امروز و ساعت دقیقه می باشد.

بهزاد فراهانی: اگر بازگشت گلشیفته همراه با اوین است، برنمی‌ گردد

تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

بهزاد فراهانی: اگر بازگشت گلشیفته همراه با اوین است، برنمی‌ گردد

165019

بهزاد فراهانی: اگر بازگشت گلشیفته همراه با اوین است، برنمی‌ گردد اوضاع کنونی بهزاد فراهانی مصداق بارز ضرب المثل «گنه کرد در بلخ آهنگری/به شوشتر زدند گردن مسگری» است؛در چند سال اخیر تمام فعالیتهای بازیگری و کارگردانی بهزاد فراهانی تحت تاثیر مهاجرت دخترش از ایران قرار گرفته است و آنها که دستشان به دخترک وی نمی رسد تا او را به واسطه آنچه درست یا غلط مرتکب شده، محاکمه کنند با پدرش تسویه حساب می کنند. این است که بهزاد فراهانی سریالی با عنوان «حماسه آرد» را تا نیمه فیلمبرداری می کند اما به ناگاه کار تعطیل می شود و از آن سو برای بردن سالی یک تئاتر روی صحنه هم چراغ سبز نمی بیند. با فراهانی درباره حال و هوای این روزهایش گپی زده ایم و آنچه در ادامه خواهید خواند بخشی از درددلهای اوست.
مدیر شبکه اول سیما حتی یک ربع وقت ملاقات نداد
متاسفانه برای ایجاد شرایطی جهت ادامه تولید «حماسه آرد» از مسئولان مربوطه درخواست وقت ملاقات کردم اما انگار هیچ مقام پاسخگویی در صداوسیما وجود ندارد. بارها و بارها به دفتر مدیریت شبکه اول سیما که این سریال بنا بود برای پخش از این شبکه ساخته شود مراجعه کردم و از آنها خواستم که وقت ملاقاتی برای دیدار با مسئول شبکه تعیین کنند اما این فرصت به من داده نشد. آخر مگر یک تایم یک ربع تا 20 دقیقه ای برای صحبت با یک مدیر فرهنگی هم باید با لابیهای خاص صورت گیرد؟
در تئاتر آدمهایی هستند که بودجه 200 میلیونی می گیرد آدمهای هم هستند که نمی توانند کار کنند
یک نمایشنامه تصویب شده به نام «خون و گل سرخ» دارم که هنوز معلوم نیست برای اجرای آن بودجه ای به من تعلق می گیرد یا نه. این نمایشنامه مضمونی انتقادی-اجتماعی دارد و با نگاه به زندگی مردم نقد خود را ارائه می کند. اما شرایط اعطای بودجه در تئاتر هم منصفانه نیست. در همین تئاتری که می گویند ورشکسته است کسانی را داریم که برای یک نمایش متوسط 200 میلیون بودجه می گیرند و کسانی هم هستند که حتی یک دهم این بودجه به آنها نمی رسد و مجبورند بیکار بمانند. فکر می کنم اصلی ترین عامل این وضعیت هم شخص حمید شاه آبادی معاونت هنری ارشاد باشد که نمی تواند به درستی بودجه تئاتر را تقسیم کند.
اینکه به واسطه کار دخترم من تحت فشار قرار گیرم منصفانه نیست
در اینکه من مدام با بن بست کاری روبرو می شوم صد البته که وضعیت دخترم هم نقش دارد اما اینکه به واسطه کار دخترم من تحت فشار قرار گیرم منصفانه نیست و صد البته که به بدبینی من نسبت به مدیریت فرهنگی می انجامد. مدتهاست که حرف از تئاتر ملی می زنیم اما هیچ چیز که بتوان نام آن را تئاتر ملی گذاشت نداریم. چرا؟ چون نخبه ها را محدود می کنیم و از آدمهای درجه دو و سه که ایده ای از خود نداشته و بیشتر اپراتور هستند تا هنرمند استفاده می کنیم.
استعدادهای جوان را دریابند و نگذارند آنها سرکوب شوند
من که هنرمندی هستم پا به سن گذاشته و برای همین آن قدرها دلبستگی به دنیا ندارم که بخواهم حدیث نفس بگویم ولی از آنها که سررشته امور دستشان است می خواهم استعدادهای جوان را دریابند و نگذارند آنها سرکوب شوند. جوان هنرمندی که سرکوب می شود مجبور به انزوا یا مهاجرت می شود. اگر می خواهیم به جوانان امید به زندگی در کشورشان را بدهیم حتما بایستی استفاده از استعدادها را الویت اول برنامه های کشور قرار دهیم.
اگر بازگشت گلشیفته به ایران منوط باشد به اوین رفتن(!) معلوم است که برنخواهد گشت اما اگر شرایطی فراهم باشد که او نیز بتواند به مانند هر ایرانی دیگری از استعداد خود در زمینه پیشرفت هنر مملکتش استفاده کند بازگشتش دور از انتظار نخواهد بود.
منبع:شبکه ایران
تاریخ: 2013/05/28 | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
زهره می گوید: (2013/05/29)

