امروز و ساعت دقیقه می باشد.

چگونه برای زیباتر شدن از روغن زیتون استفاده کنیم؟

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

چگونه برای زیباتر شدن از روغن زیتون استفاده کنیم؟


زیتون محصول یک درخت همیشه سبز است که در مناطق مدیترانه ای می روید.این درخت حدود ۹ متر رشد می کند وحدود ۱۵ سال طول می کشد تا این درخت به ثمر بنشیند و میوه بدهد.

روغن حاصل از میوه درخت زیتون بافت بسیار سنگینی دارد و انواع مختلف آن رنگهای متفاوتی دارند ، برخی از انواع این روغن به رنگ زرد کم رنگ و طلایی و برخی تیره تر هستند و گاهی روغنهای زیتونی که سبز پر رنگ هستند نیز در بازار یافت می شود. روغن زیتون هرچه روشنتر و کم رنگتر باشد ، بهتر است و ناب ترین و خالص ترین نوع روغن زیتون ، روغنی است کاملا” بکر و شفاف و کم رنگ باشد.

روغن زیتون خواص آنتی اکسیدانی بسیار زیادی دارد .روغن زیتون اشعه یو وی را جذب می کند و در کاهش سرعت سوخت و ساز سلولهای بدن بسیار موثر است . بنا براین به ترمیم سلولها کمک می کند و از آسیب دیدن آنها جلوگیری می کند . روغن زیتون برای انواع پوستها مفید است و بسیاری از ناراحتیهای پوستی را تسکین می دهد و یا درمان می کند.

روغن زیتون سرشار از ویتامین ” ای ” است و مصرف زیتون و روغن زیتون برای سلامت بدن و درمان بیماریهای مختلف نیز بسیار موثر و مفید است . روغن زیتون به کاهش فشار خون ، کاهش سرعت رشد سلولهای سرطانی ، کاهش شدت آسم و آرتریت کمک می کند و گاهی ممکن است به ثابت نگه داشتن وزن نیز کمک کند.

مصرف روغن زیتون روی سطح خارجی بدن نیزفواید بسیار زیادی دارد. در حال حاضر در بسیاری از محصولات زیبایی و مراقبت از پوست ، روغن زیتون یافت می شود.وجود مقدار زیادی ویتامین “ای ” در این روغن علت اصلی بکارگیری این محصول در محصولات زیبایی است.

در اینجا به شما یاد می دهیم که چگونه برای مراقبت از مو ، پوست اطراف چشم ، لب ، ناخنها و پاهای خود از روغن زیتون استفاده کنید:

مو: به نرم کننده ای که همیشه استفاده می کنید یک قاشق غذا خوری روغن زیتون اضافه کنید . قبل از هر بار مصرف نرم کننده خود را خوب تکان دهید و مثل همیشه از آن استفاده کنید . روغن زیتون نه تنها درخشش موهایتان را بیشتر می کند بلکه باعث خوش حالت تر شدن موهایتان نیز می شود.

چشم: هر شب مقدار کمی روغن زیتون به نوک انگشتانتان بزنید و آن را به آرامی به گوشه چشمها ، پلکها و زیر چشماهایتان بمالید. مراقب باشید که روغن وارد چشمتان نشود.شما می توانید بعد از اصلاح ابرو نیز مقداری روغن زیتون روی ابروهایتان بمالید تا رطوبت لازم را تامین کند و باعث تسکین التهاب ناشی از اصلاح شود.

لب: هر روز مقداری روغن زیتون به نوک انگشتتان بزنید و روی لبهایتان بمالید تا لبهایتان مرطوب و براق شود.

دست و ناخن: هر شب مقداری روغن زیتون به ناخنها و پوستهای اطراف ناخنهایتان بمالید. روغن زیتون باعث براق شدن ناخنهای شما می شود و پوست اطراف ناخن و بستر ناخنهای شما را مرطوب و نرم می کند.

پاها : یک لگن را پر از آب کنید و یک قاشق روغن زیتون در آن بریزید.برای مدت ۱۰ دقیقه پاهایتان را در این لگن بگذارید و بعد با حوله خشک کنید .

آفتاب

 

باز نشرجامع ترین پورتال ایرانیان berooztarinha.com

logo berooztarinha small عکس های ریحانا در لباس ارتشی

تاریخ: ۱۳۹۰/۱۲/۱۲ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "چگونه برای زیباتر شدن از روغن زیتون استفاده کنیم؟"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.