امروز و ساعت دقیقه می باشد.

راه های مبارزه با بیماری های زمستانی

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

راه های مبارزه با بیماری های زمستانی

با فرا رسيدن فصل زمستان و سرد شدن هوا  شما هم ممکن است مانند بسياري ديگر از مردم با انواعي از ناخوشي ها و بيماري هاي زمستاني مواجه شويد.

به گزارش ايسنا، بدن انسان براي مطابقت و سازگار شدن با تغيير شرايط به ويژه تغييرات فصلي به زمان احتياج دارد و در طول اين مدت تا زماني که بدن خود را سازگار کند عفونت ها فرصتي براي حمله کردن به آن پيدا مي کنند. سايت اينترنتي هوم رمديز دراين باره گزارش داد: در طول مدت اين سازگاري با تغييرات فصلي، فعاليت سيستم ايمني بدن افت مي کند و بنابراين بدن در برابر حملات ويروس ها و باکتري ها، آسيب پذيرتر و مستعدتر مي شود. اين دوره، زماني است که اکثر افراد با علائم و مشکلاتي چون سرماخوردگي عادي، سرفه، گلودرد و يا آنفلوآنزا مواجه مي شوند.

برخي ديگر از بيماري ها و امراض شايع زمستاني شامل خشکي و خارش پوست، حساسيت هاي فصلي، گرفتگي سينه و آبريزش بيني هستند. همچنين افراد مبتلا به آرتريت و آسم در اين فصل و با کاهش دماي هوا، شاهد تشديد علائم بيماري خود هستند. اما سوال اين است که چگونه مي توانيم خود را براي اين شرايط و تغييرات آماده کنيم؟

در اين مقاله به چند راهکار ساده اما موثر در اين زمينه اشاره شده که عبارتند از:

–  همانطور که گفته شد اکثر بيماري هاي زمستاني به دليل ضعف سيستم ايمني بدن بروز مي کنند. به خاطر داشته باشيد که مهمترين اقدام براي تقويت اين سيستم حياتي، تغذيه سالم و صحيح است. همچنين وعده هاي غذايي متعادل، استراحت کافي و تماس با نور خورشيد به مقدار کافي از فاکتورهاي حياتي براي قدرت بخشيدن به سيستم ايمني بدن و بهبود فعاليت آن هستند.

–  تغييرات و نوسانات دماي هوا در اين فصل از عوامل مهم ايجاد بيماري است که شما بايد از قبل خود را براي اين تغييرات آماده کنيد. براي اين منظور مطمئن شويد که وضعيت تهويه هوا در محل زندگي شما مناسب است و وسايل گرم کننده به درستي کار مي کنند. همچنين از قبل بايد لباس هاي گرم خود را آماده کنيد تا با سرد شدن ناگهاني هوا غافلگير نشويد.

–  هواي سرد و خشک موجب خشک شدن پوست شما مي شود. پوست خشک حتي ممکن است ترک خورده و زخم شود. بهترين راه کار براي پيشگيري از اين وضعيت، نوشيدن آب زياد و استفاده از کرم هاي مرطوب کننده براي خيس نگه داشتن و حفظ آب پوست است.

–  در پايان تاکيد مي شود که مصرف ريزمغذي ها، سلامت بدن و پوست شما را تضمين مي کند. براي مثال ويتامين هايي مثل ويتامين ث سيستم ايمني بدن را تقويت کرده و در پيشگيري از سرماخوردگي و آنفلوآنزا موثر هستند.

                       باز نشرجامع ترین پورتال ایرانیان berooztarinha.com

 

 

logo berooztarinha small اس ام اس های عید سعید قربان

 

تاریخ: ۱۳۹۰/۰۸/۱۶ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "راه های مبارزه با بیماری های زمستانی"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.