امروز و ساعت دقیقه می باشد.

بروزترین ها | این میوه کیلویی 90 هزار تومان است!

تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

این میوه کیلویی 90 هزار تومان است!

9992

 این میوه کیلویی 90 هزار تومان است!
شگفت‌انگیز‌ترین و جالب‌ترین معامله‌ای که اخیرا در میدان میوه مرکزی انجام شده، چاقاله بادام نوبرانه است که کیلویی 90000 تومان به فروش رفته است!
بهار نوشت: این‌جا تهران است. منطقه 19. پشت محله خانی‌آبادنو، شریعتی و عبدل‌آباد؛ بازار بزرگ میوه و تره‌بار تهران؛ مرکز و میدان اصلی توزیع میوه و تره‌بار. هوا گرگ و میش است و هنوز آفتاب در نیامده و هوا تاریک است. در گوشه‌ای از تهران که همه خوابند، توزیع‌کنندگان و دلالان میوه و میوه‌فروشان در تکاپو هستند.
همه این میوه‌ها قبل از روشن‌شدن هوا به فروش می‌رود و در طول روز راهی انبارها و مغازه‌های میوه‌فروشان سطح شهر می‌شود. دو قدم مانده به صبح به این بازار بزرگ سری زدیم تا شما را با خودمان همراه کنیم و اطلاعاتی از این گوشه شهر از قیمت انواع میوه‌ها در نزدیکی نوروز و در زمان خریدهای شب عید با شما در میان بگذاریم.
پرتقال کیلویی 2000‌-1000 تومان است که دلیل ارزان‌بودن آن شیوع مریضی در پرتقال‌ها عنوان شده است. در حال حاضر انباردارها خودشان پرتقال را کیلویی 1150 تومان خریداری می‌کنند. شایان ذکر است در صورتی که پرتقال‌ها مریض نبودند قیمتشان حداقل کیلویی 3000 تومان بود.
نارنگی شمال، تخمه پاکستانی که سال گذشته کیلویی 2500 تومان بود، در حال حاضر بین 4500 تا 5000 تومان در میدان میوه مرکزی توزیع می‌شود. اما سیب نسبت به سال گذشته ارزان شده و دلیل آن کمبود سیب در سال گذشته و در نتیجه انبار آن در سردخانه‌ها اعلام می‌شود.
سیب هم‌اکنون در میدان میوه مرکزی کیلویی 1000 تا 1500 تومان معامله می‌شود. موز که یک میوه وارداتی است و این روزها اخبار زیادی درباره نوسانات قیمتی آن همگام با نوسان قیمت دلار به گوش می‌رسد، در میدان تره‌بار مرکزی بین کیلویی 3000 تا 3500 تومان معامله می‌شود.
خیار گلخانه‌ای صادراتی که تا دو هفته پیش کیلویی 4000 تومان معامله می‌شد، الان بین کیلویی 1500 تا 2000 تومان در میدان مرکزی میوه توزیع می‌شود. در همین میدان، کیوی بین 1500 تا 2000 تومان به فروش می‌رسد. انگور شاهرودی هم در حال حاضر بین کیلویی1500 تا 2000 تومان معامله می‌شود. بادمجان گلخانه‌ای که این روزها خیلی پرطرفدار است کیلویی 3500 تومان در میدان مرکزی میوه فروخته می‌شود. اما در همین میدان بادمجان غیرگلخانه‌ای کیلویی 800 تومان به فروش می‌رسد.
اما گوجه‌های فرنگی هم در حال حاضر مریض شده‌اند و قیمتشان افت کرده و دلیل آن را کشاورزان حشره‌ای می‌دانند که اخیرا بوته‌های گوجه را نابود می‌کند. در حال حاضر گوجه‌فرنگی بین کیلویی 1000 تا 1300 تومان در میدان مادر میوه فروخته می‌شود. اما شگفت‌انگیز‌ترین و جالب‌ترین معامله‌ای که اخیرا در میدان میوه مرکزی انجام شده، چاقاله بادام نوبرانه است که کیلویی 90000 تومان به فروش رفته است!
شایان ذکر است که قیمت‌های ذکرشده در این گزارش از میدان مرکزی میوه و ‌تره‌بار گرفته شده که مرکز توزیع کلیه میوه‌ها و تره‌بار است و هر روز صبح قبل از طلوع آفتاب و روشن‌شدن هوا، میوه‌فروشان، دلالان میوه و واسطه‌ها، میوه و تره‌بار را از این بازار بزرگ میوه خریداری و در تهران توزیع می‌کنند. لذا این قیمت‌ها پس از خرید توسط دلالان و واسطه‌های میوه و تره‌بار تغییر کرده و اغلب چندبرابر می‌شود و پس از آن به دست میوه‌فروشان خرد در سطح شهر و در نهایت مردم می‌رسد و بنابراین این قیمت‌ها نشان می‌دهد دلالان و میوه‌فروشان در محله‌های مختلف چقدر قیمت‌ها را افزایش داده و سود به دست می‌آورند.
تاریخ: ۱۳۹۱/۱۲/۲۰ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
سامیه می گوید: (۱۳۹۱/۱۲/۲۱)

چاقاله هست دیگه چکارش میشه کرد………….

ارسال نظر در "این میوه کیلویی 90 هزار تومان است!"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

تبلیغات متنی بروزترین ها

پیوندهای داغ


  •  

پیوندهای ویژه

  • دانلود آهنگ جدید
  • دانلود آهنگ شاد