امروز و ساعت دقیقه می باشد.

«جدایی نادر از سیمین» اسکار فرانسه را هم گرفت

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

«جدایی نادر از سیمین» اسکار فرانسه را هم گرفت

مراسم اعطای جوایز فیلم «سزار» فرانسه با اعطای جایزه ی بهترین فیلم خارجی به «جدایی نادر از سیمین»برگزار شد.

سی وهفتمین مراسم سالانه ی اعطای جوایز سزار كه به اسكار سینمای فرانسه مشهور است ، شب گذشته در پاریس برگزار شد و فیلم «جدایی نادر از سیمین» ساخته ی «اصغر فرهادی» موفق به كسب جایزه ی بهترین فیلم خارجی شد.

«جدایی نادر از سیمین» كه ماه گذشته برند ه ی جایزه بهترین فیلم خارجی از جوایز گلدن گلوب شد، نامزد نهایی جایزه ی اسكار بهترین فیلم خارجی و بهترین فیلم نامه ی اصلی است.

برنده ی جایزه خرس طلا و خرس نقره ای بهترین بازیگری از جشنواره برلین در فصل جوایز سینمایی هالیوود برنده ی جوایز جهانی از جمله بهترین فیلم خارجی سال از نگاه انجمن ملی منتقدین آمریكا و انجمن منتقدین فیلم نیویورك و جوایز فیلم مستقل بریتانیا شده و در جوایز سالانه آسیا ـ پاسیفیك نیز بهترین فیلم سال ۲۰۱۱ شناخته شد.

امسال آثار سرشناسی چون «سخنرانی پادشاه» ساخته ی تام هوپر (برنده اسكار بهترین فیلم سال ۲۰۱۱)، «قوی سیاه» ساخته دارن آرونوفسكی، «مالیخولیا» ساخته ی لارس فون تریر و «پسری با یك دوچرخه» ساخته ی برادران داردن نامزد جایزه ی بهترین فیلم خارجی جوایز سزار بودند.

به گزارش ورایتی، فیلم تحسین شده ی «هنرمند» ساخته ی میشل هازاناویچس» با كسب شش جایزه درخشش فوق العاده ای داشت و در فاصله ی دو روز تا برگزاری جوایز اسكار ۲۰۱۲، شانس خود را برای دریافت بیشترین جوایز اسكار افزایش داد.

این فیلم صامت و سیاه وسفید علاوه بر كسب جایزه ی بهترین فیلم، توانست جایزه ی بهترین كارگردانی ، بهترین فیلم برداری، بهترین بازیگر مرد (برنیس بجو) و بهترین موسیقی را به خود اختصاص دهد.

«ژان دوژاردین»، بازیگر فیلم «هنرمند» كه برای این فیلم جایزه ی بهترین بازیگر جشنواره كن را گرفت و در گلدن گلوب و بافتا نیز بهترین بازیگر مرد شد، برای كسب جایزه ی بهترین بازیگر مرد سزار در رقابت با «عمر سای» برای فیلم «غیرقابل تماس» ناكام ماند.

«هنرمند» اگرچه در قالب سیاه وسفید و به صورت صامت ساخته شده است، اما در بسیاری از محافل سینمایی منتقدین را وادار به تمجید از خود كرده است.

داستان این فیلم مربوط به سال های ۱۹۲۷ تا ۱۹۳۲ در هالیوود است که سینمای صامت درحال افول بود و بازیگران آن دچار مشکل شدند.

فیلم «هنرمند» كه در جوایز اسكار ۲۰۱۲ نامزد ۱۰ جایزه است، در جشنواره ی كن نامزد نخل طلا بود و در جشنواره ی سن سباستین جایزه ی منتخب تماشاگران را كسب كرد.

فیلم «خدای كشتار» ساخته ی «رومن پولانسكی» جایزه ی بهترین فیلم نامه اقتباسی را برای «یاسمین رضا» به همراه آورد. جایزه ی بهترین فیلم نامه ی اصلی نیز به فیلم «وزیر» اعطا شد.

ایسنا

 

باز نشرجامع ترین پورتال ایرانیان berooztarinha.com

logo berooztarinha small انریکه بهترین خواننده ی لاتین سال 2012

تاریخ: ۱۳۹۰/۱۲/۰۶ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "«جدایی نادر از سیمین» اسکار فرانسه را هم گرفت"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.