امروز و ساعت دقیقه می باشد.

زمان مناسب برای ورزش در زمستان

زمان مناسب برای ورزش در زمستان

یك متخصص گیاهان دارویی گفت: ورزش تأثیری مستقیم در پیشگیری و درمان بیماریهای قلبی، عروقی، سرطان، افسردگی و دیابت دارد.
هادی گلزاری مكمل در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه همدان، اظهار كرد: ورزش در طب سنتی ایران اهمیت فراوانی دارد
به طوری كه حكیم بوعلی سینا در كتاب قانون در بحث تدابیر مشترك، مهمترین تدبیر را در درجه نخست، ورزش كردن و سپس تدبیر غذا و تدبیر خواب می داند و از این رو سخن خود را با تدبیر ورزش آغاز می كند.
گلزاری خاطرنشان كرد: حیات بدون غذا محال است و غذایی كه تمامی آن جذب عضو شود معمولا وجود ندارد، بلكه در هر مرحله از مراحل هضم بخشی از آن به صورت ماده زاید درمی آید و طبیعت می كوشد آن را از طریق مدفوع، ادرار و عرق از بدن دفع كند.
وی ادامه داد: همیشه تعداد كمی از این فضولات دفع نمی شود و در بدن باقی می ماند كه به مرور زمان در بدن تجمع پیدا كرده سبب بیماری می شود و بدین جهت چاره ای جز این نیست كه آنها را از بدن بیرون برانیم بنابراین بهترین راه برای دفع این مواد زاید، ورزش و حركت بدنی است.
وی افزود: ورزش حركتی است تابع اراده، هرگاه كه فرد حركت می کند، اندام ها از حركت گرم می شوند و حرارت غریزی ایجاد می شود و مفاصل، رباطها و عضلات محكم می شوند.
گلزاری درباره زمان ورزش نیز گفت: بهترین زمان ورزش از نگاه حكمای طب سنتی در فصل بهار نزدیك ظهر و در تابستان اول روز و در زمستان آخر روز است.
وی اظهارکرد: ورزش، حرارت ملایم پدید می آورد و به دفع مواد زائد کمک می کند.
این متخصص گیاهان دارویی اضافه كرد: اندام بدن بر اثر ورزش برای پذیرش غذا آمادگی بیشتری می یابند زیرا مواد زاید آنها دفع شده و جای غذا خالی مانده است.
گلزاری در پایان تصریح كرد: با توجه به اثر ورزش در دفع مواد زائد می توان گفت كه ورزش تأثیری مستقیم در پیشگیری و درمان بیماری های قلبی، عروقی، سرطان، افسردگی و دیابت خواهد داشت.

ایسنا

 

باز نشرجامع ترین پورتال ایرانیان berooztarinha.com

logo berooztarinha small اس ام اس بازی این دختر خانوم در نماز جماعت (عکس)

زمان مناسب برای ورزش در زمستان

مطالب تصادفی
مطالب مرتبط