امروز و ساعت دقیقه می باشد.

گنجی که درون شما پنهان است

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

گنجی که درون شما پنهان است

 

بیایید کمی درباره فکر کردن، فکر کنیم! شاید وقت آن رسیده باشد که بپذیریم فکر کردن هم یک نوع تکنولوژی است و باید تکنولوژی فکر کردن را یاد بگیریم. مثلا بدانیم اندیشه های ما پدیده های پویایی هستند که دائم تغییر می کنند و می توانند بهتر یا بدتر شوند.اندیشه ها اندوخته های راکد و ثابتی نیستند که گاهی سراغ شان برویم و کمی از آن را برداریم تا استفاده کنیم. باید یاد بگیریم مثل یک بچه کنجکاو به تمام گوشه و کنارهای ذهن مان سرک بکشیم و استعدادهای مان را کشف کنیم. باور کنید هنوز در اعماق اندوخته توانایی های شما استعدادهای کشف نشده ای وجود دارد که اگر بتوانید پیدای شان کنید زندگی تان متحول می شود. یادتان باشد دنیای شتاب زده امروز دیگر به کسانی که دانش و معلومات صرف و محدود دارند نیازی ندارد. حالا دیگر نوبت کسانی است که خلاقیت و نو آوری را چاشنی دانش می کنند.

● مغز هایی بزرگ تر از سوئیس

اگر می خواهید حجم اطلاعاتی را که مغز شما می تواند در خودش جای بدهد حدس بزنید، ارتفاع یک ساختمان ۱۰۰ طبقه را تصور کنید یا مساحت کشور سوئیس را که حدود ۴۱هزار کیلومتر مربع است را یازده برابر کنید. شک نداشته باشید که مغز شما به همین بزرگی است. بررسی ها و مطالعات جدید دانشمندان در این حوزه نشان می دهد، انسان در طول تاریخ فقط از ۵ تا ۷ درصد توانایی و ظرفیت خود استفاده کرده است. یعنی انسانی که عصر کشاورزی را تجربه کرد، وارد جهان صنعتی با نماد دودکش های بزرگ شد و اکنون در دوره الکترونیک با نوپدیده هایی مانند کامپیوترها و ربات ها به سر می برد فقط توانسته است ۷ درصد از توانایی هایش را به کار بگیرد. البته وزن مغز انسان بیش از ۶۵۰ تا ۷۰۰ گرم نیست ولی حجم اطلاعاتی که می تواند در خود جای دهد تا دل تان بخواهد شگفت انگیز است.

در دنیای مدیریت و از دیدگاه پیشگامان این موضوع، ۳ عامل نقش مهمی در تولید دارد؛ سرمایه، تکنولوژی و نیروی انسانی. نکته جالب توجه این است که نیروی انسانی بیشترین سهم را دارد یعنی ۶۴ درصد. ژاپنی ها در کتابی که درباره توسعه اقتصادی کشورشان دارند، می نویسند: «ما برای صنعتی شدن، منابع مادی نداشتیم ولی منابع انسانی شایسته توانست کشور ما را صنعتی کند.»

● این به شانس ربطی ندارد

تکنولوژی فکر یا به عبارت بهتر طراحی ذهن ربطی به نبوغ ذاتی ندارد. مطمئن باشید شانس هم هیچ نقشی در این ماجرا ندارد. یعنی نمی توانید منتظر باشید که تصادفی اتفاق بیفتد و استعدادهای شما شکوفا شود. بهترین راه این است که خودتان دست به کار شوید و با آموزش صحیح استعداد ها و توانایی های بالقوه را بالفعل کنید. هیچ کس به اندازه خود شما نمی تواند در این کشف و شکوفایی موثر باشد.

● گنج خودت را پیدا کن

در وجود همه ما استعداد ها و توانایی هایی وجود دارد که هنوز به وجود آن ها پی نبرده ایم. خیلی از ما حتی درست و حسابی خودمان را نمی شناسیم و تصویر روشن و واضحی از شخصیت خود نداریم. همین است که فروید ریشه خیلی از رفتارهای انسان را در بخش ناهوشیار و ناخودآگاه ذهن می داند. در حقیقت رفتارها و وضعیت روانی انسان در هر لحظه فقط به آنچه در ضمیر خودآگاه و هوشیارش می گذرد وابسته نیست. بلکه عوامل دیگری وجود دارد که ضمیر ناهوشیار و ناخودآگاه پنهان است و منشا بعضی از رفتارها می شود. جالب است بدانید نسبت خودآگاهی و ناخودآگاهفی یا بخش هوشیار و ناهوشیار ضمیر انسان مانند کوه یخی است که یک دهم آن بیرون از آب و در معرض دید است و ۹۰ درصد آن زیر آب قرار گرفته و دیده نمی شود. در بخش پنهان کوه یخی ضمیر شما گنج های بسیاری وجود دارد که تا سراغ آن ها نروید پیدا نخواهند شد. شاید وقت آن رسیده باشد که کند و کاو را شروع کنید و این همه گنج را بیابید تا موفقیت های تازه ای را تجربه کنید.

مجله ایده آل

باز نشرجامع ترین پورتال ایرانیان berooztarinha.com

logo berooztarinha small به جایزه های بزرگ اسکار ساعت ها باقی مانده

تاریخ: ۱۳۹۰/۱۲/۰۸ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "گنجی که درون شما پنهان است"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.