امروز و ساعت دقیقه می باشد.

طرز تهیه بیسکویت پنیر

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

طرز تهیه بیسکویت پنیر

مواد لازم:
3و 2/1 فنجان آرد
2 قاشق چایخوری بکینگ پودر
2و 2/1 قاشق چایخوری نمک
9 قاشق غذاخوری به علاوه یک قاشق چایخوری کره آب نشده
2 فنجان پنیر چدار
1و 4/3 فنجان شیرپرچرب
1 تخم مرغ بزرگ
طرز تهیه:
1- در یک کاسه نمک ، آرد و پکینگ پودر را با هم مخلوط کنید و مخلوط آماده شده را برای مدت 20 تا 30 دقیقه در یخچال بگذارید.در این نیم ساعت ، کره را بصورت قطعه قطعه کرده و بگذارید در دمای اتاق بماند تا کمی آب شود.( کافی است کره کمی نرم شود ؛ اجازه ندهید کاملا آب شود)

2- فر را روی درجه حرارت 400 تنظیم کرده و سینی فر را با کاغذ شیرینی پزی بپوشانید. سپس پنیر چدار و کره را در یک کاسه با هم مخلوط کرده و چند دقیقه ای در فر قرار دهید تا زمانیکه کره مقدار دیگری ذوب شود.اگر مقداری آب روی کره ها بپاشید در حرارت فر تبدیل به بخار شده و بوی خوبی به بیسکویت ها می دهند.

3- در این مرحله شیرپرچرب را به کاسه خمیر آماده شده در قسمت 1 اضافه کرده و آن را کمی هم بزنید تا شیر به خورد خمیر برود. حالا نوبت درست کردن بیسکویت ها است. یک تخته گوشت را کمی آردی کرده و کاسه خمیر را کنار دست تان بگذارید ؛ دست تان را کمی آردی کنید سپس خمیر را روی تخته پهن کرده و آن را به قطعات کوچک برش دهید.

4- خمیرهای بریده شده را به سینی فر منتقل کنید کمی بینشان فاصله بگذارید تا به همدیگر نچسبند.

5- تخم مرغ را در یک کاسه کوچک با مقداری کمی آب خوب بزنید. با یک برس آشپزی روی بیسکویت ها را کمی تخم مرغ بزنید تا بیسکویت ها رنگ طلایی به خود بگیرند؛ حالا سینی بیسکویت ها را به مدت 20 دقیقه در فر قرار دهید تا خوب برشته شوند. پس از 20 دقیقه سینی را از فر درآورده و بگذارید کاملا سرد شود تا کاغذ شیرینی پزی به آنها نچسبد؛ بیسکویت ها آماده است ؛ نوش جان!

 

 

باز نشرجامع ترین پورتال ایرانیان berooztarinha.com

logo berooztarinha small عکس های خارج از کشور آنا نعمتی

تاریخ: ۱۳۹۰/۰۸/۱۶ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "طرز تهیه بیسکویت پنیر"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.