امروز و ساعت دقیقه می باشد.

بروزترین ها | ماسک صورت شگفت انگیز آلوئه ورا

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

ماسک صورت شگفت انگیز آلوئه ورا

آلوئه ورا به عنوان پاك كننده شناخته شده است ، نرم كننده ، خاصيت بهبودي و مرطوب كنندگي را دارد . ماسك آلوئه ورا مناسب براي پوست هاي خشك و آسيب ديده و افتاب سوخته مناسب است .
از آلوئه ورا به دليل داشتن مواد معدني ، آنزيم ، ويتامين ها و اسيدهاي آمينه در محصولات آرايشي استفاده مي كنند .
اگر چه ژل آلوئه ورا در تمام فروشگاه هاي آرايشي و داروخانه ها موجود مي باشد و مي تواند به طور مستقيم روي پوست قرار گيرد ، با اين وجود از ماسك طبيعي آن بيشتر استفاده مي شود . اين ماسك را به صورت هفتگي روي پوست استفاده كنيد ، تفاوت را روي پوست خود احساس خواهيد كرد .
آلوئه ورا گياهي طبيعي است ، با اين وجود در بعضي افراد بر روي پوست حساسيت ايجاد مي كند . به اين دليل قبل از استفاده از هرگونه ماسكي بر روي پوست خود ابتدا روي بازوي خود تست كنيد .
پوست هاي مستعد آكنه :
براي آماده كردن ماسك ، شما به چند برگ تازه آلوئه ورا و عسل نياز داريد . برگ هاي آلوئه ورا را خوب بشوييد و به قطعات كوچك تقسيم كنيد . سپس در تابه نيم ليتر آب تصفيه شده بريزيد و روي حرارت بگذاريد ، برگ هاي آلوئه ورا را در آب در حال جوش بريزيد و بگذاريد 15 دقيقه بجوشد بعد از آن از روي حرارت برداريد ، تكه هاي الوئه ورا را فورا از آب جدا كنيد و 4 قاشق غذاخوري عسل را در آب گرم بريزيد و بگذاريد عسل در آب حل شود .
بعد از 1 ساعت يا بيشتر هنگامي كه تركيب خنك شد ، بر روي پوست بگذاريد . بگذاريد 15 دقيقه روي پوست بماند بعد از 15 دقيقه صورت خود را با يك پا كننده ي ملايم شستشو دهيد و دقت كنيد كه ماسك از روي پوست كاملا پاك شده باشد چون در بعضي موارد باعث حساسيت مي شود . براي راحت شدن از شر آكنه و جوش ماسك را هفته اي 1 مرتبه روي پوست استعمال كنيد .
پوست آفتاب سوخته :
آلوئه ورا خاصيت شفابخش بر روي پوست دارد ، مخصوصا پوست هاي آفتاب سوخته را نرم مي كند . براي آماده كردن ماسك براي چنين پوستي ، به شربت آلوئه ورا ، ژل آلوئه ورا و اسانس گل رز نياز داريد . در كاسه اي 2 قاشق غذاخوري شربت آلوئه ورا ، نصف قاشق غذاخوري ژل و 2 قطره اسانس گل رز بريزيد و خوب با هم تركيب كنيد . سپس بر روي قسمت هاي آفتاب سوخته پوست ، صورت ، بازوها ، پا ، گردن كه در معرض آفتاب هستند بگذاريد . اجازه بدهيد كه اين تركيبات به مدت 10 دقيقه روي پوست بماند ، بعد از 10 دقيقه با آب گرم شستشو دهيد . براي راحت شدن از شر قسمت هاي آفتاب سوخته پوست از اين ماسك هر روز استفاده كنيد .
پوست هاي حساس :

براي آماده كردن ماسك براي چنين پوستي به ژل آلوئه ورا ، ماست و آب خيار نياز داريد . 2 قاشق غذاخوري ژل آلوئه ورا ، 3 قاشق غذاخوري آب خيار و 1 قاشق غذاخوري ماست را در كاسه بريزيد و با هم تركيب كنيد و به مدت 15 دقيقه  بر روي تمامي صورت و گردن بگذاريد ، سپس با آب ولرم پوست خود را شستشو دهيد . ماست و خيار تمام آلودگي و چربي اضافي پوست را تميز مي كنند . اين ماسك پوست هاي حساس را لطيف و مرطوب مي كند .

تهیه و ترجمه : گروه سلامت بروزترین ها

اختصاصی بروزترین ها

تاریخ: ۱۳۹۱/۰۳/۱۸ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
سهیل می گوید: (۱۳۹۳/۰۷/۰۱)

میشه آلوورا رو به تمام پوست زد

ارسال نظر در "ماسک صورت شگفت انگیز آلوئه ورا"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.