امروز و ساعت دقیقه می باشد.

بروزترین ها | شهاب حسینی بهترین بازیگر جشنواره فیلم ویدئویی شد

تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

شهاب حسینی بهترین بازیگر جشنواره فیلم ویدئویی شد

نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ ویدئویی تهران جمعه دوم تیرماه با معرفی برندگان بخش مسابقه ایران و بین‌الملل به کار خود پایان داد.
در آیین اختتامیه این جشنواره در هتل استقلال که محمد سلوکی اجرای آن را به عهده داشت، هنرمندانی چون محمد بزرگ‌نیا، پرویز شیخ‌طادی، مینو فرشچی، شهرام شاه‌حسینی، داود رشیدی، شراره رخام، عبدالرضا و پندار اکبری، امیریل ارجمند، محمدرضا شفیعی، نادر مقدس، محمد زرین‌دست، جمال شورجه و… حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم محمدرضا عباسیان دبیر جشنواره گفت: «استقبال فیلمسازان از این جشنواره باورنکردنی بود، چرا که بیش از 700 فیلم به دبیرخانه جشنواره ارائه شد و من باید از تمامی دوستان در ستاد برگزاری جشنواره به خاطر برگزاری خوب این جشنواره قدردانی بکنم.»

وی ادامه داد: «امروز، عصر سینمای 35 میلیمتری و نگاتیو تمام شده است و در سراسر دنیا عصر دیجیتال و ویدئو است و من به دوستان نوید می‌دهم که این جشنواره بتواند باعث افزایش کیفی تولیدات فیلم‌های ویدئویی در ایران شود.»
در ادامه برنامه هیئت دوران از معصومه قاسمی‌پور و طراح لباس و امور هنری فیلم آسیا و صلیب تقدیر کرد و پس از آن برگزیدگان بخش بین‌الملل مورد تجلیل قرار گرفتند.

در این بخش یاس زیرین بهترین دستاورد فنی و هنری به مجموعه صدا و تدوین و کارگردانی فیلم «روزی برای معجزه» به کارگردانی آندراس پروچاسکا رسید. این فیلم ساخته مشترک آلمان و اتریش بود و یاس زرین بهترین دستاورد فنی هنری به محمد رسولی تصویربردار فیلم «دختر، پدر، دختر» رسید.
یاس زرین بهترین فیلمنامه به کریستوفر سیبلر و تورستن وتکه برای نگارش فیلمنامه «روزی برای معجزه» و یاس زرین بهترین کارگردانی نیز به سالوادور کالوو برای کارگردانی فیلم «47 روز از اسکانیا» تعلق گرفت.

همچنین یاس زرین بهترین فیلم این بخش به پناه‌بر‌خدا رضایی تهیه‌کننده و کارگردان فیلم «دختر، پدر و دختر» تقدیم شد و جایزه ویژه نیز به مرجان اشرفی‌زاده کارگردان فیلم «نامه‌های خیس» از ایران رسید.

مریلا زارعی یکی از داوران بخش مسابقه ایران جشنواره بود

در بخش آثار دفاع مقدس، دینی و اجتماعی محمد خزاعی، داود رشیدی، محمدرضا عرب و یدالله صمدی یاس زرین بهترین فیلم اجتماعی را به محمد داوودی برای فیلم «یک اسم» و یاس زرین بهترین کارگردانی را به حمید نعمت‌الله برای فیلم «بیا از گذشته حرف بزنیم» اهدا کردند.

همچنین یاس زرین بهترین فیلم دفاع‌مقدس به محمد جواد کاسه‌ساز برای فیلم «قبل از غروب» و یاس زرین بهترین کارگردانی این بخش به احسان عبدی‌پور برای فیلم «همسنگار» رسید. اما  یاس زرین بهترین فیلم بخش دینی نیز به مجید اسماعیلی برای فیلم «ماه جبین» و یاس زرین بهترین کارگردانی به روح‌الله حجازی برای فیلم همان فیلم اهدا شد.

حجازی پس از دریافت جایزه خود پشت تریبون قرار گرفت و گفت: «از هیات داوران و برگزارکنندگان این جشنواره تشکر می‌کنم. من این فیلم را به عشق حضرت عباس ساختم. خوشبختانه توانستم فیلم را با پروداکشن خوبی تولید کنم. از مهندس ضرغامی می‌خواهم بودجه‌ تولید این قبیل آثار را بیشتر کنند تا بازهم به کیفیت‌های بالاتری برسیم.»

در ادامه محمدرضا عباسیان، هاشم میرزاخانی، یدالله صمدی، ابراهیم فروزش و محسن علی‌اکبری جوایز بخش خانوادگی، کمدی، کودک و نوجوان و پلیسی حادثه‌ای را اهدا کردند. در بخش فیلم‌های پلیسی-حادثه‌ای دیپلم افتخار به موسسه ناجی هنر اهدا شد. یاس زرین بهترین کارگردانی و بهترین فیلم نیز به ترتیب به مهدی کرم‌پور برای فیلم «اخراجی» و حسین طاهری برای فیلم «عمیلات مانگرو» رسید.

مهدی کرم‌پور بعد از گرفتن جایزه جایزه گفت: «از برگزارکنندگان این جشنواره سپاسگذارم. من امشب می‌خواهم این جایزه را به یک پلیس تقدیم کنم که مخالف آمدن من به سینما بود، اما من معتقدم سینماگران انسان‌هایی متعهد هستند و به جامعه خدمت می‌کنند. این جایزه را به تیمسار مسعود کرم‌پور اهدا می‌‌کنم.»

