امروز و ساعت دقیقه می باشد.

نکات مهم برای خانه تکانی آخر سال

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

نکات مهم برای خانه تکانی آخر سال

کم کم مردم برای استقبال از سال نو آماده می شوند. یکی از کارهایی که در این زمان انجام می شود “خانه تکانی” است.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، این روزها شور و شوق مردم برای انجام خریدهای سال نو بیشتر شده و
همچنین بسیاری از همین الان به فکر ” خانه تکانی” آخر سال نیز هستند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با نکاتی در مورد آماده کردن منزل برای فصل بهار آشنا کنیم.

معمولا یکی از اصلی ترین بخش هایی که خانوم های خانه دار در تمیز کردن آن حساسیت دارند ، پنجره ها هستند. فراموش نکنید که با گرم شدن هوا پنجره ها باز می شوند تا هوای تازه و بهاری به داخل خانه بیاید.
در طول فصل زمستان این پنجره ها برای مدت زمان زیادی بسته بودند و انواع جرم و کثیفی در اطراف پنجره مشاهده می شود. همچنین ممکن است که لولاهای پنجره نیز خشک و خشن شده و نیاز به تعویض یا روغن کاری داشته باشند.

در فضای داخلی خانه در طول زمستان به دلیل جریان نداشتن هوا ذرات و غبار بر روی انواع سطوح موجود در منزل می نشینند و باعث آلوده شدن محیط می شوند. این سطوح می بایست با دقت فراوان تمیز شوند.

در صورتی که منزل شما دارای باغچه است سعی کنید تا کم کم فضای باغچه را برای فصل بهار آغاز کنید. برای این کار می توانید برگهای ریخته شده بر روی سطح باغچه را جمع آوری کنید. بیل زدن سطح باغچه نیز حرکت مناسبی برای آماده کردن باغچه برای فصل بهار است.

فراموش نکنید که با نزدیک شدن فصل هوا کم کم هوا به سمت گرمی رفته و طبیعتا وسایل گرما زا کنار گذاشته می شوند. سعی کنید تا در این مرحله از سال این وسایل را کنترل کرده و سپس به انباری منزل خود منتقل کنید. فراموش نکنید که بسیاری از وسایل که در طول فصل زمستان بدون استفاده بودند نیز به کنترل و باز بینی نیاز دارند.

با کمی انحراف از بحث بایستی متذکر شویم که در طول ایام پایان سال ، متاسفانه تعداد زیادی از هموطنان ما در جریان انجام خانه تکانی شب عید دچار حادثه می شوند.
موارد بسیار زیادی از شکستگی ها در نواحی مختلف پا و دست و یا لگن در این مدت دیده می شود که می تواند ایام نوروز را برای خانواده ها تلخ کند. توصیه ما به شما برای پیشگیری از چنین حوادثی رعایت نکات ایمنی و همچنین انجام دسته جمعی این فعالیتها است.
باشگاه خبرنگاران

 

باز نشرجامع ترین پورتال ایرانیان berooztarinha.com

logo berooztarinha small عکس هایی جذاب ازجنیفر لوپز و کاسپر در لباس قرمز

تاریخ: ۱۳۹۰/۱۲/۰۳ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "نکات مهم برای خانه تکانی آخر سال"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.