امروز و ساعت دقیقه می باشد.

در دفتر کارتان احساس راحتی کنید

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

در دفتر کارتان احساس راحتی کنید

همه ما در عرصه حرفه ای همواره به دنبال ایجاد خلاقیت و هیجان در محیط کاری مان هستیم و می خواهیم بهترین سرویس را به مشتری داده و بیشترین بهره وری را نیز داشته باشیم. ولی نشستن در یک دفتر شلوغ و به هم ریخته، بهترین بهانه برای تلف کردن وقت و انرژی است که به طور کلی بازده را نیز به شدت کاهش می دهد و آنچه را که از خود انتظار دارید هرگز به دست نمی آورید. خوشبختانه راه هایی بی نهایت ساده و کاربردی برای ایجاد فضایی مناسب و هماهنگ وجود دارد که روی میزان بازدهی تاثیر مستقیم دارد. خب بهتر است قبل از هر کار نگاهی به این نکات بیندازیم:

● راحتی ضروری است

به طور حتم چنانچه در دفتر کارتان احساس راحتی کنید خیلی بهتر می توانید تمرکز کرده و به نتیجه دلخواه تان برسید. پس یادتان باشد که اولین شرط در طراحی یک دفتر فراهم آوردن آسایش و راحتی برای افرادی است که حداقل هشت ساعت از روزشان را در این فضا سپری می کنند. مطمئن شوید که این اتاق به سیستم تهویه مجهز باشد و ایده آل ترین حالت این است که کارکنان این فضا به پنجره دسترسی داشته باشند، در غیر این صورت می توان از گیاهان و گلدان های سبز برای تازه نگه داشتن فضا و چرخش انرژی استفاده کرد. در اتاق را باز بگذارید تا از ماندگی هوا در یک فضای بسته جلوگیری کنید. همچنین می توانید از خوشبوکننده های هوا نیز استفاده کنید تا هوای دفتر را همواره تازه و خوشبو نگه دارید. یک نکته بسیار مهم که رعایت آن برای تمامی کارکنان ضروری است، استفاده از صندلی ها و صفحه کلیدهای ارگونومیک و متناسب با فرم طبیعی بدن است که در طولانی مدت آسیبی به بدن شان وارد نکرده و خستگی را به حداقل می رساند. نورپردازی فضا نیز نقش بسیار مهمی در میزان بازدهی کارکنان ایفا می کند. نورپردازی مناسب مانع از خستگی چشم شده که البته بهتر است علاوه بر نور سقفی، از چراغ مطالعه نیز برای روی هر میز کار استفاده شود. به این ترتیب جهت تابش نور را می توان بسته به نیاز تعیین کرد.

● رنگ درمانی

برای ایجاد آرامش و تمرکز بیشتر، یک رنگ خنثی و نسبتا سرد برای دفتر کارتان انتخاب کنید. رنگ هایی نظیر طیف های آبی روشن، سبز مغزپسته ای یا سفید تاثیرگذاری خوبی دارند و از این رو انتخاب های مناسبی به شمار می روند. از رنگ های گرم و تیره مانند نارنجی و قرمز و بنفش بپرهیزید، این دسته از رنگ ها برای محیط های کاری گزینه های مناسبی نیستند و برای مدت طولانی چشم را اذیت می کنند.

● زیبایی گرایی

شاید بسیاری از حرفه ای ها انکار کنند که زیبایی گرایی نقشی در کارآیی محل کار ندارد ولی خواه ناخواه یکی از مهم ترین عوامل بالا بردن راندمان و روحیه خوب کارکنان است. دفتر کارتان را به نحوی بیارایید که از هر روز رفتن به آنجا خسته نشوید و احساس مدیریت کنید حتی اگر یک کارمند ساده هستید! رنگ و طرح دیوارها، مبلمان انتخابی، نحوه نورپردازی، قاب پنجره ها و حتی گلدان های سبزی که برای فضای کارتان انتخاب می کنید همه جزوی از این زیبایی گرایی محسوب می شوند و شما تنها فردی هستید که می توانید به تمامی این زیبایی ها جهت مناسب بدهید. پس نترسید و حتی اگر دوست دارید اجازه بدهید شخصیت کاری تان در فضا متجلی شود.

