امروز و ساعت دقیقه می باشد.

سلامت دهان و دندان با معجون های طبیعی

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

سلامت دهان و دندان با معجون های طبیعی

 

 • درمان خشکی لب
  یکی از بهترین نسخه های خانگی و طبیعی برای درمان خشکی لب ، استفاده از مرهم موم و روغن بادام است. برای تهیه این مرهم ، کافی است یک قاشق غذا خوری موم را در ظرفی روی حرارت ملایم قرار دهید تا به صورت مایع درآید، سپس یک و نیم قاشق غذا خوری روغن بادام به آن اضافه کرده و آن ها را خوب مخلوط کنید و روی حرارت اندک قرار دهید. پس از یک دقیقه آن را از روی حرارت برداشته و اجازه دهید سرد شود. از این مرهم برای درمان خشکی و ترک لب می توانید استفاده کنید.
 • معجون نشاسته و دارچین برای لثه
  یکی از بهترین روش ها برای شست و شوی دهان و تقویت لثه، استفاده از پودر نشاسته و دارچین است. برای تهیه این ترکیب کافی است دو قاشق دارچین را با چهار قاشق نشاسته ترکیب کرده و به خوبی به هم بزنید. سپس مقدار اندکی از این ترکیب را با آب مخلوط کرده و از آن برای شست و شوی دندان ها، لثه و دهانتان استفاده کنید. این روش یک بار در روز در کنار شست و شوی سه گانه ی دهان با مسواک و خمیر دندان توصیه می شود.
 • برگ درختی که دندان های تان را سفید می کند
  استفاده از برگ خشک شده درخت بو تاثیر زیادی بر پاکسازی دندان و سفید کردن آن دارد. این گیاه که توسط خانم های خانه دار برای از بین بردن بوی انواع گوشت هنگام طبخ غذا  مورد استفاده قرار می گیرد، خاصیت دیگری دارد و آن خاصیت سفید کنندگی دندان و از بین بردن رسوب های زرد رنگ روی دندان است. برای استفاده از این برگ کافی است چند برگ خشک شده ی بو را سیاب کنید و پودر به دست آمده را با کمک مسواک مرطوب شده روی دندان ها بزنید. برخی درمانگران جویدن ساقه تازه کرفس را نیز از بهترین شیوه های طبیعی برای از بین بردن رنگ زرد دندان معرفی می کنند.
 • چگونه درد دندان را ساکت کنیم؟
  یکی از بهترین روش ها برای تسکین درد دندان در مواقع اورژانسی ، استفاده از ترکیب عسل و پودر دارچین است. برای تهیه ی این مخلوط کافی است یک قاشق چای خوری پودر دارچین را با سه قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید و ان را روی دندان و لثه ی خود بمالید. در صورتی که از این مرهم سه بار در روز استفاده کنید، درد دندان به طور کامل از بین می رود
 • مسواک‌های خوراکی
  • آدامس دارچینی بجوید
   محققان آمریکایی به این نتیجه رسیده‌اند که آدامس دارچینی تکثیر باکتری‌های دهان را کاهش می‌دهد. به خاطر اینکه حاوی نوعی روغن گیاهی هستند که از رشد و تکثیر باکتری‌ها و از پوسیدگی دندان‌ها پیشگیری می‌کند. پس هر وقت مسواکتان را جا گذاشتید آدامس دارچینی بجوید.
  • مواد غذایی سفت را دریابید
   مواد غذایی با بافت سفت مانند سیب، هویج، کرفس و ذرت بوداده‌ی غیر شیرین به راحتی از پس تمیز کردن دندان‌ها بر می‌آیند. اگر بعد از صرف غذا هر کدام از این مواد غذایی را میل کنید مثل مسواک عمل کرده و دهانتان را تمیز می‌کنند.
  • یک فنجان چای بنوشید
   فلاوونوئیدهای موجود در چای اجازه نمی‌دهند که باکتری‌های مخرب به دندان‌ها بچسبند و باعث پوسیدگی دندان‌ها شوند. از این گذشته این آنتی‌اکسیدان‌ها مانع از تولید نوعی قند می‌شوند که باعث پوسیدگی دندان‌ها می‌شوند. این نوشیدنی همچنین سرشار از فلور است که باعث استحکام دندان‌ها می‌شود.
  • از دهان‌شویه‌ی بدون الکل استفاده کنید
   بعد از غذا دهانتان را با دهان‌شویه بشویید. از دهان‌شویه‌های بدون الکل استفاده کنید چون نتایج پژوهش‌ها نشان می‌دهد که دهان‌شویه‌های حاوی الکل خطر ابتلا به سرطان دهان را افزایش می‌دهند.
  • دهانتان را با آب بشویید
   هر ساعت یک بار یک لیوان آب بخورید. هر چقدر که آب بیشتری بنوشید باکتری‌های موجود در دندان‌ها و دهانتان از بین می‌روند و احتمال پوسیدگی دندان‌ها و بوی بدن دهان کمتر می‌شود.
  • آدامس زایلیتول بجوید
   زایلیتول جایگزین قند موجود در برخی از آدامس‌ها بوده و به کاهش انتشار باکتری‌های مضر کمک می‌کند. کافی است هر روز چند عدد از این آدامس‌ها را بجویید تا تعادل شیمیایی دهانتان حفظ شده و از ایجاد پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری شود

 

تاریخ: ۱۳۹۳/۰۳/۱۲ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "سلامت دهان و دندان با معجون های طبیعی"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.