امروز و ساعت دقیقه می باشد.

طرز تهیه کیک اسفنجی توت فرنگی و تمشک

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

طرز تهیه کیک اسفنجی توت فرنگی و تمشک

● مواد لازم :
▪ ورقه بادام: ۱۰۰ گرم
▪ روغن آفتابگردان: به میزان لازم
▪ خامه دوبل: ۶۰۰ میل
▪ شکر: ۲ قاشق غذاخوری
▪ پودر وانیل یا اسانس وانیل: یک عدد
▪ توت فرنگی: یک کاسه (یا پاستیل توت فرنگی)
▪ تمشک: یک کاسه
▪ شکلات سیاه: ۱۰۰ گرم
▪ نان اسفنجی: یک عدد بزرگ

● برای شروع
یک تابه خشک را روی حرارت کم گاز قرار داده و ورقه های بادام را به آن اضافه کنید تابه را سمت عقربه های ساعت بچرخانید و نگذارید تا بادام ها بسوزد ولی بگذارید تا قهوه ای رنگ شود. بعد زیر تابه را خاموش کرده و کنار بگذارید تا سرد شود. به اندازه ۴ قاشق غذاخوری روغن آفتابگردان داخل یک جام بریزید و کنار بگذارید. خامه را درون یک کاسه بزرگ ریخته و همراه با شکر مخلوط کنید بعد پودر وانیل را درون آن بریزید و تا جایی که خامه کاملا رقیق شود هم بزنید. بعد توت فرنگی ها از وسط نصف کرده و کنار بگذارید.
اگر می خواهید پختن کیک سریع شود این طرز تهیه کیک باعث می شود سریع تر به هدف تان برسید. همیشه به یاد داشته باشید که کیک و یخچال را نمی توانید از هم جدا کنید؛ پس برای این که کیک بهتری داشته باشید آن را درون یخچال گذاشته و به طوری خاص اما ساده آن را تزئین کنید.

● طرز تهیه کیک
با دقت نان اسفنجی را به ۳ قسمت گرد تقسیم کنید هر کدام به ارتفاع ۲ سانتی متر، تکه نان را روی یک تخته قرار دهید و روی آن را کمی روغن ریخته و با قاشق روی کل نان پهن کنید و بعد خامه درست شده را روی لایه اول مالیده و بعد توت فرنگی های نصف شده را روی آن گذاشته و به همین ترتیب لایه های بعد را گذاشته ولی با این تفاوت که در لایه آخر روی آن را خامه مالیده و به جای توت فرنگی، تمشک بریزید. دیواره کیک را با خامه بپوشانید و بادام هایی را که قبلا تفت داده بودید، خرد کرده و به دیواره بچسبانید، شکلات را با چاقوی تیز ورقه ای بردارید و روی تمشک بریزید.
اصلا نگران نباشید که کثیف کاری شده، بعد از درست کردن کیک آن را تمیز کنید.

● برای سرو
می توانید به جای تمشک از پاستیل میوه ای در کیک استفاده کنید تا زیباتر شود.

ایده آل
تاریخ: ۱۳۹۱/۰۱/۰۱ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "طرز تهیه کیک اسفنجی توت فرنگی و تمشک"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.