امروز و ساعت دقیقه می باشد.

اعتماد به نفس

محصول توصیه شده

اعتماد به نفس

مطمئن باشید چیزی که از آن ترس دارید به آن بدی که شما فکر می کنید نیست. رو به رو شدن با آنچه شما از آن می ترسید باعث افزایش اعتمادبه نفس می شود.

اشخاصی که اعتماد به نفس بالایی دارند خود و دیگران را تشویق به انجام کارهای خوب کرده و برای خوب بودن و شناخت دیگران به عنوان انسان های خوب تلاش می کنند.

اشخاصی که اعتمادبه نفس بالایی دارند، ارزش خود را برای دوست داشتن دیگران و مورد علاقه واقع شدن از سوی آنان حفظ می کنند. خود را شایسته توجه دانسته و دیگران را نیز مورد توجه قرار می دهند. حرف های دیگران را می شنوند. ارزش خود را برای شناخت خود و اطرافیان حفظ می کنند. خود و دیگران را تشویق به انجام کارهای خوب کرده و برای خوب بودن و شناخت دیگران به عنوان انسان های خوب تلاش می کنند. آنچه در ادامه می خوانید راهکارهایی برای افزایش اعتمادبه نفس است که حجت الاسلام مهدی گرجی آن را بیان نموده است:

۱ در مقابل آینه از خود تعریف کنید: این کار در کسب اعتمادبه نفس، بسیار مؤثر است. هر روز صبح چند دقیقه این کار را انجام دهید. سعی کنید هنگام نگاه کردن در آینه به موارد مثبت چهره خود نگاه کرده و از آن تعریف کنید.

۲ در حال زندگی کنید: اگر در حال زندگی کنید و تمام انرژی خود را متوجه زندگی در لحظه نمایید، فردای شما هم تضمین خواهد شد. چرا که فردای شما محصول عملکرد صحیح امروز شما است. اگر عمر خود را در حسرت دیروز با نگرانی فردا سپری کنید، لحظه ها را از دست خواهید داد و این به معنی از دست دادن فردا نیز می باشد.

۳ دست دادن خود را محکم تر کنید: به اصطلاح شل و وارفته دست ندهید، به خصوص اگر نظامی هستید، محکم و قدرتمند دست بدهید و همچنین گرم و صمیمانه.

۴ به موفقیت های خود نگاهی بیندازید: از موفقیت هایی که تاکنون داشته اید، برای خود لیست تهیه کرده و همراه خود داشته باشید و هرگاه احساس عدم اعتمادبه نفس کردید، نگاهی به آن بیندازید.

۵ به خودتان تبریک بگویید: حتی از گفتن جمله هایی مانند شب بخیر و دوستت دارم به خود امتناع نورزید. حتی برای خود جشن تولد بگیرید و در کل به خودتان برسید.

۶ نیروی نگاه خود را تقویت نمایید: افراد نظامی به خصوص آن هایی که در شغل فرماندهی بوده اند ناخودآگاه نیروی قدرتمندی دارند، اگر می خواهید به آن مرحله برسید، تمرین مؤثر زیر را انجام دهید:

«ساچمه ای سیاه را در وسط سینی قرار دهید، و سعی کنید با نگاه خود از فاصله ۲متری آن را حرکت دهید.»

۷ همیشه با خود مبلغی پول داشته باشید: وجود مقداری پول در جیب و کیف شما، اعتمادبه نفستان را زیاد می کند، تاکنون شما شاید این موضوع را بسیار تجربه کرده باشید.

۸ مهم تر از همه نه گفتن را یاد بگیرید: بسیاری از افراد قدرت نه گفتن را ندارند و این موارد برای آنان مشکل هایی ایجاد نموده است. اگر پیشنهاد یا درخواستی به شما می شود که میل ندارید آن را بپذیرید، با قاطعیت اما با احترام بگویید نه.

۹ فکر کنید که اعتماد به نفس بی نظیری دارید: هرگز این فکر را به خود راه ندهید که اعتمادبه نفس ندارید، همیشه سعی کنید نسبت به خود فکرهای مثبت و والایی داشته باشید. اگر خودتان فکر کنید که اعتمادبه نفس ندارید، چه طور انتظار دارید که دیگران فکر کنند که شما اعتمادبه نفس دارید. فراموش نکنید که به هر چه فکر کنید، به سرتان می آید. اگر فکر کنید که کاری را نمی توانید انجام دهید به طور حتم نمی توانید. آنچه مهم است، فقط افکار شماست.

