امروز و ساعت دقیقه می باشد.

چند روش برای افزایش عمر رایانه خود

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

چند روش برای افزایش عمر رایانه خود

سالم ماندن وافزایش طول عمر رایانه ها نیازمند رعایت یک سری نکات برای نگهداری سخت افزارهای سیستم است .
این نکات به شرح زیر است:
اگر قرار است مدتی حتی برای نیم ساعت رایانه خود را ترک کنید حتما صفحه نمایش آن را خاموش کنید و اگر می خواهید برای بیش از یک روز نیز آن را بدون استفاده بگذارید حتما کل سیستم را خاموش و پریز برق آن را از حالت اتصال خارج کنید در این صورت مانیتور شما عمر بالاتری خواهد داشت .
زمانی که برق منزل دچار نوسان می شود نه تنها باید سیستم را خاموش کنید بلکه حتما آن را از پریز نیز خارج کنید تا قطعات مهم سخت افزاری به ویژه مادربرد و پاور سیستم خراب نشود. در ضمن برای حفظ کل سیستم از خطر نوسان برق برای رایانه خود حتما یک محافظ برق تهیه کنید.
اگر بعد از خاموش کردن رایانه دوباره تصمیم به روشن کردن آن گرفتید حتما ۳ دقیقه صبر کنید تا صفحات فلزی درون درایو سیستم کاملا از چرخش بایستد زیرا در غیر این صورت ممکن است درایو سیستم شما عمر کوتاهی داشته باشد.
تا حد ممکن میزان درخشندگی صفحه نمایش را کم کنید زیرا درخشندگی بیشتر به معنای وجود جریان بالاتر است و وجود این جریان عمر مفید لامپ فلورسنت مانیتورهای LCD را کاهش می دهد.
برای پاک کردن صفحه مانیتور حتما از ماده ای غیر آمونیاکی و غیر الکلی استفاده کنید و در ضمن به جای ریختن هر نوع مایع پاک کننده ای روی صفحه بهتر است اول آن را روی دستمالی نرم بریزید و سپس دستمال را روی صفحه بکشید تا صفحه نمایش شما آسیب نبیند.
گرم شدن CPU مهم ترین عامل در خرابی آن به حساب می آید پس برای بالا بردن عمر این قطعه حتما از یک خنک کننده قوی درون Case استفاده کنید. هر گاه مایعی روی صفحه کلید شما ریخت حتما در اولین گام قبل از تمیز کردن اتصال کابل صفحه کلید از رایانه را جدا کنید و سپس بگذارید تا کاملا خشک شود.

روزنامه خراسان

باز نشرجامع ترین پورتال ایرانیان berooztarinha.com

logo berooztarinha small عکس های بیانسه و جی زی در حال استقبال گرم از بازی های اینترنتی

تاریخ: ۱۳۹۰/۱۲/۰۶ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "چند روش برای افزایش عمر رایانه خود"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.