ببخشید منظور از اینکه هنرشون رو سرکوب نکنیم چیه دختر ایشون تا وقتی تو ایران بود یک استار بود تو فیلمهای ماندگاری بازی کرد مردم دوستش داشتن یه بازیگر چی از این بیشتر میخواد شاید منظور آقای فراهانی از شکوفا کردن استعداد دخترشون لخت شدن جلو دوربین و بازی کردن توفیلمهای سکسیه که خوب مسلما در ایران جایگاهی نداره.

نرگس می گوید: (2013/05/29)

واه واه واه
افاده ها طبق طبق………………
چه روئی دارن مردم……….
اون هنوزم داره به کار کثیفش ادامه میده و حتی ابراز پشیمونیم به زبون نکرده چه برسه به توبه زبونی و دلی اونوقت ابوی گرامی چه توقعاتی دارن………..
میخوام برنگرده هفتم هفتصد سال…..

رها می گوید: (2013/05/29)

میگم آقای فراهانی درخواست بده برا دخترت فرش قرمز بندازند…..یعنی رو در حد تیم ملی…به زهره راست میگه دختر شما تا وقتی تو ایران بود هنرمند بود و همه دوسش داشتن…خارج رفت کدوم هنرش رو به نمایش گذاشت؟؟؟؟ چقد اسلام ستیزی کرده؟دختر شما اونجا هم فیلم بازی کرد اما….؟؟؟آخه تو ایران جه کم داشت فقط اونور چند روزی لخت شیفته ها براش کف زدن و سوت کشیدن …همین

زلیخا می گوید: (2013/05/29)

آقای فرهانی اینکه با شما اینطور برخورد میشود که می فرمایید طبیعیست-اگر کمی منصفانه نگاه کنیم دیدن شما و کارهای شما برای ما واقعا سخت است- در هر صورت برای شما احترام قائلیم اما این ضربه ایست که دخترتان به شما وارد کرده و انصاف نیست صدا و سیما و دیگران را سرزنش کنید
اگر گلشیفته در آنجا برای آنان کمی مورد توجه است فقط به دلیل سیاست ضد ایرانی است که دشمن در خواب هایش می بیند-او هرگز نمی تواند هنر واقعی بازیگری را اجرا کند.
امیدواریم به راه راست هدایت شود

امیرحسین می گوید: (2013/05/29)

حیف که از بازیگری هیچی نمیدونین
اخه مگه کسایی مثل انجلینا یا جنیفر جنده ان که گلشیفته جنده باشه تو رو خدا یک ذره سطح فکرتونو بالا ببرین
سینمایی که مرد نتونه پیراهن استین کوتاه بپوشه دیگه چه سینمایی حالا میخواد شکوفا ام بشه از نظر من همون جا بمونه

363 می گوید: (2013/05/29)