۱۰ سرعت راه رفتن خود را بیشتر کنید: کسی که اعتمادبه نفس دارد گام های مستحکم برمی دارد و هدفمند راه می رود. قوی، قدرتمند و پر انرژی باشید.

۱۱ سر خود را بالا نگه دارید: این کار باعث می شود جریان خون از قلب به مغز (خون شریانی) و از مغز به قلب خون ورید) به آسانی انجام پذیرد. حجم ریه ها افزایش یابد و در واحد زمان، اکسیژن بیشتری با خون مبادله شود. راه های هوایی از قبیل نای، نایژه ها، حلق و بینی تا حدودی در یک امتداد قرار گیرند و تنفس، راحت تر شود، میزان دید بیشتر شود، به برازندگی ظاهری شخص کمک کند و از همه مهم تر، اعتماد به نفس شخص را زیاد می کند.

۱۲ با ترس خود روبه رو شوید: مطمئن باشید چیزی که از آن ترس دارید به آن بدی که شما فکر می کنید نیستند. روبه رو شدن با آنچه شما از آن می ترسید باعث افزایش اعتمادبه نفس می شود.

۱۳ صحبت کنید: اغلب اوقات در مورد یک موقعیت با یک شخص دچار توهماتی می شویم که درست نیستند، اگر شک و تردید و سؤالی برای شما پیش بیاید و آن را رفع نکنید، این شک و تردید روی رفتار شما تأثیر می گذارد.

۱۴ مغلوب نشوید: چیز دیگری را انتخاب کنید. شما با یک تجربه ناموفق مغلوب نمی شوید، به این فکر کنید که آیا هیچ کس قبل از موفقیت شکست نخورده است. تنها چیزی که احتیاج دارید یک راه متفاوت است.

۱۵ عذر تراشی نکنید: شایع ترین بهانه ای که می تواند در برابر هر تغییر مثبتی آورده شود، این است که من ذاتاً این طور هستم یا من این طور بزرگ شده ام، خیر، عذر شما پذیرفته نیست.

۱۶ مهارت های ارتباطی خود را گسترش دهید: در واقع خود باوری و اعتمادبه نفس ریشه در ارتباط با دیگران دارد. داشتن ارتباط اجتماعی به افراد کمک می کند تا واقعیت هایی را در مورد خود بدانند. این افراد می آموزند که در درون اجتماع برخی از افراد توانایی های بیش تر از آن ها و برخی دیگر توانایی های کمتر از آن ها دارند و در واقع آن ها می آموزند که کم توان ترین افراد جامعه در همه ویژگی ها نیستند.

۱۷ در اجتماع بودن را تمرین کنید: به فعالیت هایی ملحق گردید که همواره در ارتباط با دیگران باشید. مانند: باشگاه، کلاس های ورزشی، انجمن های دانشجویی و کلوپ های تفریحی، در این محیط ها همواره باید اجتماعی بوده و با مردم معاشرت کنید. پس از مدتی خواهید دید ارتباط با دیگران برایتان عادی و راحت می شود.

۱۸ از طرد شدن نهراسید: یکی از عامل های اصلی در اعتماد به نفس پایین، ترس از عدم پذیرش (طرد شدن) است. آنچه را که فکر می کنید درست است انجام دهید. به یاد داشته باشید این انتظار اشتباهی است که بخواهیم همیشه مورد پذیرش و تأیید دیگران باشیم.

۱۹ نگرش مثبت داشته باشید: سعی کنید به موفقیت ها و نکات قدرت خود فکر کنید. ترفند کار در این است که خود آگاه (تمرکز حواس به خود) نباشید. اعتماد به نفس پایین، تردید و دودلی هنگامی رخ می دهد که شما به عیوب و نقایص خود فکر می کنید. در عوض افکارتان را سراسر به شخصی که در حال گفت وگو هستید متمرکز گردانید. هم شما اضطراب خود را از خاطر خواهید برد و هم اینکه طرف مقابل از توجه شما خرسند و مشعوف خواهد شد.

۲۰ توقعات خود را کاهش دهید: همیشه عالی بودن غیر ممکن است افرادی که می خواهند همیشه عالی باشند هیچ کاری را انجام نمی دهند.

روزنامه کیهان

 

باز نشرجامع ترین پورتال ایرانیان berooztarinha.com

logo berooztarinha small عکس های بیانسه و همسرش که فرزندشان بلو ایوی را برای خوردن غذا به بیرون می برند

تاریخ: ۱۳۹۰/۱۲/۱۴ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "اعتماد به نفس"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.

تبلیغات متنی بروزترین ها