امروز و ساعت دقیقه می باشد.

ترفند و راهنمای استفاده از مرورگر کروم

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

ترفند و راهنمای استفاده از مرورگر کروم

1) مشاهده صفحات ویزیت شده با راست کلیک کردن بر کلیدهای Back و یا Forward بالای مرورگر.
۲) می توانید Tab هایی را که بسته اید با زدن همزمان کلیدهای Ctrl + Shift + T دوباره باز کنید.
۳) هنگام انجام جستجو در آدرس بار گوگل کروم، اگر قبل از نوشتن کلمه یا جمله تان، یک علامت سوال ? بگذارید، جستجوی تان با تمرکز بیشتری انجام خواهد شد. (با کلیدهای Ctrl + K هم می توان اینکار را کرد)
۴) برای انجام اعمال ریاضی و یا تبدیل اوزان، مقیاس ها، ارزها و استفاده از ماشین حساب گوگل؛ کافیست که آن را در Address bar مرورگر گوگل کروم تایپ کنید.
۵) اگر نیاز به فضای بیشتری برای تایپ متن دارید، ماوس را به گوشه پایین سمت راست محیط برده و به داخل یا بیرون بکشید، تا فضای متن را کوچکتر یا بزرگتر کند.
۶) برای ملاحظه و بررسی میزان استفاده هر صفحه از امکانات/منابع کامپیوترتان؛ در داخل آن صفحه راست کلیک کرده و سپس گزینه Inspect element و سپس Resources را انتخاب و نهایتا آن صفحه را refresh (بارگذاری دوباره) نمایید .تا لیستی از تمام اسکریپت ها، تصاویر و تمام آنچه در آن صفحه بارگذاری شده را ببینید و اگر خواستید می توانید آن ها را بر اساس اندازه و یا loading time هم منظم کنید.
۷) برای جداسازی یک تب و نمایش آن در یک پنجره جدید؛ کافیست که آنرا با ماوس به بیرون پنجره فعلی بکشانید (درگ کنید) و برای بازگرداندنش به پنجره اولی برعکس عمل کنید .
۸) بعد از دانلود یک فایل برای کپی کردنش به صفحه دسکتاپ و یا به یک پوشه دلخواه، کافیست که با ماوس آن فایل را به آنجا حرکت دهید .
۹) اگر جستجوگر یک سایت می تواند OpenSearch را ساپورت کند، فقط کافی است که یکبار آن سایت را (مثلا سایت فرضی example.com) در جعبه جستجوی مرورگر گوگل کروم تایپ کنید تا آن سایت در آنجا باز شود. همین عمل کافیست تا برای همیشه، آدرس آن سایت در حافظه جستجوگر گوگل کروم باقی بماند و تبدیل به کلیدواژه شود. بعدا هرگاه بخواهید آن سایت را از طریق گوگل کروم باز کنید، فقط کافیست تا چند حرف اول آن سایت را در آدرس بار گوگل کروم تایپ کنید تا بلافاصله پیامی به اینصورت ببینید؛ “press ab to search example.com” در اینجاست که شما Tab را کلیک کرده و جستجوی تان را انجام می دهید.
همچنین می توانید با راست کلیک بر آدرس بار گوگل کروم و انتخاب گزینه Edit search engines موتور های جستجو را بصورت دستی (غیر اتوماتیک) به لیست گوگل کروم اضافه کنید. (آدرس URL موتور های جستجو را تبدیل به s٪ کنید)
مثلا برای یافتن Wikipedia فقط کافیست که در آدرس بار گوگل کروم بنویسید wiki تا این عبارت را به شما نشان دهد:
http://en.wikipedia.org/wiki/Special:Search?search=%s
و یا می توانید برای ترجمه یا به حافظه سپردن آدرس های وب سایت ها بصورت آنلاین یا غیره استفاده کنید، مثلا برای ترجمه فقط بنویسید trans تا این عبارت را به شما نشان دهد:
http://translate.google.com/translate?u=%s
۱۰) برای Bookmark کردن (بخاطر سپردن آدرس های مورد علاقه شما در گوگل کروم) راه های مختلفی هست. مثلا ساده ترینش این است که از داخل Favorite مرورگر IE و یا فایرفکس، آن آدرس ها را در یک فولدر جدید در هارد درایو ذخیره کنید و هروقت لازم داشتید آیکن آن سایت را با ماوس از آن فولدر به آدرس بار گوگل کروم بکشید. البته کاربران آمریکایی معتقدند که Bookmark کردن آدرس ها در مرورگرها، دیگر یک امری کهنه و بی استفاده شده و مربوط به ده سال پیش
است و امروزه کمتر کسی این کار را می کند چون مگر شما چند بار به سراغ آن آدرس هایی که مثلا ماه ها یا سال های پیش در حافظه مرورگرتان ذخیره کرده اید، می روید؟
۱۱) مرورگر گوگل کروم فعلا با دانلود کردن فایل های ویدیویی و فلش کمی مشکل دارد و دیر دانلودشان می کند و حافظه/امکانات خیلی زیادی از هارد درایو می گیرد و ظاهرا هنوز امکاناتی همچون تولبار گوگل و تایپ اتوماتیک (Auto Fill) را ندارد و ظاهرا بعضی وقت ها هنگام باز کردن فایل های PDF، کامپیوتر هنگ می کند و عملکرد اتوماتیک صرفه جویی در مصرف برق کامپیوتر را هم (یعنی Sleep یا هایبرنت شدن) دچار اخلال می کند. به هرحال این مرورگر فعلا در مرحله آزمایشی و بتاست و این مشکلات بعدا باید اصلاح شود.
۱۲) گوگل دسک تاپ و فایرفاکس ۳ هر دو از امکان Safe Browsing (یعنی ضد بدافزار/ویروس و ضد فیشینگ) برخوردارند و گوگل کروم تقریبا هر نیم ساعت یک بار، سایت هایblak لیست را از طریق سرورهای گوگل آپدیت می کند تا شما کمتر نگران باشید. این اطلاعات را در فایل Safe Browsing می توان دید.
۱۳)گوگل کروم با دانلود فایل های کم حجم مشکلی ندارد اما فایلهای بزرگ با اندازه ۳۰ یا ۵۰ مگابایت را با مشکل انجام می دهد.

باز نشرجامع ترین پورتال ایرانیان berooztarinha.com

logo berooztarinha small عکس های سلنا گومز و جاستین بیبر در مراسم اسکار 2012

تاریخ: ۱۳۹۰/۱۲/۰۹ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "ترفند و راهنمای استفاده از مرورگر کروم"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.