امروز و ساعت دقیقه می باشد.

گپی با حسین مهری از تغذیه و اهدای عضو تا زمانه و بال‌ های خیس

به کمک اینترنت از الکسارنک تولز هدیه بگیرید

گپی با حسین مهری از تغذیه و اهدای عضو تا زمانه و بال‌ های خیس

گپی با حسين مهری از تغذیه و اهدای عضو تا زمانه و بال‌های خیس

گپی با حسین مهری از تغذیه و اهدای عضو تا زمانه و بال‌ های خیس

سلامت: شما چقدر به سلامت‌تان اهميت مي‌دهيد؟

اين را مي‌دانم که تغديه مناسب براي زندگي سالم لازم است اما رعايت نکته?هاي تغذيه‌اي کار دشواري است و من هم نمي‌توانم همواره به اين مساله توجه کنم. معمولا حضور سر صحنه فيلمبرداري اين مجال را به من نمي‌دهد که بتوانم به آنچه مي‌خورم دقت کنم.

سلامت: اگر بيرون از منزل باشيد براي خوردن غذا چه انتخاب‌هايي داريد؟

بدون ترديد سراغ غذاهاي سنتي ايراني مي‌روم. «باقلاپلو با ماهيچه» را خيلي دوست دارم و فکر مي‌کنم هر عقل سليمي ‌اين غذاي لذيذ ايراني را به فست‌فودهاي چرب و بي‌خاصيت ترجيح مي‌دهد.

سلامت: از غذاهايي که سرصحنه فيلمبرداري سرو مي‌شود، رضايت داريد؟

به هر حال معمولا غذاهاي چرب و پرکالري سرو مي‌شود و ناگزير هستيم همان غذاها را بخوريم. ايراد گرفتن از غذا ممکن‌است اين ذهنيت را در ديگران به وجود بياورد که خود را تافته‌جدابافته مي‌دانم و اين خوشايند نيست.

سلامت: اهل مراجعه به متخصص تغذيه هستيد؟

تصميم دارم به زودي با يک متخصص تغذيه مشورت کنم. يک بازيگر حرفه‌اي که به استانداردهاي کارش اعتقاد دارد، بايد خيلي از مسايل را رعايت کند تا بتواند در کارش موفق عمل کند. حفظ تناسب اندام براي بازيگر از الزامات شغلش است و با تغذيه درست مي‌توان به اين هدف رسيد.

سلامت: ورزش هم مي‌کنيد؟

بله، پياده‌روي جزو برنامه‌هاي روزانه‌ام است. هرازگاهي به استخر هم مي‌روم.

سلامت: به‌نظر شما دليل علاقه مردم به فست‌فودها چيست؟

در سطح شهر در هر کوچه و خياباني مغازه‌اي با ظاهر شيک و امروزي براي عرضه فست‌فودها وجود دارد. از طرفي فست‌فودها سريع آماده مي‌شوند و براي مردم ما که عجول شده‌اند، مناسب هستند. مزه و طعم فست‌فودها هم تقريبا براي هر ذائقه‌اي دلچسب است و همه اين عوامل باعث افزايش علاقه مردم به مصرف فست‌فود شده‌اند. از سوي ديگر، از آنجا که زيان‌هاي مصرف فست‌فود خيلي زود بروز نمي‌کند و به‌تدريج در گذر سال‌ها باعث بيماري‌هاي قلبي مي‌شود، اين دير بروز کردن علايم ناخوشايند مصرف فست‌فودها باعث غفلت مردم مي‌شود.

سلامت: بعد از مرگ عسل بديعي و اهداي اعضاي بدنش، طبق آمارها مراجعه به مراکز اهداي عضو افزايش پيدا کرده است. بازيگران چقدر مي‌توانند در اين زمينه فرهنگ‌سازي کنند؟

بدون شک اين عمل عسل بديعي بسيار اثرگذار بوده و اين حرکت انسان‌دوستانه‌اي است که باعث حيات بخشيدن به بيماران نيازمند مي‌شود. من هم قصد دارم به زودي فرم اهداي عضو را پر کنم.

سلامت: شرکت در کارهاي عام‌المنفعه چه تاثيراتي براي يک هنرمند مي‌تواند داشته باشد؟

باعث مي‌شود که روحيه ايثار و فداکاري در هر شخصي بيشتر شود.