همچنین یاس زرین بهترین فیلم خانوادگی به علی تقی‌پور برای فیلم «پروانه‌ها» و یاس زرین بهترین کارگردانی فیلم خانوادگی به حجت قاسم‌زاده اصل برای فیلم «تنهایی» اهدا شد.

در ادامه یاس زرین بهترین فیلم کمدی به اسماعیل عفیفه برای فیلم «دنده معکوس» و یاس زرین بهترین کارگردانی به مهرداد خوشبخت برای فیلم «وقت اضافه» تعلق گرفت. یاس زرین بهترین فیلم کودک و نوجوان هم به کامران مجیدی و مجید اسماعیلی برای فیلم «خدا جیرجیرکها را دوست دارد» و یاس زرین بهترین کارگردانی در این بخش به مسعود کرامتی برای فیلم «فقط بیست» اهدا شد.

در ادامه جواد شمقدری و  محمدرضا عباسیان یاس زرین بهترین فیلمنامه را به ناصر رفاهی برای فیلم «پروانه‌ها» و یاس زرین بهترین دستاورد هنری را به حسن سلطانی برای فیلم «حضور» اهدا کردند.

مریلا زارعی داور بخش مسابقه ایران این جشنواره عنوان کرد: «من به دنبال تریبون بودم که حرف‌هایی را بزنم. اما به خاطر آشنایی با عباسیان امشب این کار را انجام نمی‌دهم. با اینکه امشب حال خوبی دارم اما نتوانستم کنار جواد شمقدری در میان هیئت داوران بایستم.»

همچنین یاس زرین بهترین بازیگر زن به فرشته سرابندی برای فیلم «وقت اضافه» و یاس زرین بهترین بازیگر مرد به شهاب حسینی برای فیلم «تنهایی» اهدا شد.

علی معلم در توضیح بخش رویش یاس‌ها، گفت: «در این بخش قرار بود به چهار رشته دیگر هم جایزه بدهیم اما نامزدهای این بخش به سه تا هم نرسید به همین دلیل این بخش را حذف کردیم. این بخش‌ها عبارتند از بهترین چهره پردازی، بازیگر مکمل زن، بهترین جلوه‌های تصویری و میدانی.»

داریوش ارجمند در بخش  رویش یاس‌ها برنده جایزه بهترین بازیگر مرد شد

در این بخش یاس زرین بهترین طراح صحنه و لباس به غفار رضایی برای فیلم «حرف مردم»، یاس زرین بهترین موسیقی به سعید انصاری برای فیلم «میان ماندن و رفتن» و یاس زرین بهترین صدا به رامین ابوالصدق برای فیلم «نامه‌های خیس» اهدا شد. همچنین یاس زرین بهترین تدوین به سینا گنجوی برای فیلم «نامه‌های خیس» و یاس زرین بهترین تصویربرداری به محمد ناصری برای فیلم «پلاک 7» تعلق گرفت.

در بخش بهترین بازیگری، دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد به محسن قاضی‌مرادی برای فیلم «نامه‌های خیس» و یاس زرین این بخش به رضا بهبودی برای فیلم «آبروی از دست رفته آقای صادقی» اهدا شد. همچنین یاس زرین بهترین بازیگر نقش اول زن به معصومه قاسمی‌پور برای فیلم «نامه‌های خیس» و یاس زرین بهترین بازیگر مرد به داریوش ارجمند برای فیلم «حرف مردم» تعلق گرفت.

قاسمی‌پور هنگام دریافت جایزه خود گفت: «از هیئت داوران برای اینکه بازی من را دیده‌اند تشکر می‌کنم. از مرجان اشرفی‌زاده هم به خاطر تمام دغدغه‌های زنانه‌ای که دارد قدردانی می‌کنم. همچنین این جایزه را به تمام زنان ایرانی می‌دهم که اگر هر جایی باشند با صبر و عشق زندگی می‌کنند.»
داریوش ارجمند هم گفت: «من امروز به گرفتن این جایزه افتخار می‌کنم زیرا تا کنون چنین هیاتی از داوران را کنار هم ندیده بودم.»

در ادامه یاس زرین بهترین فیلمنامه به آیدا پناهنده و ارسلان امیری برای فیلم «آبروی از دست رفته آقای صادقی» و یاس زرین بهترین کارگردانی به مرجان اشرفی‌زاده برای فیلم «نامه‌های خیس» اهدا شد. یاس زرین بهترین فیلم اول نیز به عادل یراقی برای فیلم «آشنایی با لیلا» تعلق گرفت.

در پایان این مراسم یاس زرین بهترین فیلم به ناهید دل‌آگاه و شبکه چهار سیما برای فیلم «نامه‌های خیس» جایزه ریاست سازمان سینمایی نیز به جمشید بهمنی برای کارگردانی فیلم «نه یک اتفاق ساده» اهدا شد. همچنین یاس زرین بهترین فیلم با موضوع بیداری اسلامی به «دره گرگ‌ها» به کارگردانی زبیر ساسماز و یاس زرین بهترین فیلم ایرانی و خارجی از نگاه تماشاگران به ترتیب به «نامه‌های خیس» و «دره گرگ‌ها» تعلق گرفت.

منبع : خبر آنلاین

تاریخ: ۱۳۹۱/۰۴/۰۵ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "شهاب حسینی بهترین بازیگر جشنواره فیلم ویدئویی شد"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

تبلیغات متنی بروزترین ها

پیوندهای داغ


  •  

پیوندهای ویژه

  • دانلود آهنگ جدید
  • دانلود آهنگ شاد