امروز و ساعت دقیقه می باشد.

این مشاغل برای خانم ها مناسب نیستند

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

این مشاغل برای خانم ها مناسب نیستند

160857

این مشاغل برای خانم ها مناسب نیستند

استرس های کاری و مشاغل پر تنش، سلامتی جسمی افراد را تحت تاثیر قرار داده و موجب بروز اختلالاتی همچون افزایش فشارخون، اختلال در خواب و بیماری های قلبی- عروقی می شوند.

مطالعات اخیر نشان می دهند که مشاغل پر تنش برای زنان خطرناک تر از مردان است. چرا که استرس های محیط کار حتی قدرت باروری زنان را نیز تحت تاثیر قرار می دهند.
بر اساس تحقیقات، استرس های شغلی موجب بروز اختلالاتی در سطح هورمون های زنان می شوند و استروژن که نوعی هورمون زنانه است با برخی آندروژن ها (هورمون های مردانه) جایگزین می گردد.

هورمون های مردانه با افزایش قدرت بدنی، استقامت و حس رقابت همراه هستند. افزایش سطح این هورمون ها در زنان موجب ابتلا به چاقی سیبی شکل (تجمع چربی در شکم) و کاهش قدرت باروری آنها می شود.

از سوی دیگر ثابت شده است که استرس باعث کاهش دو هورمون اساسی و موثر در تخمک گذاری زنان و بنابراین کاهش قدرت باروری آنها می شود.
سیمرغ
تاریخ: ۱۳۹۲/۰۱/۲۸ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
hani می گوید: (۱۳۹۲/۰۱/۲۹)

من واقعا با شما موافقم ولی نمی دانم چرا خانم ها اسرار به کارهای سخت واسترس زا دارن این کارها آنها را پیر وفرسوده می کند وزن این روحیه را دیگر ندارد که خوب شوهر داری ومادری کند وچه بسا ریشه بیشتر سردی زندگی ها همین باشد

ارسال نظر در "این مشاغل برای خانم ها مناسب نیستند"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.