سلامت: دغدغه رستوران‌داري نداريد؟

اگر بخواهم شغل دومي‌ داشته باشم، سراغ رستوران‌داري نمي‌روم زيرا شغل وقت‌گيري است و بايد روي آن متمرکز بود. البته هنوز در ابتداي کار بازيگري هستم و آنقدر پولدار نشده‌ام که به فکر شغل دوم‌ باشم.

سلامت: بازيگري را براي محبوب شدن بين مردم انتخاب کرديد؟

نه، کارنامه کاري‌ام نشان مي‌دهد با دقت نقش‌هايي را انتخاب مي‌کنم که داراي هويت و شناسنامه و در روند قصه اثرگذار باشند.

سلامت: به چه دليل بيشتر در تلويزيون به جاي سينما به بازيگري مي‌پردازيد؟

سينما مثل کتاب مي‌ماند و موقعي که در يک فيلم سينمايي بازي مي‌کنيد، تا مدت‌ها نقشي که بازي کرده‌ايد ماندگار است. در تلويزيون به جز در سريال‌هاي خوب و مهم، تاثير بازي زودگذر است و من در اين 5-4 سال اخير تلاش کردم نقش‌هاي ماندگار و خوبي بازي کنم. از طرفي اگر با دقت به توليدات اين مدت سينماي ايران نگاه کنيد، متوجه مي‌شويد تعداد فيلم‌هاي خوب و حائزاهميت انگشت‌شمار و محدود است. مگر چند تا از اين فيلم‌ها به من براي بازي پيشنهاد مي‌شود؟ بنابراين ترجيح مي‌دهم به جاي حضور در فيلم‌هاي ضعيف در سريال‌هاي متوسط بازي کنم.

سلامت: بيشتر دوست داريد در چه نقش‌هايي بازي کنيد؟

فرقي ندارد. مهم درست بودن نقش در فيلمنامه است.

سلامت: براي انتخاب نقش‌هايي که به شما پيشنهاد مي‌شود، چه ويژگي‌هايي را در نظر مي‌گيريد؟

نام کارگردان، فيلمنامه‌نويس و نوع نقش در انتخابم نقش تعيين‌کننده و محوري دارد. اولويت اولم اين است که براي درآوردن نقش دچار زحمت و چالش بشوم و کارگردان، کارگرداني باشد که بتوان به او اعتماد کرد و فيلمنامه هم فيلمنامه خوب و حرفه‌اي باشد. البته در سينما و تلويزيون ايران خيلي نمي‌شود ايده‌آل فکر کرد و منتظر ماند يک فيلم يا يک مجموعه با اين ويژگي‌هاي درست و کامل براي بازي پيشنهاد شود. در اين مدت تلاش کردم پيشنهادهايي را قبول کنم که از حداقل استاندارد برخوردار باشند و در 3-2 سال گذشته در ? تا از بهترين سريال‌هاي اين دوره تلويزيون کار کردم؛ کارهايي مثل «زير هشت»، «نابرده رنج»، «تا ثريا»، «پايتخت» و «زمانه» که همه کارگردان‌هاي مطرحي داشتند.

سلامت: براساس چه ويژگي‌هايي بازي در مجموعه «بال‌هاي خيس» را پذيرفتيد؟

راستش از حضورم در مجموعه «بال‌هاي خيس» اصلا راضي نيستم و به نظرم انتخاب اشتباهي بوده است.

سلامت: موقعي که فيلمنامه را خوانديد، متوجه ضعف‌هاي فيلمنامه و کار نشديد؟

فيلمنامه در حد متوسطي بود اما کارگرداني ضعف‌هاي اساسي در ساختار فيلم داشت. خوشبختانه با حضور جواد نوروزبيگي به عنوان تهيه‌کننده و در تدوين مجددي که انجام شد، تا حدي سريال شکل مناسبي گرفت.

سلامت: بازيگران باتجربه‌اي مثل علي عمراني، فاطمه گودرزي و… نمي‌توانستند با پيشنهادهايي حين کار به بهتر شدن سريال کمک کنند؟

بازيگران تحت هدايت کارگردان بازي مي‌کنند و نمي‌توانند در کار کارگردان و فيلمنامه دخالت داشته باشند. البته مي‌توانند پيشنهاد دهند ولي قبول آن منوط به سليقه و تفکر کارگردان است. من و ساير بازيگران هم تلاشمان را انجام داديم که بازي‌ها در سطح ايده‌آلي انجام شود. به‌نظرم کار آنقدر ضعف داشت که با پيشنهادهاي بازيگران هم درست نمي‌شد.

