امروز و ساعت دقیقه می باشد.

زمان مناسب برای ورزش در زمستان

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

زمان مناسب برای ورزش در زمستان

یك متخصص گیاهان دارویی گفت: ورزش تأثیری مستقیم در پیشگیری و درمان بیماریهای قلبی، عروقی، سرطان، افسردگی و دیابت دارد.
هادی گلزاری مكمل در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه همدان، اظهار كرد: ورزش در طب سنتی ایران اهمیت فراوانی دارد
به طوری كه حكیم بوعلی سینا در كتاب قانون در بحث تدابیر مشترك، مهمترین تدبیر را در درجه نخست، ورزش كردن و سپس تدبیر غذا و تدبیر خواب می داند و از این رو سخن خود را با تدبیر ورزش آغاز می كند.
گلزاری خاطرنشان كرد: حیات بدون غذا محال است و غذایی كه تمامی آن جذب عضو شود معمولا وجود ندارد، بلكه در هر مرحله از مراحل هضم بخشی از آن به صورت ماده زاید درمی آید و طبیعت می كوشد آن را از طریق مدفوع، ادرار و عرق از بدن دفع كند.
وی ادامه داد: همیشه تعداد كمی از این فضولات دفع نمی شود و در بدن باقی می ماند كه به مرور زمان در بدن تجمع پیدا كرده سبب بیماری می شود و بدین جهت چاره ای جز این نیست كه آنها را از بدن بیرون برانیم بنابراین بهترین راه برای دفع این مواد زاید، ورزش و حركت بدنی است.
وی افزود: ورزش حركتی است تابع اراده، هرگاه كه فرد حركت می کند، اندام ها از حركت گرم می شوند و حرارت غریزی ایجاد می شود و مفاصل، رباطها و عضلات محكم می شوند.
گلزاری درباره زمان ورزش نیز گفت: بهترین زمان ورزش از نگاه حكمای طب سنتی در فصل بهار نزدیك ظهر و در تابستان اول روز و در زمستان آخر روز است.
وی اظهارکرد: ورزش، حرارت ملایم پدید می آورد و به دفع مواد زائد کمک می کند.
این متخصص گیاهان دارویی اضافه كرد: اندام بدن بر اثر ورزش برای پذیرش غذا آمادگی بیشتری می یابند زیرا مواد زاید آنها دفع شده و جای غذا خالی مانده است.
گلزاری در پایان تصریح كرد: با توجه به اثر ورزش در دفع مواد زائد می توان گفت كه ورزش تأثیری مستقیم در پیشگیری و درمان بیماری های قلبی، عروقی، سرطان، افسردگی و دیابت خواهد داشت.

ایسنا

 

باز نشرجامع ترین پورتال ایرانیان berooztarinha.com

logo berooztarinha small اس ام اس بازی این دختر خانوم در نماز جماعت (عکس)

تاریخ: ۱۳۹۰/۰۹/۱۱ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "زمان مناسب برای ورزش در زمستان"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.