امروز و ساعت دقیقه می باشد.

آینده خود را را پیش گویی کنید !

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

آینده خود را را پیش گویی کنید !

 

همه ما از پیشگویی آینده لذت می بریم و دوست داریم بدانیم چه آینده ای در انتظارمان خواهد بود. عده ای حاضر هستند برای پیشگویی آینده شان هر کاری انجام دهند اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که خودتان هم می توانید به راحتی آینده تان را پیشگویی کنید؟ اصلا تعجب نکنید چون برای این پیشگویی بزرگ هیچ نیازی به گوی شیشه ای و ابزارهای پیشگویی جادوگران نیست بلکه راه پیشگویی آینده شما در همین لحظه است؛ همین لحظه که در حال خواندن این مقاله هستید و دیدگاهی که در مورد موفقیت دارید، لحظه طلایی پیشگویی آینده تان است. به من بگویید در حال حاضر چه فکری در سر دارید تا به شما بگویم آینده شما چه خواهد بود؟ بله به همین راحتی!

● چرا به رویایت نمی رسی؟

این روزها حتی در ساده ترین کتاب های روان شناسی هم در مورد هدف و هدف گذاری صحبت می شود و بیشتر افرادی که تا قبل از خواندن این کتاب ها و شرکت در سمینارهای موفقیت، اطلاعی در مورد داشتن هدف و اهمیت آن نداشتند، در زندگی شان بیشتر از گذشته روی هدف گذاری وسواس پیدا کرده اند اما شاید سوال این دسته از افراد یا خود شما این باشد که چرا با وجود هدف گذاری های دقیق باز هم درصد ناچیزی از افراد آنطور که باید به هدف دلخواه شان نمی رسند؟ من جواب این سوال را برای تان می گویم و رمز رسیدن به اهداف تان را برای تان شرح می دهم. نخستین فاکتور مهم برای رسیدن به هدف، تمرکز هر روزه روی هدف است؛ هدف شما باید طوری باشد که هر روز برای تان مرور شود. از لحظه ای که از خواب بیدار می شوید تا لحظه ای که به خواب می روید باید در معرض هدف انتخابی تان باشید. نوع دکوراسیون خانه و محل کارتان باید منطبق با هدف تان باشد. می پرسید چرا؟ مثلا اگر هدف تان مهارت در نقاشی است تصویری از نقاش های مشهور یا تابلوهای معروف را در محیط کار و خانه قرار دهید تا شما را هر لحظه نسبت به پیگیری هدف تان تحریک کند. با این کار هر روز به خودتان تلنگر خواهید زد که مهم ترین موضوع زندگی تان را نادیده نگیرید؛ کار ساده ای به نظر می رسد اما من روی این فاکتور تاکید زیادی می کنم زیرا تا زمانی که در معرض چیزی قرار نگیرید، نمی توانید تاثیر مطلوبی از آن به دست بیاورید.

● هرچه موفق تر، شکست بیشتر

حقیقت اینجاست که آدم های موفق خیلی بیشتر از انسان های ناموفق با شکست روبه رو می شوند اما می دانید چرا؟ چون آدم های موفق بیشتر از دیگر افراد خودشان را در معرض کارهای جدید قرار می دهند و به همین خاطر بیشتر شکست می خورند و با اتفاق های غیرقابل پیش بینی برخورد می کنند اما در هر شکست و رویارویی با مشکلات و موانع جدید، دوباره خودشان را بالا می کشند چون طعم پیروزی را بارها در رویارویی با مشکلات شان چشیده اند اما دسته دیگر از افراد که شاید بتوان نام آدم های ناموفق را برای شان گذاشت، در شروع هر کاری تنها به موانع و شکست های احتمالی فکر می کنند و همین ترس ها عامل بازدارنده قوی برای رسیدن آن ها به موفقیت است. آینده این دسته از افراد با چنین طرز فکری که در مورد ترس ها و موانع رسیدن به هدف شان دارند قابل پیش بینی است؛ این افراد تا آخر عمرشان با ترس های شان زندگی می کنند و هیچ قدمی به سوی پیشرفت برنمی دارند.

● تردید های مخرب

یک راه مهم دیگر برای پیشگویی آینده، تعریف شما از توانایی ها و استعدادهای تان است. شما تا چه اندازه به توانایی ها و مهارت های تان ایمان دارید؟ در بیشتر موارد شما خود را با دیگران مقایسه کرده و تصور می کنید نمی توانید مانند دیگران موفق باشید و به جایگاهی که دیگران به آن دست پیدا کرده اند، برسید. در این سرزنش ها و انتقادهای روزانه به جای این که به هدف های تان برسید_البته اگر هدفی داشته باشید_ هر روز به موقعیت هایی خرد و بی اهمیت چنگ می زنید و خود را به خاطر نداشتن استعداد سرزنش می کنید. شما فکر می کنید به اندازه کافی خوب نیستید و همین تصور باعث می شود عقب بمانید. تردید نسبت به توانایی های تان را از ذهن تان دور کرده و در عوض سعی کنید با تکرار و تمرین تصویر ذهنی درستی را نسبت به خود خلق کرده تا آینده خوبی را برای زندگی تان ایجاد کنید.

