امروز و ساعت دقیقه می باشد.

بروزترین ها | شخصیت شناسی از روی چشم ها

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

شخصیت شناسی از روی چشم ها

قدیمی ها حرف خوبی میزدند؛ این که چشم آدم ها آینه دل شان است. این روزها خیلی ها به این باور رسیده اند که جدای همه راه و روش های روانکاوی و خودشناسی و… میشود حال و هوای هر آدمی را از روی چشم هایش فهمید.

اصلا این روزها در دنیا در کنار علم روان شناسی دانشی باب شده به نام «چشم شناسی». یک علم تازه سوغات سرزمین چشم بادامی های چینی. چینی ها معتقدند با نگاه کردن به چشم های هر کسی میشود میزان سازش پذیری یا اعتمادی را که در وجودش هست فهمید. آنها میگویند با چشم ها می شود نوع احساس هر آدمی را هم درک کرد. این روزها «چشم شناس ها» هم مثل چینی ها به این باور رسیده اند.

تحقیقات آنها نشان میدهد که مردمک چشم آدم ها غیر از این که به میزان نور محیط واکنش نشان می دهد و بزرگ و کوچک می شود، به میزان احساسات شان هم حساس است.

چشم های موفق:
چشم شناس ها با چشم پزشک ها فرق دارند. می گویند سایز و اندازه مردمک چشم، رنگ عنبیه و شکل خطوطی که در آن هست می تواند مثل یک آینه، بود و نبود درون آن آدم را نشان بدهد. در واقع آن ها از این فاکتورها برای تخمین میزان سلامت روحی آدم ها استفاده می کنند.

حتی میزان سلامت جسمی افراد را هم می شود از نوع خطوط عنبیه و درخشندگی رنگ آن تشخیص داد.

وقتی که شما به صورت کسی برای اولین بار خیره می شوید ناخودآگاه چشم هایش را بیشتر از باقی اعضای صورتش می بینید و به سمت آن کشیده می شوید. برای همین است که روانکاوان به تماس چشمی در ارتباط موثر با بقیه خیلی تاکید دارند و آن را رمز موفقیت هر کسی میدانند. در واقع وقتی با کسی ارتباط چشمی برقرار می کنید به طور ناخودآگاه می توانید احساسات و عواطف او را از طریق چشم ها بخوانید و کم کم به او نزدیک تر شوید.

اگر به مرور این کار را انجام بدهید دیگر می فهمید که هر آدمی چه طور خصوصیاتی دارد و چه قدر نسبت به صحبتها و عملکرد شما حساسیت نشان می دهد. همه این ها را فقط چشم ها به شما می گویند.

هر آدمی شکل و رنگ چشم متفاوتی دارد. اما می شود با کمی دقت شکل چشم همه آدم های
دنیا را در گروه های خاصی طبقه بندی کرد. چینی ها از روی همین طبقه بندی شکل و ظاهر چشم ها کلی اطلاعات در باره هر کسی به دست می آورند.

چشم هایی نزدیک به هم:
این نوع چشم ها نشان میدهند که صاحبشان نگاهی حساب شده و دقیق به زندگی دارند و هر کارشان از روی برنامه و هدف است. اگر چه گاهی اوقات زود از کوره در میروند اما روی هم رفته آدم های مهربانی هستند. این نوع آدم ها معمولا همیشه یک ارزیابی کلی از آدم های دور و برشان میکنند و بعد با آنها وارد رابطه می شوند. همین است که بیشترشان هم آدم های موفقی هستند.

چشم هایی با فاصله از هم:
معمولا صاحبان این نوع چشم ها آدم های صبور و آرامی هستند که آینده نگری شان هم در مقایسه با دیگران خوب است. البته این آدم ها کمی بیش از اندازه احساساتی هستند و نمی توانند برآورد درستی از موقعیت و کنترل شرایط داشته باشند.
درست است که آدم هایی منطقی هستند ولی اگر به ورطه احساسات بیفتند گاهی دچار سردرگمی بدی می شوند.

