امروز و ساعت دقیقه می باشد.

بروزترین ها | آرايش و زیبایی دست ها و ناخن ها

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

آرايش و زیبایی دست ها و ناخن ها

به گزارش بروزترین ها آرايش دست ها و ناخن ها ، نشان دهنده ي اهميتي است كه شما به زيبايي ، لطافت و بهداشت اين اعضا مي دهيد . براي آرايش دست ها هفته اي دو بار وقت بگذاريد . اگر آرايش ناخن ها يا مراحل مانيكور به دقت انجام گيرد ، ناخن هاي بسيار زيبايي خواهيد داشت .
وسايل مورد نياز براي مانيكور كردن :
براي آرايش دست ها احتياج به استون يا پد لاك پاك كن ، پنبه ، سوهان ، روغن وازلين ، آب ، برس ناخن ، گوشت گير ، كاردك مخصوص ، محلول كيوتكس ، الكل ، حوله ، لاك و دستمال كاغذي داريد .
مراحل مانيكور :
1 . محلول استون را به پنبه بزنيد و ناخن هاي لاك زده را پاك كنيد (مي توانيد از پد لاك پاك كن هم استفاده كنيد) .
2 . ناخن ها را با سوهان شكل دهيد . مواظب باشيد كه سوهان بايد در يك جهت حركت كند . ناخن را تقريبا به شكل بيضي ، از سمت پايين به بالا سوهان كنيد . گوشه هاي ناخن را بر نداريد و بگذاريد كمي از آن باقي بماند .
3 . ناخن هاي خود را در محلول آب گرم و صابون خيس كنيد .
4 . براي پاك كردن ناخن ها از برس مخصوص اين كار استفاده كنيد . هيچ وقت ناخن ها را قبل از حالت دادن به آن ها خيس نكنيد ، چون سوهان زدن ناخن ها وقتي كه خشك هستند آسان تر انجام مي شود.
5 . دست ها را با حوله خشك كنيد و سپس به سر تيز كاردك مخصوص كمي پنبه چسبانده و با آن آلودگي زير ناخن ها را پاك كنيد .
6 . دور ناخن ها را با روغن وازلين چرب كرده و در محلول آب گرم و صابون كه با چند قطره روغن زيتون مخلوط كرده ايد ، بگذاريد .
7 . بعد از چند دقيقه دست ها را از آب بيرون آورده و با وسيله مخصوص گوشت هاي دور ناخن را عقب زده ، با گوشت گير ، گوشت هاي اضافي دور ناخن را مي گيريم . دست ها را مي شوييم و خشك مي كنيم .
8 . در پايان با محلول (كيوتكس) ، پوست هاي پوسته شده ي دور ناخن را تميز كرده و دست ها را با كرم مرطوب كننده ي ويتامينه چرب مي كنيم . اگر دور ناخن خونريزي داشت ، بايد الكل (يا زاج سفيد كه در عطاري ها موجود مي باشد) محل را ضد عفوني كرد .
9 . ناخن ها را لاك مي زنيم . لاك چه بي رنگ باشد ، چه رنگي باشد مهم نيست بلكه آستر اوليه مهم است كه به مانيكور ناخن ها دوام مي بخشد و به خود لاك جلوه ي خاصي مي دهد .
از دست راست شروع كنيد ، دست را باز كرده و انگشت ها را از هم جدا كنيد ، بگذاريد آستر اوليه كاملا خشك شود و بعد لاك اصلي را بزنيد . برس لاك را داخل شيشه كرده و در حين بيرون آوردن ، آن را بر لبه شيشه بماليد تا لاك اضافي از برس گرفته شود . سپس به حالت ضربدر مايع لاك را اول از وسط ناخن و رو به پايين و دوباره از وسط به سمت راست و چپ بر روي ناخن بكشيد .
10 . وقتي كار دست راست تمام شد ، حاشيه هاي اضافي لاك را از اطراف ناخن پاك كنيد . حالا ، رنگ بر روي ناخن هاي شما صاف و يكنواخت است .
11 . بهتر است وقتي آستر اوليه دست راست خشك شد ، ناخن هاي دست چپ را آستر بزنيد . آن گاه آستر دوم را هم به همان روش كه گفته شد بزنيد .
12 . دوباره ترشحات اضافي لاك پاك كن را به وسيله گوش پاك كن پاك كنيد .
13 . چون ناخن ها كاملا با لاك آستري رنگ شده اند ، پوشش نهايي يا لاك رويه را بايد با دقت بيشتري بر روي ناخن هاي خود بزنيد .
14 . به همان روشي كه لاك آستر را زده ايد ، بگذاريد لاك رويي هم خشك شود . در پايان ، دست ها و انگشت ها را با لوسيون ماساژ دهيد .
تهیه و ترجمه : گروه سبک زندگی بروزترین ها
تاریخ: ۱۳۹۱/۰۳/۱۴ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "آرايش و زیبایی دست ها و ناخن ها"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.