امروز و ساعت دقیقه می باشد.

بروزترین ها | برنامه های تلویزیون و رادیو برای شب یلدا

تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

برنامه های تلویزیون و رادیو برای شب یلدا

برنامه های تلویزیون و رادیو برای شب یلدا

برنامه های تلویزیون و رادیو برای شب یلدا

تلویزیون برای شب یلدا ویژه برنامه‌های خانواده عزیز، رادیو هفت و فیلم‌های سینمایی «عصر یخبندان3»، «اسكیموها»‌، «جوجه اردك زشت»، «پشت نیمه‌شب» و «صبح تنهایی» را آماده كرده است.

شبكه‌های رادیویی هم برنامه‌های تولد خورشید، شب عاشقان بیدل، راه شب و آن دم كه شب شود را برای پخش در شب یلدا آماده كرده‌اند.

محور این برنامه‌ها تاكید بر نهاد خانواده، دورهم‌نشینی‌های خانوادگی، صله‌رحم و بررسی سنت‌های شب‌ یلدا در شهرهای مختلف است.

احیای سنت‌های قدیمی

مریم جلالی مدیر گروه خانواده شبكه دو با اشاره به پخش ویژه برنامه «خانواده عزیز» در شب یلدا به جام‌جم گفت: برنامه خانواده عزیز در مناسبت‌های مختلف از جمله ولادت حضرت معصومه (س) و حضرت علی(ع) به صورت ویژه پخش شده است بنابراین در شب میلاد امام موسی كاظم(ع) و شب یلدا هم این ویژه‌برنامه را پخش می‌كنیم.

وی افزود: برنامه خانواده عزیز در دو زمان از ساعت 21 تا 22 و 30 دقیقه و 23 و 30 دقیقه تا دو بامداد از شبكه دو پخش می‌شود. در این برنامه همه مجریان شبكه دو حضور دارند. می‌خواهیم رنگ‌آمیزی متنوعی از اجرا داشته باشیم.

جلالی گفت: در این برنامه تاكید زیادی به همگرایی خانواده و سنت‌های خوب گذشته داریم. حافظ‌خوانی، مثنوی‌خوانی و شاهنامه‌خوانی از دیگر بخش‌های این برنامه است. علاوه بر آن گزارش‌هایی درباره مناسك اقوام ایرانی در شب یلدا پخش می‌كنیم.

شبكه پویا هم در شب یلدا دو ساعت بیشتر از شب‌های دیگر برنامه پخش خواهد كرد. آنتن شبكه پویا كه در مواقع عادی ساعت 22 خاموش می‌شود، در شب یلدا ساعت 24 خاموش می‌شود.

فیلم‌های سینمایی «عصر یخبندان3»، «اسكیموها»‌ و «جوجه اردك زشت» در فاصله ساعت 22 تا 24 پخش می‌شود.

سیمافیلم و شب یلدا

دو تله‌فیلم از محصولات سیمافیلم در شب یلدا از شبكه‌های یك و سه پخش می‌شود. «پشت نیمه‌شب» ساخته سعید اسدی در این شب از شبكه سه و «صبح تنهایی» به كارگردانی حسین تبریزی از شبكه یك به نمایش درمی‌آید.

در فیلم «پشت نیمه‌شب» اكبر سنگی، یكتا ناصر، رحیم نوروزی، بهناز جعفری، مرتضی ضرابی، احمد برسوزیان، سعیده عرب، بیوك میرزایی، قاسم زارع، فرحناز منافی‌ظاهر و… بازی كرده‌اند.

در فیلم «صبح تنهایی» به تهیه‌كنندگی سعید سالارزهی، نیلوفر شهیدی، نسیم خسروانی، تیرداد كیایی، خسرو فرخ‌زادی، سعیده عرب و سعید تهرانی بازی كرده‌اند.

یلدانشینی در رادیو هفت و شبكه تهران

اسرافیل علمداری قائم‌مقام شبكه آموزش با اشاره به ویژه‌برنامه رادیو هفت در شب یلدا به جام‌جم گفت: این برنامه به مدت سه ساعت از ساعت 22 تا یك بامداد پخش می‌شود. بحث عمده رادیو هفت تاكید بر خانواده ایرانی و دورهم‌نشینی‌های اقوام است. به همین دلیل مجریان این برنامه همراه خانواده‌هایشان در استودیو حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: هدف ما نشان دادن یك محفل گرم خانوادگی در این برنامه است. به غیر از رادیو هفت تلاش می‌كنیم برنامه‌های متنوع دیگری هم به مناسبت این شب پخش كنیم. «شب‌نشینی» عنوان برنامه‌ای تركیبی و زنده ویژه بلندترین شب سال شبكه تهران است و پخش آن از ساعت 21 آغاز می‌شود. جاپلقی تهیه‌كننده این ویژه‌برنامه به جام‌جم گفت: این برنامه با اجرای عبدالرضا امیراحمدی و حسین رفیعی پخش می‌شود. علیرضا افتخاری و بهنام صفوی خوانندگان مهمان برنامه هستند.

