امروز و ساعت دقیقه می باشد.

دخترتان را از آرایش منع نکنید !!

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

دخترتان را از آرایش منع نکنید !!

مادران وظیفه دارند به دختران و نوه های خود اسراری را بیاموزند که آنها را وارد اقیانوس زیبایی و طراوت کند. فراوانند زنان جوانی که به روش های غلط یا غیر بهداشتی آرایش عادت کرده اند و این عادت ها به ویژه در مقدار استفاده و غلظت لوازم آرایشی است که به مرور زمان تاثیر بدی روی پوست و سلامت آنها می گذارد. چه رازهایی است که مادران باید بر آن تکیه داشته باشند و بهترین زمان برای گفتن آنها چه زمانی است؟ جواب این سوال ساده نیست، زیرا از فردی به فرد دیگر و از خانواده ای به خانواده دیگر فرق می کند. بعضی از دختران زودتر از بقیه از لوازم آرایشی و بهداشتی  استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر خیلی دیرتر به فکر آن می افتند. دختر شما در هر گروهی که قرار می گیرد مسلما نیازمند راهنمایی است. در ادامه به چند پیشنهاد و ایده در این زمینه می پردازیم.
ارزش زیبایی درون بیشتر از زیبایی ظاهر است
از زمانی که دخترتان بزرگ شد و معنای زیبایی درونی را درک کرد. اهمیت آن را برایش توضیح دهید و تاکید کنید و بگویید که زیبایی درونی پرارزشتر از زیبایی ظاهری است. هدف از این توضیحات و اهمیت دادن این نیست که نگذاریم دخترمان از لوازم آرایش استفاده کند. سرانجام این اتفاق زمانی خواهد افتاد. این آموزش برای آن است که دخترمان یاد بگیرد چطور به خودش نگاه کند و خود و دیگران را از دیچه چشمانی مهربانانه ببیند. دخترانی که در سنین پایینتر مفهوم “زیبایی درونی” را کاملا درک می کنند، تا آخر عمر این احساس را با خود به همراه خواهند داشت. اما وقتی بزرگتر می شوند و احتمالا همسالانش به او لقب “زشت یا بی ریخت و …” را می دهند، دیگر سخت زیبایی درونی را می پذیرد و به آن اعتقاد پیدا می کند.

وقتی دخترتان متوجه شد که شما ذهن باز و روشنی دارید مطمئنا قبل از استفاده از لوازم آرایش با شما مشورت خواهد کرد.

چه زمانی مناسب این آموزش است؟
معمولا بچه ها از 7 تا 8 سالگی توانایی درک این مفهوم را دارند هرچند که برخی از آنها زودتر به این درک می رسند و برخی تا 10 سالگی توانایی درک آن را پیدا نمی کنند. بنابراین باید قبل از رسیدن دختر به سن بلوغ، مفهوم زیبایی درونی را در ذهن او نهادینه کرد.
در انتخاب لباس دخترتان را همراهی کنید
همه ی دخترها به مد گرایش دارند و آن را تجربه می کنند، اما بعضی از آنها به حدی وابسته می شوند که احتمالا شما نمی پسندید. یادتان نرود که شما نیز زمانی جوان بوده اید و لباسهای مد روز را می پوشیدید یا اگر نمی توانستید از تماشای آن لذت می بردید. حتی بعضی از شما لباسهایی را می پوشیده اید که الان اگر به آن فکر کنید تعجب خواهید کرد. با او همراه شوید و دوستانه راهنمایی اش کنید تا از میان مدهای رنگارنگ و ریز و درشت، لباسی را انتخاب کند یا مدل مو و آرایشی را برگزیند که مناسبتر است. توجه داشته باشید که این سن نباید بعد از 14 سالگی باشد، بهترین سن برای هماهنگی و همدلی 12 سالگی است، یعنی زمانی که احساس می کنید دخترتان به مدها توجه می کند.
دخترتان را از آرایش منع نکنید
شما می توانید دختر یا نوه تان را از استفاده لوازم آرایش منع کنید اما واقعیت آن است که باید بدانید حتی اگر مانع استفاده از لوازم بشوید او در اولین فرصت این کار را خواهد کرد و به آرزویش خواهد رسید. سعی کنید شما اولین کسی باشید که نحوه ی آرایش مناسب را به او یاد خواهد داد. به او بیاموزید چه زمانی برای آرایش کردن مناسبتر است. وقتی دخترتان متوجه شد که شما ذهن باز و روشنی دارید مطمئنا قبل از استفاده از لوازم آرایش با شما مشورت خواهد کرد.
چه سنی برای شروع آموزش مناسب است؟
14 یا15 سالگی بهترین سن برای آموزش است.

 

اختصاصی بروزترین ها: جامع ترین پورتال ایرانیان berooztarinha.com

logo berooztarinha small خبری از نامزد سابق خواننده مشهور (لیدی گاگا)

 

تاریخ: ۱۳۹۰/۰۸/۱۸ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
سارا می گوید: (۱۳۹۰/۰۹/۲۰)

خیلی خوب بود ولی اگه یکم بیشتر تاکید میکردید تو هیجده سال اصلا دیگه به ارایش گیر ندن خیلی بهتر بود چون از ارایش تو راه پله و اسانسورو پشت بوم …….خسته شدیم

mina می گوید: (۱۳۹۰/۰۹/۲۶)

خيلي به روزين.ممنون.مطالبي كه همه جا پيدا نميشن اينجا ديدمو خوندم.مرسي .

sheida می گوید: (۱۳۹۰/۱۲/۲۵)

ازتون ممنونم مطب خيلي خوبي را بيان كرديد . من اين چيزاي كه گفتيد را از خواهرم يادگرفتم و ازش هميشه ممنونم.از شما هم خيلي ممنونم كه به فكر دختراي جوان ما هستيد.

maryam می گوید: (۱۳۹۱/۰۳/۱۳)

خیلی از بابت مطالبی که نوشتید ممنون فقط ای کاش میگفتید دخترا وقتی20ساله شدن اینقد مامانا غر نزنند در مورد آرایش کردنشون

sorur می گوید: (۱۳۹۲/۰۷/۲۴)

مرسی حرف دل ادمو میزنید

saeed می گوید: (۱۳۹۲/۰۷/۲۴)

عالی بود مرسی 🙂

ارسال نظر در "دخترتان را از آرایش منع نکنید !!"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.