امروز و ساعت دقیقه می باشد.

این دسته از افراد هرگز داروی ژلوفن مصرف نکنند

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

این دسته از افراد هرگز داروی ژلوفن مصرف نکنند

این دسته از افراد هرگز داروی ژلوفن مصرف نکنند

یک کارشناس ارشد داروسازی گفت: ژلوفن برای کاهش موقت درد ناشی از سرماخوردگی، دندان درد، درد عضلانی، سردرد از جمله میگرن، آرتریت روماتوئید و درد قاعدگی استفاده می­‌شود، اما افراد مبتلا به آسم، فشارخون، زخم معده، ناراحتی­‌های خونی مثل هموفیلی و مشکلات انعقادی باید از خوردن داروی ژلوفن پرهیز کنند. افرادی که داروهای دیابت استفاده می­‌کنند هم نباید ژلوفن بخورند، چرا که ژلوفن باعث افزایش اثر ضد قند داروها می­‌شود و افت ناگهانی قند و بروز شوک را به همراه دارد.

سمانه سورگی خاطرنشان کرد: دیگر عوارض مصرف خودسرانه این قرص، شامل اختلالات پوستی، اختلالات بینایی، تنگی نفس، افسردگی یا تغییرات رفتاری، اختلالات شنوایی، بی حسی یا ضعف در دست‌ها و پاها، احساس خستگی، اختلالات ادراری و افزایش وزن، درد و سوزش معده است. ژلوفن به کبد هم صدمه می­‌زند زیرا این دارو­ در کبد متابولیزه می­‌شود تا قابلیت جذب داشته باشد، بنابراین مصرف زیاد آن به کبد فشار می­‌آورد و به آن آسیب می‌­رساند.

وی با اشاره به این که مصرف این دارو باعث بروز اختلالات جنینی می­‌شود، افزود: مصرف ژلوفن در سه ماه اول دوران بارداری مجاز، ولی در سه ماه آخر بارداری ممنوع است.

 

منبع : ایسنا

تاریخ: ۱۳۹۲/۰۷/۲۱ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
مرتضی می گوید: (۱۳۹۲/۰۷/۲۲)

ممنون خوب ود

ادمین وبلاگ نتچرخی می گوید: (۱۳۹۳/۱۱/۰۱)

این داروها عوارضی که ایحاد میکنن بیشتر از درمانشون هست البته درمان ایجاد نمیکنن فقط مسکن درد هستن

ارسال نظر در "این دسته از افراد هرگز داروی ژلوفن مصرف نکنند"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.