امروز و ساعت دقیقه می باشد.

آرايش و زیبایی دست ها و ناخن ها

محصول توصیه شده

آرایش و زیبایی دست ها و ناخن ها

به گزارش بروزترین ها آرایش دست ها و ناخن ها ، نشان دهنده ی اهمیتی است که شما به زیبایی ، لطافت و بهداشت این اعضا می دهید . برای آرایش دست ها هفته ای دو بار وقت بگذارید . اگر آرایش ناخن ها یا مراحل مانیکور به دقت انجام گیرد ، ناخن های بسیار زیبایی خواهید داشت .
وسایل مورد نیاز برای مانیکور کردن :
برای آرایش دست ها احتیاج به استون یا پد لاک پاک کن ، پنبه ، سوهان ، روغن وازلین ، آب ، برس ناخن ، گوشت گیر ، کاردک مخصوص ، محلول کیوتکس ، الکل ، حوله ، لاک و دستمال کاغذی دارید .
مراحل مانیکور :
۱ . محلول استون را به پنبه بزنید و ناخن های لاک زده را پاک کنید (می توانید از پد لاک پاک کن هم استفاده کنید) .
۲ . ناخن ها را با سوهان شکل دهید . مواظب باشید که سوهان باید در یک جهت حرکت کند . ناخن را تقریبا به شکل بیضی ، از سمت پایین به بالا سوهان کنید . گوشه های ناخن را بر ندارید و بگذارید کمی از آن باقی بماند .
۳ . ناخن های خود را در محلول آب گرم و صابون خیس کنید .
۴ . برای پاک کردن ناخن ها از برس مخصوص این کار استفاده کنید . هیچ وقت ناخن ها را قبل از حالت دادن به آن ها خیس نکنید ، چون سوهان زدن ناخن ها وقتی که خشک هستند آسان تر انجام می شود.
۵ . دست ها را با حوله خشک کنید و سپس به سر تیز کاردک مخصوص کمی پنبه چسبانده و با آن آلودگی زیر ناخن ها را پاک کنید .
۶ . دور ناخن ها را با روغن وازلین چرب کرده و در محلول آب گرم و صابون که با چند قطره روغن زیتون مخلوط کرده اید ، بگذارید .
۷ . بعد از چند دقیقه دست ها را از آب بیرون آورده و با وسیله مخصوص گوشت های دور ناخن را عقب زده ، با گوشت گیر ، گوشت های اضافی دور ناخن را می گیریم . دست ها را می شوییم و خشک می کنیم .
۸ . در پایان با محلول (کیوتکس) ، پوست های پوسته شده ی دور ناخن را تمیز کرده و دست ها را با کرم مرطوب کننده ی ویتامینه چرب می کنیم . اگر دور ناخن خونریزی داشت ، باید الکل (یا زاج سفید که در عطاری ها موجود می باشد) محل را ضد عفونی کرد .
۹ . ناخن ها را لاک می زنیم . لاک چه بی رنگ باشد ، چه رنگی باشد مهم نیست بلکه آستر اولیه مهم است که به مانیکور ناخن ها دوام می بخشد و به خود لاک جلوه ی خاصی می دهد .
از دست راست شروع کنید ، دست را باز کرده و انگشت ها را از هم جدا کنید ، بگذارید آستر اولیه کاملا خشک شود و بعد لاک اصلی را بزنید . برس لاک را داخل شیشه کرده و در حین بیرون آوردن ، آن را بر لبه شیشه بمالید تا لاک اضافی از برس گرفته شود . سپس به حالت ضربدر مایع لاک را اول از وسط ناخن و رو به پایین و دوباره از وسط به سمت راست و چپ بر روی ناخن بکشید .
۱۰ . وقتی کار دست راست تمام شد ، حاشیه های اضافی لاک را از اطراف ناخن پاک کنید . حالا ، رنگ بر روی ناخن های شما صاف و یکنواخت است .
۱۱ . بهتر است وقتی آستر اولیه دست راست خشک شد ، ناخن های دست چپ را آستر بزنید . آن گاه آستر دوم را هم به همان روش که گفته شد بزنید .
۱۲ . دوباره ترشحات اضافی لاک پاک کن را به وسیله گوش پاک کن پاک کنید .
۱۳ . چون ناخن ها کاملا با لاک آستری رنگ شده اند ، پوشش نهایی یا لاک رویه را باید با دقت بیشتری بر روی ناخن های خود بزنید .
۱۴ . به همان روشی که لاک آستر را زده اید ، بگذارید لاک رویی هم خشک شود . در پایان ، دست ها و انگشت ها را با لوسیون ماساژ دهید .
تهیه و ترجمه : گروه سبک زندگی بروزترین ها
تاریخ: ۱۳۹۱/۰۳/۱۴ | بازدید:

مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "آرایش و زیبایی دست ها و ناخن ها"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.