امروز و ساعت دقیقه می باشد.

تهیه سوپ بهاری همراه با لوبیا و کرفس

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

تهیه سوپ بهاری همراه با لوبیا و کرفس

● مواد لازم :
▪ هویج: ۲عدد
▪ کرفس: ۲شاخه
▪ پیازمتوسط: ۲عدد
▪ سیر: ۲حبه
▪ روغن زیتون: به میزان لازم
▪ کنسرو لوبیا: ۴۰۰ گرم
▪ گل کلم: ۲۰۰ گرم
▪ کلم بروکلی: ۲۰۰ گرم
▪ اسفناج: ۲۰۰ گرم
▪ گوجه فرنگی رسیده: ۲عدد
▪ عصاره مرغ یا سبزی ها: ۲عدد
▪ نمک و فلفل سیاه: به میزان لازم
▪ آب جوش: به میزان لازم

● برای شروع
هویج ها را شسته و پوست بکنید؛ به همین ترتیب کرفس، پیاز و سیر را همراه با هویج شسته شده خرد بکنید. یک قابلمه متوسط را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید و ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون درون قابلمه بریزید. تمام سبزی های خرد شده را درون قابلمه بریزید و با یک قاشق چوبی آن را به هم بزنید تا کمی نرم شوند.

● حاضر کردن سوپ
مدت زمان ۱۲دقیقه برای نرم شدن هویج و طلایی شدن پیاز کافی است. درهمین حال لوبیاها را اضافه کنید و گل کلم را همراه با بروکلی با چاقو برش بزنید و بعد اسفناج را خرد کنید و به مواد داخل قابلمه به همراه گوجه فرنگی رسیده اضافه کنید. وقت آن رسیده که آب جوش را به مواد اضافه کنید. ۸/۱ لیتر آب کافی است. عصاره مرغ یا سبزی ها را درون آب جوش حل کرده و نمک و فلفل را درون قابلمه به میزان لازم بریزید. سوپ را به خوبی هم زده و بگذارید تا به جوش بیاید، بعد از جوشیدن آب حرارت را کم کرده و در قابلمه را بگذارید تا زمانی که سوپ آماده شود. در ۵دقیقه آخر پخت سوپ کمی دیگر روغن زیتون اضافه کرده و مزه سوپ را چک کنید، اگر نیاز بود فلفل و نمک به آن بزنید تا خوش ادویه تر شود. این سوپ را با نان سیاباتا یا نان تست سرو کنید.
ایــــــن یک سوپ دوست داشــتنی بسیار ساده است و اگر می خواهید مزه ایتالیایی به آن بدهید بهتر است گوجه فرنگی ریز شده درون آن بریزید و برگ های بهاری ریحان و رشته فرنگی که بسیار به خوشمزه تر شدن سوپ کمک می کند. با خوردن این سوپ بوی بهار را احساس خواهید کرد

تاریخ: ۱۳۹۱/۰۱/۰۲ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "تهیه سوپ بهاری همراه با لوبیا و کرفس"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.