● بازده

اگر در طول روز مجبور شوید چندین بار مسیر بین میز کار و وسایل مورد نیازتان را طی کنید، بخش زیادی از تمرکزتان را بیهوده از دست می دهید و معمولا هم بدون نتیجه به میزتان بازمی گردید. بهتر است وسایلی را که بیشترین استفاده را دارید به نزدیک میزتان منتقل کنید تا اینکه هر بار خودتان برای استفاده از آنها از جای تان بلند شوید. چاپگر، دورنگار، اسکنر، تلفن، کمد فایل ها و هر وسیله ای که مورد نیازتان است به مرکزیت میز کارتان سازمان بدهید.

● بازتاب شخصیت

شما ساعات نسبتا زیادی را در دفتر کارتان سپری می کنید بنابراین بسیار مهم است که احساس کنید این فضا متعلق به شماست. اجازه بدهید شخصیت تان روی دکوراسیون فضا تاثیر بگذارد، تابلوها و آثار هنری مورد علاقه تان را روی دیوارها نصب کنید، قاب عکسی خانوادگی روی میزتان بگذارید و خلاصه هر آنچه را که دوست دارید و مناسب می بینید به درون اتاق کارتان بیاورید و آنجا را تبدیل به محیطی دلنشین و دعوت کننده کنید.

چه رییس شرکت باشید چه کارمند آن، یک دفتر کار آرام و راحت عاملی ضروری برای پیشرفت و موفقیت شما به شمار می رود. پس قبل از هرچیز به فکر بهبود بخشیدن فضایی باشید که روزانه ساعات زیادی را در آن صرف می کنید.

● جلب توجه مشتری در نگاه اول

شرکت های بزرگ تلاش می کنند با ایجاد شرایط خاص در فضا اعتماد مشتری را جلب کنند. هیچ کدام از مشتری ها نمی دانند که دلیل این اعتماد چیست ولی شما به عنوان مدیر می دانید که به این اعتماد برای شروع یک معامله نیاز دارید. دکوراسیون داخلی می تواند نمایش یک موفقیت باشد و به موفقیت در درازمدت منجر شود. اصولا دکور یک دفتر کار باید متناسب با شغل آن دفتر طراحی شود ولی در کل هدف شما باید طراحی یک فضای یگانه باشد.

● فضای کار با پلان باز

یک پلان باز و روشن به عنوان فضای کاری یکی از بهترین راه ها برای تحت تاثیر قرار دادن مشتری است. این کار نه تنها مهارت طراحی را نشان می دهد بلکه استفاده مفیدی از فضا برای تشویق کارمندان در کار متعامل است. درواقع بین کارمندان رقابت بیشتری ایجاد می کند. البته بعضی از محققان محیط های اداری این نوع طراحی را از لحاظ بهداشتی و روانی کارآمد نمی دانند بلکه آن را باعث سرایت سرماخوردگی ها و فشارهای روانی به شمار می آورند. اما از دید ما این عوامل با هر نوع طراحی داخلی ممکن است پیش بیاید، در واقع فشار روانی موجود در یک شرکت، چنان همه گیر است که با درها و فضاهای بسته ریشه کن نمی شود. این فضای باز و روشن در ضمیر ناخودآگاه مشتری ابهامات را برطرف می کند و یک حس اعتماد برایش ایجاد می کند. اگر به جای این فضا یک اتاق دربسته با نور کم در نظر بگیرید حس شک و تردید در مشتری برانگیخته می شود. همین نکته تاثیر بسیاری در موفقیت و قدرت یک شرکت می گذارد.

● هنر

متاسفانه در بسیاری از شرکت ها دیوارهای خالی و حتی رنگ و رورفته ای دیده می شود که تاثیر مستقیم بر ذهن بیننده دارد. جذابیت شرکت شما با کمی خلاقیت و بدون هزینه های سنگین می تواند بسیار زیاد باشد. هنری که به کار می برید ارتباط مستقیم با شغل شما دارد. به عنوان مثال برای یک شرکت طراحی داخلی رنگ آمیزی ها و طراحی های عجیب و غریب بسیار قابل توجه است، به طوری که هر مشتری با هر سلیقه ای را مجذوب کند. خلاقیت شرکت باید قبل از اینکه شما آن را توضیح دهید، با فضای کار شما توضیح داده شود.

 

 

باز نشرجامع ترین پورتال ایرانیان berooztarinha.com

logo berooztarinha small عكسهاي زیباترین مانکن زن جهان  ميراندا كر  با ابروهاي اصلاح شده

تاریخ: ۱۳۹۰/۱۲/۲۱ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "در دفتر کارتان احساس راحتی کنید"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.