“شکل” چشم ها :

چشم های گرد بی خیالی و راحتی صاحبش را نشان می دهد.
آدم هایی که دارای چشم های باریکی هستند معمولا جاه طلب و بلندپروازند.
آنهایی که چشم هایشان کمی زاویه دار است و حالت چشم هایشان گرد نیست برخلاف ظاهر خشنی که این نوع چشم ها به صاحبشان می دهد آدم های حساس و با عاطفه ای میشوند.
آنهایی که چشم های ریزی دارند معمولا مدیران خوبی هستند، کسانی که میدانند هر شرایطی را چه طور کنترل کنند و از هر موقعیتی به نفع خودشان بهره بگیرند.
آدم هایی که چشم هایی گرد یا دایره ای کامل دارند در مقایسه با آدم هایی که چشم های کشیده ای دارند احساساتی تر هستند.
اگر حالت چشم ها و ابروها با هم طوری باشد که در گوشه های صورت زاویه دار باشند به این معناست که آن فرد آدمی مثبت اندیش است و به قول معروف هیچ وقت بد به دلش راه نمی دهد.
آدم های بدبین معمولا حالت ابروها و چشم هایشان به سمت پایین است، برعکس خوش بین ها که نوک چشم ها و ابروهایشان همیشه زاویه ای رو به بالا دارد.
در علم چهره خوانی چینی ها آنهایی که چشم های درشتی دارند معمولا آدم هایی هستند که دوست دارند زندگی شادی داشته باشند. آنها آدم های شادی هستند و هر قدر هم که به حالت افسردگی برسند باز هم ذاتا شاد و خوشحالند. البته آنها در مقایسه با کسانی که چشم های ریزی دارند کمتر اعتماد به نفس دارند و کلا کمتر از شرایط زندگی شان احساس رضایت می کنند.
چشم ریزها معمولا آدم های خودخواهی هستند.

این وسط فاصله میان دو چشم هم در تشخیص شخصیت آدم ها بی تاثیر نیست. در هر آدمی فاصله بین دو چشم اش باید به اندازه یک چشم خود آن آدم باشد. در غیر این صورت اگر چشم ها زیاد به هم نزدیک یا دور باشند می شود از روی علم چهره شناسی چینی ها به راز و رمز درون هر کدام شان پی برد. ابروها هم همین طور. بهترین ابرو برای هر قیافه ای باید از انتهای داخلی چشم شروع شود و در قسمت پایانی دیگر چشم تمام شود. البته حالت مطبوعش این است که ابروها کمی کشیده تر از چشم ها باشند. ابروهای زاویه دار یا هشتی از آن آدم های خودخواه و مغرور است.

چشم های گود :
آدم هایی جست و جوگر که دوست دارند سر از کار همه دربیاورند. اگرچه این آدم ها معمولا خیلی رمانتیک هستند اما هیچ وقت به خودشان اجازه نمی دهند در عشق و علاقه به کسی از حد و حدود عقل و منطق منحرف شوند. در واقع با همه احساساتی که دارند آدم هایی واقع بین هستند. پشتکار خوبی دارند و از این که بتوانند کاری را به سرانجام برسانند لذت می برند. برای همین است که اغلب موفق هستند.

چشم های برآمده :
آرزوهای دور و درازی دارند و کمی جاه طلب هستند. مغرور و خودخواهند و اول از همه به منافع خودشان فکر می کنند. زیاد اهل کنجکاوی و سرک کشیدن در زندگی و ماجراهای دیگران نیستند. تا جای ممکن سعی میکنند خودشان را از هر قضیه ای دور نگه دارند. آرام هستند و اهل هیاهو نیستند.

 

 

 

 

 

 

 

منبع : برترین ها

تاریخ: ۱۳۹۱/۰۳/۳۰ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "شخصیت شناسی از روی چشم ها"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.