امروز و ساعت دقیقه می باشد.

بروزترین ها | جورج‌ کلونی چطور به تهران آمده بود؟

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

جورج‌ کلونی چطور به تهران آمده بود؟

158493

جورج‌ کلونی چطور به تهران آمده بود؟

سفر جورج کلونی به‌عنوان تهیه‌کننده فیلم سینمایی آرگو به ایران آن هم با هماهنگی مسئولان سینمایی برای بازدید از لوکیشن لانه جاسوسی خبری است که به‌تازگی از سوی یکی از خبرگزاری‌های روس منتشر شده و هنوز با واکنشی از سوی مدیران سینمایی مواجه نشده‌است.

بنابر خبر منتشر شده در روزنامه “وطن امروز” خبرگزاری ریا نووستی روسیه در گزارشی انتقادی درباره فیلم ضد‌ایرانی “آرگو” ضمن بر شمردن نقص‌های تاریخی فیلمنامه آن، نفس اهدای جایزه اسکار به این فیلم توسط همسر رئیس‌جمهور آمریکا را زیر سوال برد و این پرسش را مطرح کرد که “آیا به راستی میشل اوباما بانوی اول آمریکا نام فیلم برنده اسکار را ندانسته از پاکت خارج کرد؟ و باید به یاد داشت که بن‌افلک از جمله حامیان اصلی ستاد انتخاباتی باراک اوباما در 2 انتخابات ریاست جمهوری گذشته بوده است.”

در این گزارش با عنوان “آرگو، اسکار به فیلمی برگزیده یا سیاسی؟” همچنین درباره کوتاهی مسؤولان سینمایی ایران آمده است: 2 سال پیش از اکران فیلم آرگو، جورج کلونی هنرپیشه مشهور هالیوودی به منظور بازدید از محل سفارت سابق آمریکا در ایران، راهی تهران شد و مقامات سینمایی ایران نیز مجوز بازدید و عکسبرداری از این مکان را به وی دادند.

امری که در فضاسازی‌های فیلم آرگو از ساختمان این سفارت به خوبی خود را به نمایش گذاشته است. اما فارغ از طراحی لباس و فضاسازی قابل قبول تهران دهه 1980، نماهایی که از بازار، شهر و فرودگاه مهرآباد تهران، سفارت کانادا و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در فیلم نمایش داده می‌شود، در استانبول ترکیه فیلمبرداری شده و با واقعیت فاصله بسیاری دارد.

 

منبع : مجله مهر

تاریخ: ۱۳۹۱/۱۲/۲۱ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "جورج‌ کلونی چطور به تهران آمده بود؟"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.