مگه چه ایرادی داره دوست داره خارج فیلم بازی یاجلوی دوربین بره نباید استعدادش خاموش بشه بسیارعالی به کارت ادامه بده

تارا می گوید: (2013/05/30)

واسه درست رفتار کردن با چنین خانواده هایی باید به تاریخ اسلام و انقلاب بازگشت

نیلوفر می گوید: (2013/05/30)

اینجا ایرانه اقای امیر حسین کسی که بازیگر شده یعنی این شرایطم قبول کرده شما می خوایید اون مدلی دوست دارید
ازادید فیلم خارجی بیبینید
اون به عنوان یه سفیر ایرانی رفت اونجا پس کارش واقعا توهین به همه بود اگر غیر از این رفته بود ازاد بود هر کاری دلش می خواد بکنه هیچ کسم حق اضحار نظر نداشت
خیلی برام جالبه که اینهمه بازیگر خوشگل و هنر مند داریم چرا این جوجه اردک زشت خود شیفته را فرستادند…. مهناز افشار شاکردوست بهتر نبودند….

رز می گوید: (2013/05/30)

با نظرت موافقم حق نداشت اینطوری مسخره کنه

علی می گوید: (2013/05/30)

روشون میشه اینجوری ازش دفاع کنن

رضا می گوید: (2013/05/30)

اصلا روی برگشتن را داره واقعا خیلی پرو تشریف دارن

رویا می گوید: (2013/05/30)

اقای فراهانی می گیم یه مجسمم از دختر استوره تون کنار برج ازادی بسازند

رها می گوید: (2013/05/30)

مگه استعدادیم داره بازیگرای تو کشور خودمون که خیلی هنرمند ترن جاش همون جا خوبه

سارا می گوید: (2013/05/30)

فراهانی به سرش زده
من اگه جای گلشیفته بودم خود کشی می کردم اخه این دختره یه سر سوزن شعور نداشته

مونا می گوید: (2013/05/30)

بره بمیره

هلیا می گوید: (2013/05/30)

نظر شما مهم نیست دوستان ولی من دوست دارم برگرده

سیاوش می گوید: (2013/05/30)

چقدر از خوندن نظر بعضی افراد در زیر این خبر متأسف شدم…به خودمون اجازه می دیم هر قضاوتی رو بکنیم…همین افرادی که شدیداً منتقدن، معتقدم که خودشون فساد اخلاق شدید دارن…تجربه نشون داده…والسلام…

مينا می گوید: (2013/05/30)

من با هليا موافقم

من می گوید: (2013/06/01)

هرکس حق داره برای زندگی خودش تصمیم بگیره
ولی گلشیفته اگه غیرت داشته باشه همون جا می مونه و ارام زندگیشو می کنه تا اینکه برگرده و با نظر های مختلف مردم در مورد خودش رویرو بشه
به هر حال به عنوان سفیر یه کشور مسمان کار جالبی نکرده اگه غیر از این بود هر کاری می کرد هیچ کس حق اظهار نظر نداشت

سامان می گوید: (2013/06/01)

اقا سیاوش شما خودت خیلی سالمی که به خاطر دفاع از یک نفر به بقیه انگ فاسد بودن می زنی خوبه که نظر اکثریت را داری له می کنی
هر کس حق داره دیدگاه خودشو بگه اینجا دادگاه که نیست اینجوری تهمت می زنید
اقای فراهانی هم بهتره این موضوع را حالا دیگه خاتمه بدن

farhan می گوید: (2013/06/05)

بره بمیره بابا حالا مگه کی میخواد برگرده!! چقد رو دارن والله خجالتم نمیکشه بعدشم اسم خودشو گذاشته مسلمون..

ارسال نظر در "بهزاد فراهانی: اگر بازگشت گلشیفته همراه با اوین است، برنمی‌ گردد"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

تبلیغات متنی بروزترین ها

پیوندهای داغ


  •  

پیوندهای ویژه

  • دانلود آهنگ جدید
  • دانلود آهنگ شاد