سلامت: نقشي که بازي کرديد، خاکستري بود؟

به نظرم همه نقش‌ها به جز نقش‌هاي آدم‌هاي معصوم ويژگي‌هاي خاکستري دارند. هر آدمي‌ لحظات تيره و تاريکي در زندگي‌اش دارد و همه ما اشتباه مي‌کنيم و بري از خطا نيستيم. نقشي که من در سريال بازي کردم، تابع چنين تعريفي بود.

سلامت: در مجموعه «زمانه»، تجربه خوبي با حسن فتحي داشتيد؟

بله، از طرف يکي از دستياران آقاي فتحي براي بازي در اين سريال به ايشان معرفي شدم. در آن زمان هنوز فيلمنامه آماده نبود و صحبت کوتاهي با حسن فتحي داشتم و پرسيدم آيا فکر مي‌کنيد اين نقش، مي‌تواند توانايي‌هاي من را در بازيگري نشان بدهد؟ ايشان هم به من اطمينان دادند که نقشم اين ويژگي‌ها را دارد و اين اعتماد متقابلي که بين ما وجود داشت، مهم‌ترين عامل همکاري موفقيت‌آميزمان شد.

سلامت: ايفاي نقش معتاد برايتان چه ويژگي‌هايي داشت؟

موقعي که قرار شد نقش يک پسر معتاد موزيسين را در «زمانه» بازي کنم، همين ويژگي موزيسين?بودن کلي بار مثبت براي من به‌عنوان بازيگر داشت تا بتوانم توانايي‌هايم را نشان بدهم. نقش معتاد براي هر بازيگري امکاني است که بتواند توانايي‌هاي خودش را نشان دهد. نقش من در «زمانه» نقش متفاوت و چالش‌برانگيزي بود و ايفاي اين نوع نقش‌ها مخاطراتي دارد و مي‌تواند بازيگر را به دام کليشه بيندازد. نقش معتاد را بازيگراني مثل بهرام رادان، جواد گلپايگاني، مصطفي طاري و… هم در سينما و تلويزيون به شيوه‌هاي مختلف بازي کرده بودند.

سلامت: براي به روز شدن بازي‌تان چه کارهايي انجام مي‌دهيد؟

سعي مي‌کنم هميشه شيوه و نوع بازي‌ام به روز، جذاب و متفاوت باشد و جريان‌ها، اطلاعات و دانش روز بازيگري را در دنيا و حوزه کاري‌ام دنبال مي‌کنم. اين به روز بودن از راه‌هاي متفاوت و البته مرسومي‌ شکل مي‌گيرد؛ راه‌هايي مثل کتاب خواندن، مطالعه نشريه‌ها و تماشاي فيلم که مخصوصا براي اين آخري خيلي زمان مي‌گذارم. فيلم ديدن و رمان خواندن تاثير محسوسي روي کيفيت کاري بازيگر مي‌گذارد.

سلامت: براي ايفاي نقش «سينا» چه کارهايي انجام داديد؟

شيوه و نوع بازي‌ام به گونه‌اي نيست که از الگوهاي بيروني براي ايفاي نقش استفاده کنم. تلاش مي‌کنم با درک درست از ابعاد مختلف شخصيت، گرفتن راهنمايي و مشورت با کارگردان به يک جمع‌بندي کامل و جامع از تحليل نقش حين بازي برسم. «سينا» پسر جواني بود که شرايط زندگي و جامعه‌اش باعث شده بود به استفاده از مواد مخدر گرايش پيدا کند.

سلامت: تجربه همکاري با حسن فتحي در سريال «زمانه» چه ويژگي‌هايي داشت؟

آقاي فتحي کارگرداني است که مستقيم در کار بازيگر دخالت نمي‌کند اما بازيگر را هدايت مي‌کند و اجازه مي‌دهد هرچه در چنته دارد، به نمايش بگذارد. به نظر من کمتر کسي مثل حسن فتحي با بازيگران کارهايش با دقت عمل مي‌کند و بازي‌هاي درست، استاندارد و خوبي از آنها مي‌گيرد

تاریخ: ۱۳۹۲/۰۳/۰۲ | بازدید:
مطالب تصادفی
مطالب مرتبط
ارسال نظر در "گپی با حسین مهری از تغذیه و اهدای عضو تا زمانه و بال‌ های خیس"

(نمایش داده نمی شود)

پر کردن مواردی که * دارد، الزامیست.