امروز و ساعت دقیقه می باشد.

جشن چهلمین سال اعطای اسكار افتخاری به «چارلی چاپلین»

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

جشن چهلمین سال اعطای اسكار افتخاری به «چارلی چاپلین»

چهلمین سال اعطای جایزه ی اسكار افتخاری به «چارلی چاپلین»، كمدین بزرگ تاریخ سینما جشن گرفته شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هم زمان با افتخارآفرینی فیلم های صامت مانند «هنرمند» در سینمای جهان، مراسم جشنی به مناسبت چهلمین سال اعطای جایزه ی اسكار افتخاری به «چارلی چاپلین»، نابغه ی فیلم های صامت برگزار شد.

این مراسم كه با ضیافت شام همراه بود، به میزبانی كمپانی فیلم «وین اشتین» و با حضور دو تن از نوادگان چارلی چاپلین و جمعی از سینماگران سرشناس برگزار شد.

كمپانی فیلم «وین اشتین» كه فیلم صامت و تحسین برانگیز «هنرمند» به كارگردانی «میشل هازاناویچس» را تهیه و تولید كرده است، بسیار امیدوار است این فیلم كه در ۱۰ بخش نامزد جوایز اسكار است، درخشش قابل قبولی در جوایز اسكار داشته باشد.

«چاپلین» در سال ۱۹۲۹ در دو بخش بهترین بازیگر و بهترین كارگردان كمدی برای فیلم «سیرك» نامزد جوایز اسكار بود، اما برگزاركنندگان جوایز اسكار با خارج كردن نام او از فهرست نامزدها، تصمیم گرفتند تنها یك اسكار افتخاری به وی اعطا كنند.

این كمدین بزرگ در سال ۱۹۷۲ دومین جایزه ی اسكار افتخاری را گرفت و برای اولین بار در مراسم حضور یافت. در تاریخ برگزاری اسكار، «چاپلین» ركوردار طولانی ترین مدت تشویق ازسوی حضار است كه ۵ دقیقه به طول انجامید.

«چاپلین» با فیلم «لایم لایت» در سال ۱۹۷۲ جایزه اسكار بهترین موسیقی را كسب كرد، هرچند چند دهه بعد از ساخت آن بود كه با تأخیر حدودا ۳۰ ساله در لس آنجلس اكران شد.

وی طی چند دهه فعالیت سینمایی موفق به كسب جوایز متعددی چون جایزه اسكار بهترین موسیقی برای «لایم لایت» در سال ۱۹۷۳، جایزه اسكار افتخاری در سال ۱۹۷۲، نامزد اسكار بهترین فیلم نامه در سال ۱۹۴۸ برای «آقای وردو»، نامزد اسكار بهترین بازیگر مرد و بهترین فیلم نامه در سال ۱۹۴۱ برای «دیكتاتور بزرگ»، جایزه اسكار افتخاری در سال ۱۹۲۹ برای فیلم «سیرك»، جایزه افتخاری از انجمن كارگردانان آمریكا، جایزه ربان نقره ای بهترین فیلم خارجی از انجمن روزنامه نگاران فیلم ایتالیا در سال ۱۹۵۳ برای «لایم لایت»، جایزه شیر طلای افتخاری ونیز در سال ۱۹۷۲شد.

از مهم ترین آثار كارنامه فیلم سازی چارلی چاپلین می توان از «ولگرد»، «شغل»، «بانک»، «مامور آتش نشانی»، «خیابان آرام»، «زندگی سگی»، «دوش فنگ»، «پسربچه»، «زائر»، «زن پاریسی»، «جویندگان طلا»، «سیرک»، «روشنایی های شهر»، «عصر جدید»، «دیکتاتور بزرگ»، «موسیو وردو»، «لایم لایت»، «سلطانی در نیویورک»، «کنتسی از هنگ کنگ»، «خانه به دوش»، «پروفسور» و «طبقه مرفه» نام برد.

 

ایسنا

 

باز نشرجامع ترین پورتال ایرانیان berooztarinha.com

logo berooztarinha small مگان فاکس در حال خرید

تاریخ: ۱۳۹۰/۱۲/۰۵ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "جشن چهلمین سال اعطای اسكار افتخاری به «چارلی چاپلین»"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.