● اگر آن ها توانستند، من هم می توانم

مدیریت کردن افکار فاکتور خیلی مهمی برای پیشگویی آینده تان است که نباید آن را نادیده گرفت. این که در حال حاضر با چه کلماتی خودتان را توصیف می کنید اهمیت زیادی در خلق آینده تان دارد؛ حتی دوستانی که وقت تان را با آن ها می گذرانید می تواند روی رسیدن یا نرسیدن به اهداف تان تاثیر داشته باشد. افرادی که در حال حاضر با شما دوست و همکار هستند و نوع دیدگاه های آن ها می تواند به عنوان انگیزه یا ضد انگیزه به حساب بیاید. اگر دوستان شما جزو افراد موفق باشند، می توانند در شما انگیزه کافی برای ادامه هدف تان ایجاد کنند. شما با دیدن موفقیت دوستان تان به این نتیجه خواهید رسید که شما هم شایستگی رسیدن به هدف های تان را دارید و می توانید به موقعیت هایی که دیگران دست یافته اند برسید. پیشگویی کردن آینده شما با نوع دوستان و نزدیکانی که بیشترین وقت تان را با آن ها می گذرانید کاملا ممکن است. همانطور که گفتم تنها تعیین هدف، شرط کافی برای رسیدن به رویاهای تان نیست. یاد گرفتن این که چطور سوخت و انرژی لازم برای پیگیری اهداف تان را تامین کنید، نیاز به تکنیک هایی دارد که برای تان شرح دادم. خب حالا شما هم می توانید نه تنها آینده خودتان را پیشگویی کنید بلکه آینده دیگران را نیز به وضوح ببینید. به همین راحتی!

● نیت درونی ات را مشخص کن

به این فکر کنید که اصلا برای چه به دنبال تعیین هدف هستید و چرا باید در زندگی روی چیزی خاص هدف گذاری کنید؟ و رسیدن به هدف چه تاثیری بر زندگی مان خواهد داشت؟ فقط تعیین هدف و این که مثلا می خواهید تبدیل به هنرمند یا نویسنده معروفی شوید مهم نیست. در پشت این موضوع چه چیزی وجود دارد که به شما انگیزه قوی برای پیگیری هدف تان می دهد؟ آرامش؟ تحسین دیگران؟ ثروت؟ دلیلی که شما را برای ادامه هدف تان ترغیب می کند، اهمیت زیادی دارد چون مثل سوختی قوی برای به حرکت انداختن شما عمل می کند. اگر دلیل قوی ای برای رسیدن به هدف تان داشته باشید، به همان اندازه هم تلاش بیشتری برای رسیدن به خواسته های تان خواهید داشت. یادتان باشد هدف چیزی است که هر صبح شما را با هیجان از خواب بیدار می کند و شب ها با فکر و تصور به آن به خواب می روید. اگر هدف تان دلیل قوی را در پشت خود نداشته باشد، حرکت و انگیزه کافی برای پیگیری شما باقی نمی گذارد پس تنها تعیین هدف مهم نیست بلکه دلیل واقعی انتخاب هدف اگر درست انتخاب شود، به همان اندازه می تواند تاثیر بیشتری را در زندگی تان داشته باشد.

● اولویت ها را شناسایی کنید

همه ما تنها یک هدف را دنبال نمی کنیم مثلا در زمینه کاری دل مان می خواهد بهترین درآمد را کسب کنیم یا در زندگی زناشویی مان مشتاق داشتن یک زندگی سرشار از تفاهم هستیم یا دل مان می خواهد در یک ورزش خاص مهارت کسب کنیم اما برای رسیدن به همه این هدف ها باید قبل از هرچیزی یاد بگیریم که آن ها را با توجه به درجه اهمیت شان اولویت بندی کنیم و تا می توانیم آن ها را به هدف هایی خردتر تقسیم کنیم و بعد از این که فهرستی از هدف های مان را یادداشت کردیم، باید ببینیم کدام یک از این هدف ها نسبت به بقیه اهمیت بیشتری برای مان دارند و روی آن ها متمرکز شویم. ممکن است به تمام هدف های مورد دلخواه مان نرسیم اما اگر به یک یا چند مورد از آن ها هم دست پیدا کنیم، این موفقیت مسیر رسیدن به هدف های دیگر را برای مان باز خواهد کرد. این که در حال حاضر چه فهرستی در اختیار دارید و اولویت آن ها را چطور تعیین کرده اید، پیشگویی از آینده شما خواهد بود

باز نشرجامع ترین پورتال ایرانیان berooztarinha.com

logo berooztarinha small عکس مادران مشهور جهان به مناسبت روز مادر

تاریخ: ۱۳۹۰/۱۲/۲۹ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
بهار می گوید: (۱۳۹۳/۰۸/۲۶)

سلام تشکر از مطالب مفیدتون چنان به پیشگویی اعتقاد ندارم از خوندن مطالب شما لذت بردم

مریم می گوید: (۱۳۹۳/۱۱/۰۳)

ازدواج کردن

ارسال نظر در "آینده خود را را پیش گویی کنید !"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.