافت نکرده‌اند و فریاد من مازندرانی و این کارگران به جایی نرسید.

 

منبع : فارس نیوز

تاریخ: ۱۳۹۲/۰۱/۲۰ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ساری می گوید: (۱۳۹۲/۰۱/۲۱)

از آقای دامادی بسیار متشکرم

عاطفه می گوید: (۱۳۹۲/۰۱/۲۱)

مجلسی ها هم دیگه واقعا شورشو در آوردن، اون از بودجه کمی که به صدا و سیما دادن که عید نوروز مزخرف ترین عید بود از نظر برنامه های تلوزیون، همین یک برنامه خوب بود که اینا هم جنبه ندارن…آدمو از انتخابش پشیمون می کنن که ای کاش رأی نمیدادیم اصن

kimia می گوید: (۱۳۹۲/۰۱/۲۴)

مهران مدیری یه حرف خیلی خوبی میزد. میگفت وقتی ما میخوایم یه سریال یا فیلم طنز درست کنیم،بالاخره شخصیتامون باید اهل یه جایی باشن و یه شغلی داشته باشن یا نه ؟هر بار که ما یه مجموعه درست میکنیم داد یه صنف و شهر در میاد…جنبه هم خوب چیزیه دیگه…..من خودم مازندرانی هستم و بهتون اطمینان میدم که اکثریت مردم مازندران از همه بیشتر از این سریال خوششون اومده وخندیدن…مسئولین دیدن همه چی حله کشور هیچ مشکلی نداره همین ساری هم کاملا در امن و امانه گفتن یه حالی هم به اینا داده باشن. بعد از چند سال سریل های آبکی بالاخره یه سریال درست و حسابی ساخته شد،ظاهرا مسئولین نمیتونن بپذیرن

ارسال نظر در "انتقاد شدید لحن از سریال پایتخت در صحن علنی مجلس"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.