امروز و ساعت دقیقه می باشد.

فردین پس از ۳۰ سال در تلویزیون ایران دیده شد / عکس

تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

فردین پس از ۳۰ سال در تلویزیون ایران دیده شد / عکس

برنامه سینمایی «هفت» که به صورت زنده جمعه شب‌ها روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود در برنامه هفته گذشته تصویر و صدای محمد علی فردین بازیگر، کارگردان درگذشته سینمای پیش از انقلاب را پخش کرد.
وقتی فریدون جیرانی از مخاطبان برنامه «هفت» خواست تا گزارشی از افتتاح شبکه نمایش ببینند خیلی‌ها انتظار نداشتند شاهد پخش صحبت‌های محمدعلی فردین در سال 1357 باشند.
به گزارش خبر‌آنلاین، مراسم افتتاح شبکه نمایش چهارشنبه هفته گذشته در محل ریاست جمهوری برگزار شد. در این مراسم عزت‌الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما طی سخنانی به وضعیت بحرانی سینمای ایران در سال‌ پایانی حکو‌مت پهلوی اشاره کرد و از سخنان امام (ره) در روز 12 فروردین سال 1357 به عنوان سرآغازی برای شروع تازه حیات سینمای ایران نام برد.
تهیه کنندگان گزارش برنامه‌ «هفت» نیز کوشیده بودند با مستند نگاری وقایع رخ داده وضعیتی را که ضرغامی توضیح داده بود به تصویر بکشند. به همین خاطر گزارش افتتاح شبکه نمایش با میز‌گردی آغاز شد که در سال 1357 برگزار شده‌بود و در آن تعدادی از عوامل پخش و تولید سینما دلایل نارضایتی خود از وضعیت سینمای ایران را بازگو می‌کردند.
در این میزگرد افرادی چون محمدعلی فردین بازیگر، کارگردان و سینمادار، عباس شباویز تهیه کننده سینما، انوری رئیس انجمن سینماداران و ...حضور داشتند.
فردین در این میزگرد وضعیت سینما و رابطه آن با دولت وقت را شبیه رابطه پدر و فرزندی دانست که در آن پدر هیچ یک از وظایف خود را در قبال فرزند انجام نمی‌دهد و از فرزندش هم تقاضا دارد که هر چه می‌گوید گوش کند و به فکر آبروی او هم باشد.
این میزگرد به دنبال بحران سینما در آن سال برگزار شده بود، بحرانی که به گفته جیرانی بر سر افزایش قیمت بلیط‌ها رخ داد و حتی در دو مقطع باعث تعطیلی سینما‌ها هم شد.
پس از پخش این میزگرد، گزارش‌های مردمی مربوط به بحران سینما در سال 1357 روی آنتن رفت. مخاطبان آن موقع سینما هم در صحبت‌های خود به پایین آمدن کیفیت فیلم‌های چه ایرانی و چه خارجی اشاره داشتند.
در ادامه این گزارش صحبت‌های امام (ره ) در زمان ورود به ایران پخش شد، سخنانی که طی آن بنیانگذار انقلاب اسلامی گفتند که ما با سینما مخالف نیستم بلکه با فحشاء مخالفیم.
پس از این سیر تاریخی، صحبت‌های رئیس سازمان صدا و سیما در حضور رئیس جمهور پخش شد.

باز نشرجامع ترین پورتال ایرانیان berooztarinha.com

logo berooztarinha small بهترین لباس مردان در جوایز هالیوود 2012

تاریخ: 2012/01/31 | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "فردین پس از ۳۰ سال در تلویزیون ایران دیده شد / عکس"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.
تبلیغات 468 در 60 پیکسل در بروزترین ها

تبلیغات متنی بروزترین ها

پیوندهای داغ


  •  

پیوندهای ویژه

  • دانلود آهنگ جدید
  • دانلود آهنگ شاد