امروز و ساعت دقیقه می باشد.

جا به جایی رایگان زائران اربعین با قطار

تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

جا به جایی رایگان زائران اربعین با قطار

معاون مسافری راه‌آهن از سفر رایگان زائران اربعین حسینی با قطار خبر داد و گفت: ۲۲۱ هزار نفر صندلی قطار برای زائران اربعین حسینی پیش‌بینی شده که نسبت به سال گذشته ۲۱درصد رشد دارد.

میرحسن موسوی با بیان این‌که حرکت قطارها در مسیر ریلی خرمشهر-شلمچه از ۴ تا ۲۴ آبان‌ماه انجام می‌شود،‌ اظهار کرد:‌ این قطار با ۴۷۰ سیر و ۱۵۰ هزا رو ۷۲۰ صندلی به صورت ۲۴ ساعته مطابق تقاضای سفر موجود سرویس ارائه خواهد کرد.

وی با اعلام این‌که هزینه این قطار برای تسهیل خدمات به زائران رایگان است، افزود: هم‌اکنون ۷۰ سیر قطار جنوب با ۳۹ هزار و ۲۰۰  صندلی برای ادامه مسیر تا ایستگاه شلمچه آماده شده است.

به گفته وی، ۴۵ قطار فوق‌العاده پیش‌بینی شده با ظرفیت ۳۱۳۶۰ نفر در سال ۹۵ عمده‌ترین قطارهای دارای صندلی بود اما با توجه به خروج ناوگان مسافری با سن بالا از چرخه فعالیت،‌امسال قطارهای ۴ و ۶ تخته جهت تسهیل سفر زائران اربعین حسینی پیش‌بینی شده است.

وی همچنین یادآور شد:‌ قطار ترکیبی قم-کربلا امسال با ۴ سرویس در روزهای هستم،‌دهم، یازده و دوازدهم از ایستگاه راه‌آهن قم تا کربلا سیر خواهد داشت و در روزهای بیستم،‌ بیست و یکم و بیست و سوم از کربلا به قم باز می‌گردد.

معاون مسافری راه‌آهن اظهار کرد:‌ قطار کربلا از مبدأ قم به سمت ایستگاه شلمچه مسیر خود را آغاز می‌کند که بعد از تشریفات قانونی حدود ۳۵ کیلومتر تا ایستگاه راه‌آهن بصره را با اتوبوس سیر خواهد کرد و بر اساس هماهنگی با راه‌آهن کشور عراق از ایستگاه راه‌آهن بصره تا کربلا با قطارهای کشور عراق سیر خواهد کرد.

موسوی خاطرنشان کرد: فروش بلیت با توجه به اینکه توسط دفاتر مسافرتی استان قم انجام شده است، لذا بلیت‌ این قطارها از طریق آژانس‌های منتخب همین دفاتر به فروش رسیده است.

تاریخ: ۱۳۹۶/۰۸/۰۳ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "جا به جایی رایگان زائران اربعین با قطار"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

تبلیغات متنی بروزترین ها

پیوندهای داغ


  •  

پیوندهای ویژه

  • دانلود آهنگ جدید
  • دانلود آهنگ شاد