داستان شب یلدای مریم نشیبا

ابراهیم صابری‌نژاد مدیر گروه خانواده رادیو ایران درباره ویژه‌برنامه شب یلدا به جام‌جم گفت: ویژه‌برنامه «راه شب» به مناسبت میلاد امام موسی كاظم(ع) و شب یلدا به صورت ویژه از 30 دقیقه بامداد تا سه بامداد پخش می‌شود. در این برنامه با اجرای فاطمه نیرومند و عباس محبی به خانواده ایرانی، آموزه‌های دینی در مناسبت‌های مختلف، صله‌رحم، دورهم‌نشینی‌های فامیلی در قالب بخش‌های متنوع همچون نمایش، دعوت از كارشناسان و جامعه‌شناسان می‌پردازیم.

وی افزود: هم‌افزایی میان خانواده‌ها و یادآوری سنت‌های خوب، احترام به بزرگ‌ترها و… از دیگر بخش‌های بـــــرنامه راه شب ویژه شب یلدا ست. مریم نشیبا هم در برنامه «شب بخیر كوچولو» یك داستان مناسب با شب یلدا برای بچه‌ها تعریف می‌كند تا این شب را برای آنها یادآوری كند.

صابری‌نژاد اشاره كرد: برنامه سلام كوچولوی عذرا وكیلی هم روز چهارشنبه به صورت ویژه به مناسبت شب یلدا می‌پردازد. برنامه خانه‌ای در آسمان هم از ساعت 9 تا 10 و 30 دقیقه صبح روز پنجشنبه هم به موضوع شب یلدا می‌پردازد.

نذر انار در رادیو نمایش

مریم روزبهانه، نویسنده و سردبیر برنامه «آن دم كه شب شود» برای شب یلدا ویژه‌برنامه‌ای را تدارك دیده است. این برنامه كه از رادیو نمایش پخش می‌شود در شب یلدا به صورت ویژه و زنده از ساعت 22 و 30 دقیقه به مدت یك ساعت پخش خواهد شد. این برنامه در شب یلدا به آداب و رسوم تهران و ایران قدیم می‌پردازد.

وی با اشاره به مـــــراسم‌ها و سنــت‌های شب یلدا در میان اقوام مختلف افزود: در كتاب‌های قدیم درباره نذر نار یا همان نذر انار به مناسبت شب یلدا اشاره شده است. ما در این برنامه به این سنت می‌پردازیم و درباره این‌كه این میوه نماد باروری و تكثیر است، توضیحاتی به شنوندگان می‌دهیم.

تولد خورشید در شب یلدا

حمیدرضا افتخاری، مدیر گروه ورزش رادیو جوان با اشاره به پخش برنامه «تولد خورشید» به مناسبت شب یلدا به جام‌جم گفت: این برنامه از ساعت 19 تا 23 و 30 دقیقه روز پنجشنبه پخش می‌شود. محور اصلی این برنامه صله‌رحم است.

در این برنامه گزارش‌هایی از شهرستان‌ها و آداب و رسوم مردم پخش می‌كنیم. از اماكن مذهبی شهرهای قم، مشهد و شیراز هم گزارش‌های متنوعی را برای پخش آماده كرده‌ایم.

مرتضی صداقت‌گو، تهیه‌كننده و سردبیر برنامه «شب عاشقان بیدل» كه شب یلدا از رادیو فرهنگ پخش می‌شود، به جام‌جم گفت: این ویژه برنامه روز پنجشنبه از ساعت 21 و 30 دقیقه تا 23 پخش می‌شود و در آن ادبیات فولكلور را بررسی می‌كنیم.

وی افزود: در این برنامه به جشن‌های مطرح ایرانیان در شب یلدا می‌پردازیم. علاوه بر آن گزیده اشعاری را كه شاعران از زمان رودكی تاكنون درباره شب یلدا سروده‌اند بررسی می‌كنیم.

منبع : جام جم آنلاین

تاریخ: ۱۳۹۱/۰۹/۲۸ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "برنامه های تلویزیون و رادیو برای شب یلدا"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

تبلیغات متنی بروزترین ها

پیوندهای داغ


  •  

پیوندهای ویژه

  • دانلود آهنگ جدید
  • دانلود آهنگ شاد