امروز و ساعت دقیقه می باشد.

اصغر فرهادی: در ایران خواهم ماند و به كشورم وفادارم

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

اصغر فرهادی: در ایران خواهم ماند و به كشورم وفادارم

به گزارش گروه اخبار شب ایرنا،برنده نخستین اسكار تاریخ سینمای ایران در فرودگاه امام خمینی (ره) به خبرنگار ایرنا گفت: به كشورم عشق می ورزم و ایران را با هیچ جای دنیا عوض نمی كنم .

فرهادی برنده اسكار بهترین فیلم خارجی(غیرانگلیسی زبان) هشتادو چهارمین دوره اسكار در سال ۲۰۱۲ میلادی،كسب این اسكار را دلیل ماندنش در ایران خواندو گفت: این نشان همیشه در كشورم ایران خواهد ماند .

وی سینمای ایران را فراتر از تصور دانست و گفت:اینكه سینمای ایران می تواند در دنیا عرض اندام كند و مهمتر از این خودباوری است كه دست دركاران سینمای ایران از آن برخوردارند.

خالق جدایی نادر از سیمین افزود:مسیر سینمای ایران رو به پیشرفت و شكوفایی است و كسب نشان های برتر در جشنواره های سینمایی دنیا دور از دسترس نیست .

وی در جواب سوال دیگری درباره مقایسه كسب اسكار برای یك فیلم ایرانی با كسب اسكار برای یك فیلم از كشور دیگر افزود: اسكار ایرانی بعد از سالها انتظار سینمای ایران بسیار شیرین و دلچسب است و همچنین اسكار فیلم های خارجی هم برای سازنده آنها با ارزش است.

فرهادی در بیان احساس خود هنگام دریافت اسكار گفت:در آن لحظه احساس می كردم كه همه مردم عزیزم آن لحظه را رصد می كنند و مانند من احساس شادمانی و شعف دارند.

وی اضافه كرد:در این مراسم آنچه را كه باید گفت با استقلال بیان كردم و آنچه را كه می بایست در آن زمان به زبان آورم و آنچه مفید بود اظهارداشتم .

نخستین برنده اسكار در تاریخ سینمای ایران در پایان اظهارداشت: بعد از دریافت اسكار هرگز از ایران مهاجرت نخواهم كرد ودرصددم فیلمی در خارج از كشور بسازم .

سیداحمد میرعلایی و عبدالله اسفندیاری مدیرعامل و مدیر بین الملل بنیاد سینمایی فارابی همچنین شمار بسیاری از سینماگران و علاقمندان سینمای ایران در فرودگاه امام خمینی (ره) از اصغر فرهادی استقبال كردند.

 

باز نشرجامع ترین پورتال ایرانیان berooztarinha.com

logo berooztarinha small عكسهاي زیباترین مانکن زن جهان  ميراندا كر  با ابروهاي اصلاح شده

تاریخ: ۱۳۹۰/۱۲/۲۱ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "اصغر فرهادی: در ایران خواهم ماند و به كشورم وفادارم"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.